براساس یافته‌ی محققان؛

افزایش طول عمر با توقف انتقال چربی به بدن

6 دی 1394 ساعت 17:00

طبق یک تحقیق جدید، توقف حرکت پروتئین مسئول انتقال چربی‌هایی نظیر کلسترول به اطراف بدن می‌تواند به افزایش طول عمر کمک کند.


طبق یک تحقیق جدید، توقف حرکت پروتئین مسئول انتقال چربی‌هایی نظیر کلسترول به اطراف بدن می‌تواند به افزایش طول عمر کمک کند.

به گزارش تحریرنو، محققان دانشگاه براون ایالت رود آیلند آمریکا در پژوهش‌های اخیر خود دریافتند که با توقف تولید لیپوپروتئین موسوم به "ویتلوژنین" (VIT) در کرم‌ها، طول عمر آن‌ها تا ۴۰درصد افزایش یافت.

در موش‌ها، انسان و سایر پستان‌داران هم پرتئینی مشابه با پروتئین مذکور موسوم به "آپولیپوپروتئین" (apoB) تولید می‌شود و در شیوه‌های درمانی در جهت پیش‌گیری بیماری‌های قلبی عروقی سعی می‌شود میزان تولید این پروتئین کاهش داده شود.

طبق این تحقیق جدید، این پروتئین دارای مزایای دیگری هم هست. داده‌های به‌دست آمده از کرم‌ها نشان می‌دهد که روند تکاملی apoB مانع از عمر طولانی می‌شود.

لوئیز لاپیر، سرپرست تیم تحقیق، در این مورد می گوید: این پروتئین، عامل تعیین‌کننده‌ی اتفاقات روی داده در چربی درون سلول‌های روده ایی است. در صورتی‌که بتوان تولید این لیپوپروتئین را کاهش داد این فرصت ایجاد می‌شود که چربی به شیوه‌های گوناگونی مورد استفاده واقع شود.


کد مطلب: 3909

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdcc.xq1a2bqoola82.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir