وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد؛

ناوگان حمل و نقل ریلی ایران جوان می شود

24 مرداد 1395 ساعت 14:59

وزیر راه و شهرسازی از برنامه ریزی برای جوان سازی ناوگان حمل و نقل ریلی و حذف قطارهای با عمر بیش از ۳۵ سال در مدت دو سال خبر داد.


وزیر راه و شهرسازی از برنامه ریزی برای جوان سازی ناوگان حمل و نقل ریلی و حذف قطارهای با عمر بیش از ۳۵ سال در مدت دو سال خبر داد.

به گزارش تحریرنو ، "عباس آخوندی" در پایان مراسم افتتاح بزرگ ترین کیترینگ خاورمیانه و همچنین بهره برداری از دو رام قطار مسافربری تهران- مشهد در جمع خبرنگاران افزود: امروز دو رام قطار که با تلاش مهندسان داخلی و به صورت صد درصد ایرانی ساخته شده بود مورد بهره برداری قرار گرفت و شهریور ماه آینده نیز با تداوم جریان نوسازی، قطارهای جدیدی وارد سیر حرکت خواهند شد.

به گفته وزیر راه و شهرسازی ، هم اینک سن ناوگان ریلی ایران بسیار بالا است، به طوری که تا سال گذشته حتی قطارهای با سن ۶۴ سال هم در این ناوگان در سیر و حرکت بودند.

وی بیان داشت: مطابق برنامه ریزی انجام شده، آذرماه سال گذشته قطارهای بالای ۵۵ سال کنار گذاشته شدند و آذرماه امسال قطارهای بالای ۴۵ سال سن از ناوگان حمل و نقل ریلی جمع می شوند.

آخوندی ادامه داد: همزمان با این اقدام، با انعقاد قراردادهای مختلف با شرکت های حمل و نقل ریلی و سازندگان داخلی و همچنین با مشارکت سرمایه گذاران و شرکت های خارجی، قطارهایی با فناوری نوین نیز به این ناوگان اضافه خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به فعال شدن حمل و نقل حومه ای، تصریح کرد: سال گذشته ۴.۵ میلیون نفر مسافر از این طریق جابجا شدند و ارتقای این تعداد به هفت میلیون نفر در سال جاری برنامه ریزی شده که مستلزم وارد کردن واگن های اتوبوسی است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افتتاح بزرگترین کیترینگ خاورمیانه در تهران با کمک سرمایه گذاران اتریشی، انجام این مهم را موجب برابری سرویس های غذا در قطارها با سیستم حمل و نقل هواپیمایی توصیف کرد که منجر به افزایش رفاه حال مسافران قطارها می شود.

برپایه این گزارش، صبح امروز با حضور آخوندی کترینگ بین المللی دونا به عنوان بزرگترین کیترینگ خاورمیانه و همچنین دو رام قطار مسافربری درجه یک چهار تخته تهران- مشهد که با استفاده از توانمندی های داخلی ساخته شده اند، به مناسبت ولادت امام رضا(ع) به بهره برداری رسیدند.


کد مطلب: 7054

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdch.mnqt23nvkftd2.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir