پایگاه‌ اطلاع‌رسانی سیما منتشر کرد؛

معرفی کامل برنامه‌های تابستانی شبکه‌های سیما

31 خرداد 1399 ساعت 9:51

پایگاه اطلاع رسانی سیما با انتشار گزارشی مشروح برنامه های مختلف شبکه های یک تا پنج رسانه ملی در ایام تابستان را معرفی کرد.


پایگاه اطلاع رسانی سیما با انتشار گزارشی مشروح برنامه های مختلف شبکه های یک تا پنج رسانه ملی در ایام تابستان را معرفی کرد.

به گزارش تحریرنو از پایگاه اطلاع رسانی سیما، شبکه‌های سیما با شروع فصل تابستان و به منظور پر کردن اوقات فراغت بینندگان و مخاطبان خود، برنامه‌های متنوعی را برای پخش آماده کرده و روی آنتن می‌فرستند.

براساس گزارشی که از سوی پایگاه اطلاع رسانی سیما به رسانه‌ها ارسال شده، مشروح برنامه‌های تابستانی شبکه‌های یک تا پنج رسانه ملی به ترتیب زیر اعلام شده است:

شبکه یک سیما

با افزایش اوقات سرگرمی و فراغت خانواده‌ها در تابستان، مسابقه «دستپخت» دو روز در هفته، مسابقه «ایران» دو روز در هفته و مسابقه «سبقت» پنج روز در هفته در جدول پخش شبکه یک قرار می‌گیرد.

مسابقه «دستپخت» رقابت مهیج بین سرآشپزان و نمایندگان برخی مشاغل است که روزهای شنبه و دوشنبه بین دو بخش خبری ساعت ۱۹ و ۲۱ روی آنتن می‌رود. این در حالی است که سیاوش عقدایی هم در مسابقه «سبقت»، رقابت زنده شرکت کنندگان را اداره می‌کند.

مسابقه «ایران» با اجرای سام درخشانی ساعت ۲۳ چهارشنبه‌ها و پنجشنبه‌ها روی آنتن می‌رود.

مجله تلویزیونی «مهمات» نیز برنامه جدیدی است که ساعت ۱۸ هر چهارشنبه، در ساختار گرافیکی نو و مدرن به مناسبت چهلمین سال دفاع مقدس، به بازخوانی حوادث جنگ با زبان نسل جوان می‌پردازد.

مستند «مرز پر گهر»، مستندهای طبیعت و حیات وحش و همچنین جشنواره کارآفرینی، «سیمای خانواده»، «صبح بخیر ایران» و فیلم‌های سینمای ایران از دیگر برنامه‌های تابستانی شبکه یک است.

شبکه دو سیما


یکی از سریال‌هایی که تابستان از شبکه دو روانه آنتن می‌شود «شاهرگ» به کارگردانی سیدجلال دهقانی اشکذری و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی است.

تولیدات ویژه گروه اجتماعی فرهنگی در تابستان پیش‌رو عبارتند از: برنامه «مکث» به تهیه‌کنندگی جواد فرحانی و کارگردانی مریم نوابی‌نژاد که پس از حضور موفق در کنداکتور رمضانی شبکه دو هر هفته پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۳:۳۰ با روایت‌هایی نو روانه آنتن می‌شود.

مسابقه «طپش» عنوان مسابقه‌ای جذاب و دیدنی به تهیه‌کنندگی جواد فرحانی است که از اواخر تیرماه سه‌شنبه و چهارشنبه ساعت ۲۳:۳۰ روانه آنتن می‌شود.

مسابقه «ایرانیش» به تهیه‌کنندگی احسان ارغوانی یکشنبه و دوشنبه ساعت ۲۳:۳۰ روانه آنتن خواهد شد. این مسابقه هیجان انگیز به گونه‌ای طراحی شده که تعداد زیادی تماشاگر آن را در استودیوی محل ضبط دنبال می‌کنند و علاوه بر آن همه اعضای خانواده را با خود درگیر می‌کند و همه از دیدن آن لذت می‌برند.

شرکت کنندگان این مسابقه کاملاً ایرانی ۶۴ خانواده هستند که در هر قسمت یکی از آنان حذف خواهند شد و در نهایت دو خانواده به مرحله فینال می‌رسند. در طول مسابقه بینندگان شاهد بازی‌هایی کاملاً نوین در فضایی کاملاً ایرانی خواهند بود

«زعفران» با اجرای محمد سلوکی برنامه‌ای متنوع و شامل بخش‌های متعدد است که برای صبح روزهای جمعه ساعت ۹:۳۰ در نظر گرفته شده است.

محمد سلوکی در این ایام تهیه‌کنندگی و اجرای برنامه «شبگرد» که این برنامه نیز دوره‌ای موفق از حضور بر آنتن شبکه دو را در ایام رمضان تجربه کرده بود، بر عهده دارد که شنبه‌ها ساعت ۲۳:۳۰ روانه آنتن می‌شود.

فصل جدید مجموعه نمایشی «بچه محل» (عموپورنگ) به تهیه‌کنندگی مسلم آقاجانزاده در ایام تابستان هر روز ساعت ۱۸:۴۵ روانه آنتن خواهد شد.

«در انتهای الوند» به تهیه‌کنندگی امیرحسین آذر نیز به صورت برنامه صبحگاهی و شبانگاهی شنبه تا چهارشنبه به ترتیب ساعت ۷:۳۰ و ۲۱:۰۰ روانه آنتن خواهد شد.

سری جدید «ورزش از نگاه دو» عنوان برنامه‌ای دیگر است که با نگاهی متفاوت به اتفاقات حوزه ورزش کشور جمعه‌ها ساعت ۲۳ در جدول پخش برنامه‌های تابستانی این شبکه قرار دارد.

گروه خانواده شبکه دو نیز فصل جدید «عصر خانواده» به تهیه‌کنندگی علی‌اکبر کریمی را شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۹ روانه آنتن می‌کند و جمعه‌ها برنامه «مثبت عصر خانواده» با اجرای کاظم احمدزاده ساعت ۱۲:۰۰ پخش خواهد شد.

فصل دوم مجموعه طنز نمایشی «در کنار هم» به تهیه‌کنندگی آرزو ابوحمزه عنوان برنامه دیگری است که شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۴:۳۰ روانه آنتن می‌شود. این مجموعه در دل ماجراهای خود به صورت غیرمستقیم به سبک‌های فرزندپروری و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی می‌پردازد.

فصل جدید «بی مرز با حجاب» عنوان تدارک دیگر شبکه دو برای ایام تابستان است که با محوریت روایت داستان زنان محجبه ساکن کشورهای مختلف دنیا به تهیه‌کنندگی شیدا نیکوروین روزهای زوج ساعت ۱۹:۴۰ روانه آنتن می‌شود.

برنامه «آئینه‌خانه» کاری از گروه معارف شبکه دو به تهیه‌کنندگی جواد اکرمی و با حضور حجت‌الاسلام شهاب مرادی در فصل جدید خود جمعه‌ها ساعت ۱۳:۳۰ روانه آنتن می‌شود.

لیگ قهرمانان مسابقه «خانه ما» یکی دیگر از تدارکات این شبکه برای تابستان پیش رو است که جمعه‌ها ساعت ۲۱:۰۰ روانه آنتن می‌شود. سری جدید «خانه ما» در ۱۲ قسمت با کارگردانی مشترک امین کفاش‌زاده و مهدی جبین‌شناس و نویسندگی احسان عمادی در استودیو نوبین تولید شده و قسمت نخست آن جمعه ۳۰ خرداد ساعت ۲۱:۰۰ از شبکه دو سیما روی آنتن خواهد رفت.

«زنده‌باد زندگی» به تهیه‌کنندگی محمدجعفر خسروی عنوان دیگر برنامه شبکه دو است که با رویکردی نو شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۱:۰۰ مهمان مخاطبان خود است.

«میخچه» به تهیه‌کنندگی حسین زارع با نگاهی طنز و انتقادی به فضای مجازی سه‌شنبه ها ساعت ۱۹:۳۰ روانه آنتن می‌شود.

برخی تولیدات گروه کودک و نوجوان شبکه دو نیز عبارتند از: