حسین پارسایی؛

«مولن‌روژ» هیچ ارتباطی به فیلمی با این نام و موقعیت‌های آن ندارد

15 تير 1398 ساعت 11:43

حسین پارسایی گفت: نمایش «مولن‌روژ» هیچ ارتباطی به فیلمی با این نام و موقعیت‌های آن ندارد.


حسین پارسایی گفت: نمایش «مولن‌روژ» هیچ ارتباطی به فیلمی با این نام و موقعیت‌های آن ندارد.

به گزارش تحریرنو ؛ حسین پارسایی کارگردان نمایش کمدی «مولن روژ» که تمرینات آن را از ابتدای سال آغاز کرده، درباره ایده شکل گیری این نمایش گفت: همیشه به‌دنبال تجربیات متفاوت می‌گردم، زمانی بود که از موضوعات مذهبی استفاده ‌کردم و در این ژانر نمایش‌هایی را که برایم قابل تأمل بود روی صحنه بردم. زمانی کار کودک کردم و یک زمان هم در نمایش «آرسنیک و تور کهنه» تجربه کار کمدی را داشتم. بعدها نیز سراغ تئاتر موزیکال رفتم. وقتی که نمایشنامه «مولن ‌روژ» آرش عباسی را خواندم، برایم جذاب بود و با یک کمدی متفاوت روبه‌رو شدم. دوست داشتم اجرای یک نمایشنامه کمدی ایرانی را تجربه کنم.

او در خصوص دلیل انتخاب «مولن روژ» برای نام این نمایش اظهار کرد: «مولن‌روژ» هیچ ارتباطی به فیلمی با این نام و موقعیت‌های آن ندارد. نام نمایش به‌خاطر این است که لوکیشن نمایش یک آرایشگاه قدیمی است و این نام روی آن گذاشته شده و اسم مولن‌روژ با فضایی که داریم همخوانی دارد.

کارگردان نمایش «مولن‌روژ» که پیش از این نمایش‌های موزیکال «اولیورتوئیست» و «بینوایان» را روی صحنه برده، در ادامه تاکید کرد: «مولن روژ» شرایط جامعه امروز را نقد می‌کند، بعد از اینکه تصمیم به اجرای کار گرفتیم، نمایشنامه چندین‌بار توسط آرش عباسی بازنویسی شد و وقتی به انتخاب بازیگر رسیدیم، دوست داشتیم که تجربه مشترک با محسن تنابنده و احمد مهران‌فر داشته باشیم. در دانشگاه با تنابنده همکلاسی بودم و حضور تنابنده و مهران‌فر می‌توانست ایده‌های جدید به گروه دهد.


کد مطلب: 18875

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdciwvaz.t1avy2bcct.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir