لیگ برتر فوتبال؛

جدال حساس سرخابی ها با نمایندگان تبریز قبل از شهرآورد ۸۳

17 شهريور 1395 ساعت 14:50

پنجمین هفته از رقابت های لیگ برتر فوتبال بعد از تعطیلی یک ماهه پس فردا با برگزاری دیدار تیم های گسترش فولاد تبریز و سیاه جامگان آغاز می شود اما در مهم ترین دیدارهای این هفته دیگر نمایندگان تبریز برابر سرخابی های پایتخت قرار می گیرند.


پنجمین هفته از رقابت های لیگ برتر فوتبال بعد از تعطیلی یک ماهه پس فردا با برگزاری دیدار تیم های گسترش فولاد تبریز و سیاه جامگان آغاز می شود اما در مهم ترین دیدارهای این هفته دیگر نمایندگان تبریز برابر سرخابی های پایتخت قرار می گیرند.

به گزارش تحریرنو ،تیم پرسپولیس در حساس ترین دیدار این هفته با دیگر تیم مدعی و قرمز پوش لیگ برتر، تراکتورسازی تبریز دیدار می کند،جدال تیم های اول و دوم جدول رده بندی رقابت های لیگ برتر از آن رو که دو منتقد به برگزاری اردوهای بلند مدت تیم ملی، هدایت دو تیم را برعهده دارند جالب تر از همیشه خواهد بود و باید منتظر اتفاقات و حاشیه های بعد از مشخص شدن نتیجه این بازی باشیم.

برانکو و قلعه نویی درطول برگزاری اردوی بلند مدت تیم ملی بارها اعلام کردند مخالف برگزاری این اردوها و تعطیلی لیگ برتر دراین فواصل هستند اما از آنجا که تیم ملی برای هردوی آن ها در اولویت قراردارد از خواسته خود درباره تیمشان چشم پوشی کرده و همکاری لازم را با کادرفنی تیم های ملی انجام دادند.

از سوی دیگر برتری هر کدام از این تیم ها دراین دیدار فاصله تیم برنده با دیگر مدعیان لیگ برتر را بیشتر خواهد کرد ازاین رو دو مربی به دنبال برد و کسب سه امتیاز کامل مسابقه خواهند بود.

البته حساسیت این بازی بیش از آن که متوجه تیم تراکتورسازی تبریز باشد برای پرسپولیس است چرا که آنان باید پس از این دیدار آماده رویارویی با تیم استقلال در هشتاد و سومین شهرآورد پایتخت می شوند.

شاگردان برانکو درحساس ترین ومهم ترین شهرآورد آسیا بیست و ششم شهریورماه میزبان تیم استقلال تهران هستند ازاین رو نتیجه بازی قبل از شهرآورد برای آن ها اهمیت بیشتری دارد و می خواهند در این دیدار به هر ترتیبی به پیروزی برسند تا با روحیه بالاتر به استقبال رقیب دیرینه خود درشهرآورد بروند.

از سوی دیگر تیم استقلال تهران در دیگر دیدار مهم هفته پنجم روز یکشنبه در ورزشگاه آزادی میزبان تیم ماشین سازی تبریز است شاگردان علیرضا منصوریان که از چهار دیدارخود در لیگ برتر تنها ۲ امتیاز کسب کرده و در رده پانزدهم جدول رده بندی این لیگ قرار دارند به طور حتم کادرفنی و مسئولان این تیم به دنبال تغییر جایگاه خود در لیگ برتر بوده تا از یک طرف از انتهای جدول جدا شوند و از طرف دیگر برای هفته ششم با روحیه بالاتر به میدان بروند که البته با توجه به حضور رسول خطیبی در کادر فنی تیم ماشین سازی و انگیزه بالای بازیکنانی همانند پیام صادقیان،آندرانیک تیموریان،حبیب گردانی و سامان نریمان جهان مقابل استقلال به طور حتم کار آبی های پایتخت سخت خواهد بود.

در سایر دیدارهای مهم هفته پنجم علی دایی با تیم نفت تهران میزبان دیگر تیم نفتی لیگ شانزدهم، صنعت نفت آبادان است،نادر دست نشان که تیم صنعت نفت را درفصل گذشته از لیگ دسته یک به لیگ برتر آورده است از چهار دیدار گذشته ۸ امتیاز کسب کرده است که مهم ترین آن ها برتری ۲ بر یک برابر استقلال تهران در ورزشگاه آزادی و شکست تیم سپاهان مدعی در آبادان بود که انگیزه کادر فنی بازیکنان این تیم تازه لیگ برتری شده را افزایش داده است و به طور حتم کار تیم نفت تهران برای برتری مقابل این تیم دشوار خواهد بود.

برنامه کامل رقابت های هفته پنجم لیگ برتر ازاین قرار است:

جمعه ۱۹ شهریورماه

گسترش فولاد – سیاه جامگان، ساعت ۱۷:۳۰
نفت تهران- صنعت نفت آبادان،ساعت ۱۸:۴۵

شنبه ۲۰شهریورماه

تراکتورسازی تبریز- پرسپولیس،ساعت ۱۷:۱۵
پدیده- استقلال خوزستان،ساعت ۱۸:۱۵
صبای قم-ذوب آهن اصفهان،ساعت ۱۸:۴۵
سپاهان-پیکان،ساعت ۱۸:۴۵
فولاد- سایپا، ساعت ۱۸:۵۰

یکشنبه ۲۱ شهریورماه

استقلال تهران-ماشین سازی تبریز، ساعت ۱۸:۴۵

جدول رده بندی لیگ برتر درپایان هفته چهارم:
۱-پرسپولیس/۴ بازی/۱۰ امتیاز
۲-تراکتورسازی/۴ بازی/۸ امتیاز(تفاضل گل ۴)
۳-صنعت نفت آبادان/۴ بازی/ ۸ امتیاز(تفاضل گل ۲ )
۴-سپاهان /۴ بازی/ ۶امتیاز
۵-نفت تهران /۴بازی/۵ امتیاز
۶- ذوب آهن/۴بازی/۵امتیاز
۷- سایپا/۴ بازی/۵امتیاز
۸- استقلال/۴بازی/۵ امتیاز
۹-سیاه جامگان/۴بازی/۵امتیاز
۱۰-ماشین سازی/۴بازی/۵ امتیاز
۱۱-پدیده/۴بازی/۵امتیاز
۱۲-صبا/۴ بازی/۳ امتیاز
۱۳-گسترش فولاد/۴بازی/۳ امتیاز
۱۴-پیکان/۴بازی/۳امتیاز
۱۵- استقلال تهران /۴ بازی/ ۲امتیاز(تفاضل گل منهای ۲ )
۱۶-فولاد خوزستان/۴ بازی/۲ امتیاز(تفاضل گل منهای ۳ )


کد مطلب: 7506

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdcj.yeafuqeimsfzu.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir