نهمین حضور بین‌المللی فیلم "خاطرات پاییزی"؛

"خاطرات پاییزی" به جشنواره جهانی فیلم لیسبون پرتغال می‌رود

16 مهر 1396 ساعت 11:39

"خاطرات پاییزی" ساخته علی فخرموسوی و به تهیه‌کنندگی سید امیر سیدزاده از ایران و ویکتور ویلهلم از جمهوری چک که سال گذشته در اوکراین تولید شده بود، با فیلم‌هایی از۱۹ کشور جهان در لیسبون پرتغال رقابت خواهد کرد.


"خاطرات پاییزی" ساخته علی فخرموسوی و به تهیه‌کنندگی سید امیر سیدزاده از ایران و ویکتور ویلهلم از جمهوری چک که سال گذشته در اوکراین تولید شده بود، با فیلم‌هایی از۱۹ کشور جهان در لیسبون پرتغال رقابت خواهد کرد.

به گزارش تحریرنو از مشاور رسانه‌ای فیلم "خاطرات پاییزی"، این فیلم که اولین تولید مشترک سینمای ایران و جمهوری چک و اوکراین است نهمین حضور بین المللي خود را در جشنواره جهانی فیلم لیسبون پرتغال تجربه می‌کند.

این فیلم تاکنون دیپلم افتخار و نشان یادبود سازمان حمایت از قربانیان جنگ وابسته به سازمان ملل و اتحادیه اروپا، جشنواره بین‌المللی کرونا کارپات ۲۰۱۶، جایزه ارکیده طلایی و فیلم منتخب مردمی از جشنواره ترنُپیل ۲۰۱۶ اوکراین و... را در جشنواره‌هاى مختلف به دست آورده و فیلم افتتاحیه جشنواره بین‌المللی Dream City ۲۰۱۶ بوده است. فیلم سینمایی "خاطرات پاییزی" به تازگی جایزه بهترین فیلم بلند جشنواره بین‌المللی فیلم کلکته را نیز دریافت کرده است.

"خاطرات پاييزى" عاشقانه‌ای ضد جنگ است كه در سکوت کامل خبری و با عوامل اروپایی در مرز اوکراین و اسلوواکي فیلمبرداری شده است.

این فیلم قصه دختری را به تصویر می‌کشد که خانه و خانواده‌اش مورد حمله و تجاوز گروه‌های تروریستی قرار گرفته است؛ او که آواره‌گی، نابینایی و حتی از دست دادن قدرت تکلم را تجربه می‌کند در نهایت می‌تواند آرامش و عشق را در گوشه‌ای دیگر از دنیا در کنار مردمی که خود آسیب دیده از جنگ هستند، بیابد.

در فیلم "خاطرات پاییزی" نازنین احمدى شاهپورآبادى بعنوان بازيگر نقش اول زن در كنار بازيگران مطرح اروپاى شرقى ايفاى نقش مى‌كند.

این فیلم در جدول اکران گروه هنر و تجربه قرار دارد و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده به زودی اکران خواهد شد.

دیگر عوامل این فیلم عبارتند از:
مدیر فیلمبرداری: دیمیتری ویشنیاک، مدیر صداگذاری: نیک استریلِسکی، تدوین: الکسانددر نِدبایف، طراح لباس: آلِنا زاویدیوسکا، طراح صحنه: رُسلان پیساچِنکو، طراح چهره‌پردازی: گریم: کاترینا ستارُوُیتووا، موسیقی متن: رُمان کروتین، انتخاب بازیگر: ویکتوریا لینهارتووا، مشاور رسانه‌ای: مریم قربانی‌نیا.


کد مطلب: 13388

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdcc41qs.2bq148laa2.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir