مدیرکل واردات گمرک کشور خبر داد؛

موبایل‌های وارداتی ترخیص شده‌اند

17 مهر 1397 ساعت 9:41

مدیرکل واردات و امور مناطق آزاد گمرک کشور می‌گوید بیشتر موبایل‌های وارداتی از گمرک ترخیص شده است.


مدیرکل واردات و امور مناطق آزاد گمرک کشور می‌گوید بیشتر موبایل‌های وارداتی از گمرک ترخیص شده است.

به گزارش تحریرنو ؛ علی معقولی با اعلام این خبر افزود: اکنون حدود ۱۰۰ هزار گوشی تلفن همراه در گمرک باقی مانده که آن‌ها نیز در حال ترخیص است.

وی با بیان اینکه بیشتر گوشی تلفن‌های همراه وارداتی به دلیل قیمت‌گذاری در انبارها مانده‌اند، تصریح کرد:‌ گفته می‌شود ۲۰۰ کانتینر تجهیزات رایانه‌ای به دلیل ارزش‌گذاری در گمرک مانده است اما چند برابر این میزان در این مدت از گمرک خارج شده است.

وی گفت: از ۲۲ فروردین امسال دولت مصوب کرد ثبت سفارش فقط از طریق بانکی انجام شود و همه کالاهای وارداتی پیش از این تاریخ، اجازه ترخیص داشتند.

معقولی درباره ارزش‌گذاری کالاهای وارداتی در گمرک افزود: پیش از اختصاص ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی، واردکنندگان خواهان ارزش‌گذاری کمتر کالا در گمرک بودند اما پس از آن با درخواست‌های مکرر افزایش قیمت‌گذاری کالاها روبرو شدیم.

وی با بیان اینکه در گمرک ارزش‌گذاری واقعی انجام می‌شود و کالایی به دلیل ارزش‌گذاری در گمرک متوقف نشده است، تصریح کرد:‌ روزانه بیش از ۴ هزار اظهار در گمرک داریم و فقط ۲ درصد توقیف کالا در گمرک بیش از معمول است.

وی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد کالاهایی که وارد گمرک می‌شوند کمتر از سه روز ترخیص می‌شوند عنوان کرد: بیشتر کالاهایی که با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی وارد شده‌اند و در گمرک توقیف‌اند به دلیل نگرفتن کد رهگیری و مسئله‌ای بین واردکننده و بانک‌هاست.

معقولی با بیان اینکه ممکن است برخی کالاها برای قیمت‌گذاری به دقت بیشتری نیاز داشته باشند گفت: نباید توقیف کالاها در گمرک به دلایل دیگر را به مسائل گمرکی ربط دهیم زیرا گمرک تابع بخشنامه‌های دیگر دستگاه‌هاست.

وی اضافه کرد: اگر کالاهایی که با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی وارد شده‌اند و در گمرک باقی مانده‌اند، کد رهگیری و کارهای دیگر را انجام داده باشند گمرک پاسخگو است اما دلایل دیگر توقیف را باید از دستگاه‌های دیگر پیگیری کرد.


کد مطلب: 16903

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdcip3az.t1aqu2bcct.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir