سردار محمدیان خبر داد؛
انهدام‌ تعدادی باند ترانزیت و فروش مواد مخدر
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از انهدام‌ باند ترانزیت و فروش مواد مخدر خبر داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۰
 
انهدام‌ تعدادی باند ترانزیت و فروش مواد مخدر
 
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از انهدام‌ باند ترانزیت و فروش مواد مخدر خبر داد.

به گزارش تحریرنو ؛ سردار عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی تهران بزرگ از انهدام چندین باند ترانزیت و فروش مواد مخدر و کشف تریلی حامل ۵۰۰ کیلوگرم هروئین خبر داد.

سردار محمدیان بیان داشت: از ابتدای سال بالای ۱۶ تن انواع مخدر در تهران بزرگ با تلاش شبانه روزی مأمورین کشف شد.

وی افزود: طی چند روز اخیر محموله خاص ۵۰۰ کیلو گرمی هروئین خالص حاصل کشفیات بود که این ۵۰۰ گرم به صورت ماهرانه در تریلی جاسازی شده بود و از گذرهای مختلف عبور کرده بود به دلیل نوع بسته بندی حتی سگ‌های موادیاب هم موفق به ردیابی نشده بودند. مأموران توانستند طی اقدامات ۲ ماه اعضای این باند را شناسایی و خودرو را توقیف کنند.

وی گفت: تعداد قاچاقچیان دستگیر شده ۳ نفر است و باقی اعضای باند و توزیع کنندگان در حال پیگیری هستند.

وی در خصوص بحث توزیع مواد مخدر در فضای مجازی گفت: این فضا از نظر پلیس مبارزه با مواد مخدر و پلیس فتا دور نیست و پلیس فتا نسبت به شناسایی صفحات مربوطه و پلیس مواد مخدر نسبت به شناسایی و دستگیری این افراد اقدام می‌کند. همچنین بخشی از کشفیات مربوط به توزیع کنندگان مواد مخدر در فضای مجازی بوده که متهمان دستگیر شدند.

سردار محمدیان بیان داشت: مردم استان تهران همکاری خوبی با پلیس دارند و این گونه اخبار را در اختیار پلیس قرار می‌دهند تا پلیس در اسرع وقت بعد از اقدامات میدانی و اخذ حکم قضائی اقدام به شناسایی و دستگیری این افراد کند همچنین خواستاریم مردم هر گونه تحرک مشکوک در محل زندگی را با پلیس در میان بگذارند.

وی گفت: از ابتدای سال بیش از ۱۲ هزار توزیع کننده و خرده فروش مواد مخدر و از ابتدای آبان ماه نزدیک به ۵۰۰ نفر خرده فروش دستگیر شده اند.

محمدیان در ادامه از کنترل عطاری‌ها به عنوان یکی از عرصه‌های مبارزه پلیس با قاچاق مواد مخدر نام برد و اظهار داشت: تعداد این واحدهای صنفی زیاد شده و همکاران ما در اداره اماکن متوجه یک باند شده اند که قرص‌های ترامادول و برخی از دیگر انواع مواد مخدر که به صورت قاچاق یا غیرقاچاق بوده را توزیع می‌کردند.

وی تصریح کرد: این باند هم شناسایی و ۵۱۵ هزار قرص مخدر کشف و سه نفر دستگیر شدند، ضمن اینکه، برخی عطاری‌ها نیز به اسم قرص‌های لاغری این مواد را می‌فروختند که با آنها هم برخورد شد.
کد مطلب: 21323