امکان نمایش آثار هشتمین جشنواره‌ی تجسمی فجر در خارج

1 آذر 1394 ساعت 8:25

دبیر هشتمین جشنواره‌ی بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر اعلام کرد این آمادگی وجود دارد که آثار جشنواره در صورت مشارکت دیگر کشورها در خارج از کشور نیز به نمایش درآید.


دبیر هشتمین جشنواره‌ی بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر اعلام کرد این آمادگی وجود دارد که آثار جشنواره در صورت مشارکت دیگر کشورها در خارج از کشور نیز به نمایش درآید.

به گزارش تحریرنو، نشست دبیران هشتمین جشنواره‌ی بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر با رایزنان و نمایندگان رایزنی‌های فرهنگی کشورهای خارجی در ایران عصر شنبه، ۳۰ آبان در موزه‌ی هنرهای معاصر تهران برگزار شد.

در این نشست مجتبی آقایی، دبیر هشتمین جشنواره‌ی تجسمی فجر، جمشید حقیقت‌شناس، دبیر هنری و ستاد جشنواره با رایزنان فرهنگی و نمایندگان رایزنی‌های کشورهای کرواسی، اتریش، بلغارستان، لهستان، رومانی، فیلیپین، ژاپن و مکزیک درباره‌ی ارتباط جشنواره‌ی تجسمی فجر با دیگر کشورها و حضور هنرمندان خارجی در جشنواره گفت‌وگو کردند.

مجتبی آقایی، دبیر هشتمین جشنواره‌ی بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در این نشست گفت: دبیرخانه‌ی دائمی جشنواره‌ی بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در نظر دارد از ظرفیت‌های این جشنواره برای حضور آثار هنری دیگر کشورها از فرصت برای مشارکت هنری با دیگر کشورها استفاده شود.

آقایی افزود: ستاد جشنواره زمینه‌ی ارتباط و تعامل موثر با هنرمندان دیگر کشورها را فراهم می‌کند و با مشارکت رایزنی‌های فرهنگی امکان مشارکت و حضور هنرمندان خارجی در این جشنواره تقویت خواهد شد. با تغییرات ساختاری در این دوره از جشنواره که با رویکرد خلاقیت و نگاه معاصر به هم‌زبانی بهتر جهانی کمک می‌کند فرصت مناسب‌تری برای تعامل و ارتباط هنری فراهم شده است.

دبیر هشتمین جشنواره‌ی بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در ادامه گفت: در این جشنواره امکان تعامل و معرفی ظرفیت‌های هنری کشورهای دیگر فراهم است و می‌توان روزهایی را در جشنواره به‌نام هنر کشورها با برگزاری نمایشگاه آثار هنرمندان و کارگاه اختصاص داد.

آقایی با اشاره به این‌که تاکنون هنرمندان ۲۰ کشور خارجی برای شرکت در هشتمین جشنواره‌ی بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر ثبت‌نام کرده‌اند، بیان کرد: جشنواره‌ی فجر آمادگی دارد آثار خود را در صورت مشارکت دیگر کشورها در خارج از کشور نیز به نمایش بگذارد.

در ادامه‌ی جلسه رایزنان و نمایندگان رایزنی‌های فرهنگی کشورهای خارجی نظرات و پیش‌نهادهای خود را درباره‌ی مشارکت با جشنواره بیان کردند و از نمایشگاه "در جست‌و‌جوی گمشده" آثار فریده لاشایی و گنجینه در موزه‌ی هنرهای معاصر تهران دیدن کردند.


کد مطلب: 3336

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdcg.w9wrak9w3pr4a.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir