رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو؛

خودروهای تحویلی به مردم روانه پارکینگ خانه‌ها می‌شود

27 بهمن 1398 ساعت 12:34

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌‌گوید بخشی از عوامل وضع قیمتی در بازار خودرو مربوط به کاهش عرضه به بازار است و خودروهایی که تحویل می‌شوند به جای عرضه به بازار یا نیازهای مصرفی به پارکینگ خانه‌ها منتقل می‌شوند.


رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌‌گوید بخشی از عوامل وضع قیمتی در بازار خودرو مربوط به کاهش عرضه به بازار است و خودروهایی که تحویل می‌شوند به جای عرضه به بازار یا نیازهای مصرفی به پارکینگ خانه‌ها منتقل می‌شوند.

به گزارش تحریرنو ؛ نعمت‌الله کاشانی‌نسب در تحلیل وضعیت قیمت‌ها در بازار خودرو گفت:‌ بخشی از عوامل وضعیت قیمتی در بازار خودرو مربوط به کاهش عرضه به بازار است اما مهمترین عامل این است که مصرف‌کننده واقعی در بازار وجود ندارد. اگرچه دلالان نیز در بازار حضور ندارند و خودروهایی که ثبت نام شده‌اند به تدریج تحویل می‌شوند اما به جای عرضه به بازار یا نیازهای مصرفی به پارکینگ خانه‌ها منتقل می‌شوند.

خودروهای تحویلی به مشتریان به پارکینگ خانه‌ها می‌روند نه به بازار

وی افزود: بخش عمده‌ای از پیش‌خریدهای خودرو نه نیاز مصرفی واقعی که با هدف سرمایه‌گذاری انجام می‌شود به همین دلیل دپوشدن خودروها در کنار کاهش عرضه خودرو مزید بر علت شده است و شاهد هستیم که بازار هر چند هفته یک بار تلاطم‌های قیمتی را شاهد است.

کاشانی‌نسب اظهار کرد: از دو ماه گذشته قیمت انواع خودرو در بازار با افزایش همراه شده است، خودروهای افزایش قیمت یافته بیشتر در گروه‌های خودروهای پرتقاضا از جمله پراید، ۲۰۶ و تیبا است. قیمت پراید در هفته گذشته تا ۶۳ میلیون تومان افزایش یافت. قیمت ۲۰۶ نیز در تیپ ۲ تا ۱۰۲ میلیون و در تیپ ۵ حدود ۱۱۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.»

رئیس اتحادیه نمایشگا‌ه‌داران اتومبیل اظهار کرد: نوسان‌های قیمت به بازار شب عید منتقل می‌شود. این امیدواری وجود دارد که قیمت دلار متعادل‌تر شود. کمبود خودرو در کنار افزایش اندک نرخ دلار از جمله دلایل افزایش قیمت خودرو در هفته‌های اخیر بوده است.

وی با اشاره به تاثیر ممنوعیت واردات و ترخیص خودرو بر بازار اظهار کرد:‌ افزایش قیمت خودروهای داخلی شاخصی برای افزایش قیمت خودروهای خارجی نیز شده است. ترخیص ۲ هزار خودرو دپو شده در گمرک نیز تاثیر چندانی بر بازار خودروهای خارجی نخواهد داشت و پیشنهاد آن است که راهکاری برای واردات خودرو حتی خودروهای دست دوم اندیشیده شود.

کاشانی‌نسب خاطرنشان کرد:‌ واردات خودروی دست دوم می‌تواند موجب کاهش فشارها بر بازار خودروهای خارجی شود و محدود به چند نماینده باشد بلکه مردم مجاز باشند تا به واردات خودروی دست دوم اقدام کنند.


کد مطلب: 20276

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdcg3x9x.ak9zu4prra.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir