برانکو ایوانکوویچ؛

بازی های سخت آینده مان شادم می کند

16 بهمن 1395 ساعت 15:04

سرمربی تیم پرسپولیس گفت: تلاش می‌کنیم مقابل تراکتورسازی به برتری برسیم.


سرمربی تیم پرسپولیس گفت: تلاش می‌کنیم مقابل تراکتورسازی به برتری برسیم.

به گزارش تحریرنو، برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پییش از دیدار تیمش مقابل تراکتورسازی، این دیدار را یکی از داربی‌های بزرگ تیمش دانست و گفت: یکی از سه بازی سخت ما در لیگ برتر فردا برگزار می‌شود. این بازی بزرگی است. دو تیم از برترین تیم‌های لیگ برتر مقابل هم قرار می‌گیرند. ما رقبای همدیگر هستیم. تلاش می‌کنیم به برتری برسیم. من و بازیکنانم خوشحال هستیم که فردا استادیوم پر خواهد شد. هواداران کمک بزرگی به ما خواهند کرد و حضور آن‌ها قشنگ‌ترین اتفاق است. افتخار می‌کنم که این تعداد هوادار پشتوانه ما هستند و اغلب اوقات یار دوازدهم ما بوده‌اند.

وی درباره هواداران تیم ادامه داد: آن‌ها با قلب و شوری که دارند از ما حمایت می‌کنند و این باعث انگیزه مضاعف برای بازیکنانم است. فوتبال نیز به خاطر این هواداران است و واضح است تمام هم و غم ما این باشد که آن‌ها را شاد کنیم.

وی درباره بازیکنان محروم و مصدوم در دیدار فردا گفت: درست است که تراکتورسازی تعدادی از بازیکنانش را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد اما اینکه فکر کنیم ادینیو، حاتمی، نوری و ابراهیمی نمی‌توانند برای ما خطرناک باشند، در حال فریب دادن خودمان هستیم. انتظار بازی سختی را دارم اما از این رقابت‌ خوشحالم. همان طور که حریف بازیکنانی را در اختیار ندارد من نیز نمی‌توانم از تعدادی از شاگردانم استفاده کنم. ربیع‌خواه از آخرین دیداری که برای پرسپولیس به میدان رفت مصدومیت دارد و هنوز خوب نشده است. الکسی پلیانسکی مصدومیتی در عضله بالای ران خود دارد و همچنین ولادیمیر نیز مصدومیتش از ناحیه مچ پاست و بقیه بازیکنان هم در رقابت برای قرار گرفتن در لیست ۱۱ نفره اصلی تیم هستند.

سرمربی پرسپولیس با بیان اینکه در این دیدار ۴ بازیکنش را در اختیار ندارد افزود: ما بازیکنانی را در اختیار نداریم که در رقابت برای حضور در ترکیب نیستند اما سایر بازیکنان برای قرار گرفتن در ترکیب ۱۱ نفره تلاش می‌کنند.

برانکو درباره عملکرد این تیم در فصل نقل و انتقالات گفت: سروش رفیعی و سامان نریمان جهان در این مدت زمان به تیم ما پیوسته‌اند. طبیعی است که ما به دنبال مذاکره با بازیکنان دیگری بودیم اما تاکنون این دو بازیکن را جذب کرده‌ایم.

او با تشکر از هواداران تیمش یادآور شد: هواداران ما عالی هستند. طبیعی است که انتظار آن‌ها از ما بالاست. ما در هر بازی با هدف برد به میدان می‌رویم. مقابل تراکتورسازی هم چنین هدفی را داریم اما مطمئنا پیروزی مقابل تراکتور ارزشمندتر خواهد بود. این دیدار سه امتیازی نیست بلکه ۴ امتیاز دارد. در بازی رفت مقابل تراکتورسازی و در تبریز به تساوی رسیدیم اما فردا و در بازی رودررو هدف نخست ما پیروزی است. به خاطر خودمان، هواداران‌مان به دنبال پیروزی هستیم. درباره بازی با تراکتور هشدارهای لازم را به بازیکنانم داده‌ام. مطمئنا کار سختی مقابل این تیم داریم.

برانکو گفت: ما فقط به این دیدار فکر می‌کنیم و تمرکزمان روی دیدار با تراکتورسازی است. بازی به بازی پیش می‌رویم. طبیعی است که داوران هر تصمیمی که به نظرشان برسد را اعلام می‌کنند. ما فقط روی توانایی خودمان حساب می‌کنیم.

وی درباره ۱۱ نفر اصلی ترکیب تیمش در دیدار مقابل تراکتورسازی اظهار کرد: این یک امتیاز خوب برای ما خواهد بود و این طبیعی است. اما ما در ادامه فصل نیز با جدیت به کار خود ادامه خواهیم داد تا زمانی که مطمئن شویم به هدف‌مان که قهرمانی است رسیده‌ایم. از ابتدا نیز گفتم هدف من برد، برد و برد است. هر بازی از بهترین ترکیب خود استفاده خواهیم کرد زیرا به دنبال بازی و نتیجه قابل قبول خواهیم بود زیرا این گونه می‌توانیم انگیزه خود را حفظ کرده و اعتماد هواداران را جلب کنیم.

برانکو درباره ترکیب تیمش ادامه داد: خوشحالم که بازیکنانی مانند صادق محرمی خوب پیشرفت کرده‌اند و این یک پیروزی برای ما محسوب می‌شود. بازی‌های آینده‌مان به گونه‌ای است که نمی‌توانیم بگوییم کدام سخت‌تر از آن یکی است. دیدار فردا با تراکتور سخت‌تر است یا دیدار با استقلال و سپاهان. ۵ روز بعد از دیدار با سپاهان نیز با الهلال بازی داریم اما این هم موجب شادی ماست. شما اگر جای من بودید چه کسی را در ترکیب اصلی استفاده می‌کردید؟

سرمربی پرسپولیس درباره جذب بازیکنانی نظیر کوین کورانی، امانوئل آدبایور و سیسوکو تصریح کرد: این‌ها بازیکنانی هستند که زمانی ستاره تیم‌شان بودند اما به اواخر عمر ورزشی خود رسیده‌اند. نمی‌گویم عمر ورزشی‌شان تمام شده است. نمی‌دانم چرا آن‌ها این گونه فکر می‌کنند که فوتبال در کشورهایی مانند ایران، کشورهای عربی و چین از سطح پایینی برخوردار است. من بارها گفته‌ام بازیکنانی با ۳۴-۳۵ سال سن مناسب تیم من نیستند زیرا کیفیت‌شان در حد آنچه من می‌خواهم نیست. معمولا این طور پیشنهادات را رد می‌کنم زیرا می‌دانم چنین بازیکنانی نمی‌توانند به تیمم کمک کنند تا بتوانیم نتایج مطلوبی بگیریم. سعی می‌کنم از بازیکنانی استفاده کنم که شوق و انگیزه کافی برای رقابت دارند.

او با بیان اینکه برای هواداران تیم‌هایی مثل تراکتورسازی و ذوب آهن احترام قائل است، گفت: در چند سال اخیر تراکتورسازی در اوج فوتبال ایران بوده و هواداران زیادی از آن‌ها حمایت می‌کنند و باید به این سرمایه افتخار کنند. وظیفه ماست که به عنوان میزبان احترام آن‌ها را نگه داریم و در زمین بازی شایستگی‌هایمان را نشان دهیم.

برانکو در ادامه درباره بازیکنان ناکارآمد خارجی که به فوتبال ایران می‌آیند و پس از رفتن‌شان برای تیم‌ها مشکل‌ساز می‌شوند اظهار کرد: این مشکل برای ایران نیست و در همه جای دنیا وجود دارد. مثلا ماریو گوتزه با ۳۸ میلیون یورو به بایرن آمد و در حالی که در فینال جام جهانی گلزنی کرده بود نتوانست کارایی لازم را در این تیم داشته باشد و به تیم پیشین خود یعنی دورتموند بازگشت حال اینکه او آلمانی بود. یا شواین‌اشتایگر که در یونایتد موفق نبود. مثال نقض این اتفاق هم گادوین منشا است که با اینکه کسی او را نمی‌شناخت عملکرد خوبی در تیم پیکان داشت. بعضی بازیکنان می‌توانند خودشان را در تیم‌شان پیدا کنند ولی برخی دیگر نمی‌توانند.بازیکنان پس از رفتن‌شان دردسر ایجاد نمی‌کنند. مسئله این است که باید به قراردادها احترام گذاشت. هیچ کس فردی را مجبور به امضای قرارداد نمی‌کند و باید هر دو طرف قرارداد به تعهداتشان عمل کنند.


کد مطلب: 10100

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdcbg8b8.rhbggpiuur.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir