رئیس شانزدهمین کنگره بین‌المللی انجمن علمی جراحان گوش، گلو، بینی و سر و گردن ایران؛

علائم عفونت گوش میانی در کودکان

26 آبان 1397 ساعت 9:43

علائم عفونت گوش میانی در کودکان به همراه بی‌قراری درد گوش كم شنوايي همراه با علائم عفونت تنفسی فوقاني مثل سرماخوردگي را جدی بگیرید.


علائم عفونت گوش میانی در کودکان به همراه بی‌قراری درد گوش كم شنوايي همراه با علائم عفونت تنفسی فوقاني مثل سرماخوردگي را جدی بگیرید.

به گزارش تحریرنو ؛ خواجوی رئیس انجمن علمی جراحان گوش، گلو، بینی و سر و گردن ایران خاطرنشان کرد: در گذشته زمانی که بر اثر عفونت گوش آسیب پايدار به گوش میانی وارد می‌شد تمام گوش مياني توسط جراح تخلیه می‌شد و شنوايي افت بسزايي پيدا ميكرد ولی امروزه با عملهاي جراحي در صورتيكه بيمار به موقع به متخصص مراجعه نمايد عقونت مزمن را ميتواند با درمانهاي ترميمي نه تنها عفونت راكنترل كند بلكه شنوايي فرد راهم بهبود ببخشد.

همچنين در مورد تومورهای اعصاب شنوایی كه داخل جمجه قرار دارد در گذشته جراحي بسار وسيع صورت ميگرفت و آسيب جدي به اعصاب شنوايي و تعادلي و همچنين اعصاب صورت وارد ميشد ولي امروزه با روشهاي محافظه كارانه بدون آسيب به نسوج و اعصاب ديگر داخل مغز تومور برداشته ميشود و سلامتي فرد به دست مياد.

دكتر خواجوي افزود در مورد تومورهاي حنجره اگر بيمار با توجه به علائم اوليه مراجعه كند با روشهاي ساده معاينه در مطب بيماري تشخيص داده ميشود و با روشهاي پيشرفته اي كه وجود دارد و تومورها را درمان كامل انجام گردد و حتي بيمار صداي خود را داشته باشد در مراحل پيشرفته نيز كه حنجره به طور كامل برداشته ميشود با توجه به امكانات پيشرفته امروزي فرد قادر به تكلم و صحبت كردن است درمجموع در تمامي قسمتهاي جراحي هاي ناحيه گوش و گلو و بيني و سر و گردن با توجه به پيشرفتهاي امروزه در دنيا كه در ايران هم امكانات آن وجود دارد ، قابل درمان ميباشد بالاخص روشهاي جراحي قاعده جمجمه به وسيله روشهاي آندوسكوپيك پيشرفته بدون نياز به باز كردن قسمتهاي مهمي از صورت و جمجمه ، انجام ميگردد و بيمار هم از نظر ظاهر و هم عملکرد آسیب. نمی بینند.

گفتنی است؛ شانزدهمین کنگره بین‌المللی انجمن علمی جراحان گوش، گلو، بینی و سر و گردن ایران۶ تا ۹ آذرماه سال جاری در مرکز همایش‌های رازی تهران با حضور صاحبنظران بین‌المللی و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار می‌شود.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.Ent۲۰۱۸.com مراجعه کنند.


کد مطلب: 17247

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdca0un6.49n0y15kk4.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir