شیر طلای افتخاری ونیز به بازیگر "از نفس افتاده" رسید

25 تير 1395 ساعت 18:41

ژان پل بلموندو، بازیگر فرانسوی و یرژی اسکولیموفسکی، کارگردان لهستانی در هفتادوسومین دوره جشنواره فیلم ونیز، شیر طلای افتخاری دریافت می‌کنند.


ژان پل بلموندو، بازیگر فرانسوی و یرژی اسکولیموفسکی، کارگردان لهستانی در هفتادوسومین دوره جشنواره فیلم ونیز، شیر طلای افتخاری دریافت می‌کنند.

به گزارش تحریرنو، به نقل از جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز ایتالیا اعلام کرد در هفتادوسومین دوره این رویداد سینمایی،‌ دو شیر طلای افتخاری را به پاس یک عمر دستاورد هنری به دو چهره شناخته‌شده سینما یعنی "ژان پل بلموندو"، هنرپیشه فرانسوی و "یرژی اسکولیموفسکی"، کارگردان لهستانی اعطا می‌کند.

"ژان پل بلموندو" بازیگر باسابقه فرانسوی است که با فیلم‌های "از نفس افتاده" ‌ساخته "ژان لوک گدار"، "هیتمن"، "مردی از ریو" و "پیر دیوانه" که سال ۱۹۶۵ در بخش رقابتی جشنواره ونیز شرکت داشت، شناخته می‌شود.

"اسکولیموفسکی" فیلمساز لهستانی که پنج دهه از عمر خود را در حوزه سینما صرف کرده، سه‌گانه "ریسوپی‌ها" و آثاری چون "برد بی‌حریف"، "عزیمت" و "قتل ضروری" (برنده جایزه ویژه هیات داوران جشنواره ونیز ۲۰۱۰) را در کارنامه‌اش دارد.

"اسکولیموفسکی" یکی از چهره‌های سینمای موج نوی لهستان است که به گفته‌ "آلبرتو باربرا"، مدیر جشنواره ونیز، در کنار "رومن پولانسکی" به نوسازی سینمای این کشور کمک کرده است.

هفتادوسومین جشنواره فیلم ونیز از ۳۱ اوت (۱۰ شهریورماه) آغاز می‌شود و تا ۱۰ سپتامبر (۲۰ شهریورماه) به کار خود پایان خواهد داد.


کد مطلب: 6457

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdcd.k092yt0o5a26y.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir