"الکساندر رودین" امشب به ایران می‌آید
الکساندر رودین، رهبر ارکستر و نوازنده‌ی ویلنسل و پیانو بامداد یک‌شنبه برای رهبری ارکستر سمفونیک تهران به ایران می‌آید.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۷
 
"الکساندر رودین" امشب به ایران می‌آید
 
الکساندر رودین، رهبر ارکستر و نوازنده‌ی ویلنسل و پیانو بامداد یک‌شنبه برای رهبری ارکستر سمفونیک تهران به ایران می‌آید.

به گزارش تحریرنو به‌نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، الکساندر رودین رهبر ارکستر و نوازنده‌ی ویلنسل و پیانو امشب به‌منظور رهبری ارکستر سمفونیک تهران به‌مدیریت هنری علی رهبری به ایران می‌آید.

الکساندر رودین مدرک موسیقایی خود را در دانشگاه موسیقی جنسینز مسکو در سال ۱۹۸۳ دریافت کرد. رودین تحصیلات عالی خود را در کنسرواتوآر مسکو دنبال کرد و در سال ۱۹۸۹ فارغ‌التحصیل شد. او موسیقی را نزد استادانی هم‌چون لو اِوگاروف، یوری پونیزُوکین و دیمیتری کِتایِنکو فرا گرفت. وی در دوره دانشجویی موفق به‌کسب معتبرترین رقابت‌های موسیقی اروپایی شد. رقابت بین‌المللی موسیقی جی.اس. باخ در لایپزیگ (۱۹۷۶)، گاسپر کاسیدو در فلورانس (۱۹۷۹)، رقابت موسیقی چایکوفسکی در مسکو (۱۹۷۸،۱۹۸۲) از جمله فعالیت‌های وی در حوزه‌ی جشنواره‌ها است.

در حال حاضر الکساندر رودین یکی از پرطرف‌دارترین موسیقی‌دانان در روسیه و خارج از این کشور است. او تا به امروز با مشهورترین ارکسترها اجرا داشته و در جشنواره‌های بین‌المللی شرکت کرده است.

رودین تاکنون بیش از ۳۰ لوح فشرده به‌صورت تکنوازی و هم‌راه با ارکستر موسیقی ویوا با نام‌های روسی و خارجی، هم‌چون ناکسوز، الیمپیا، تودور، ملودیا، چلو، کلاسیکس، راسکی سِزون، آر.سی.دی و... ضبط کرده است.

الکساندر رودین از هنرمندان افتخارآفرین روسیه است. وی استاد کنسرواتوار مسکو است و برنده‌ی جایزه‌هایی چون State Award و Government Award بوده است.

وی در حال حاضر رئیس مجمع موسیقی بنیادخیریه و مدیر هنری و رهبر ارکستر ویوا موسیقی و ارکسترمجلسی است.

گفتنی است رودین پیش از این نیز به‌عنوان سولیست ویلن سل با ارکستر سمفونیک تهران به رهبری "علی رهبری" هم‌کاری داشته است اما این‌بار برای رهبری ارکستر سمفونیک تهران در تهران حاضر می‌شود.
کد مطلب: 3772