معاون وزیر اقتصادی و دارایی اعلام کرد؛
مالیات نقل و انتقال املاک آماده واگذاری شد
رئیس کل سازمان مالیاتی با اعلام اینکه مالیات نقل و انتقال املاک آماده برون‌سپاری است، می‌گوید مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی تشدید می‌شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۸
 
مالیات نقل و انتقال املاک آماده واگذاری شد
 
رئیس کل سازمان مالیاتی با اعلام اینکه مالیات نقل و انتقال املاک آماده برون‌سپاری است، می‌گوید مبارزهبا فرار مالیاتی و پولشویی تشدید می‌شود.

به گزارش تحریرنو از سازمان امور مالیاتی، سیدکامل تقوی‌نژاد در اجلاس سراسری مدیران مالیاتی کشور با ارایه گزارشی از عملکرد نظام مالیاتی در حوزه ‌های مختلف و همچنین دستاوردها و توفیق‌های سازمان مالیاتی، مهم‌ترین برنامه‌ها و جهت گیری‌های این دستگاه را تبیین کرد.

تقوی‌نژاد با تاکید بر اینکه مبارزه با فرار مالیاتی در اولویت برنامه‌های سازمان است، گفت: با جدیت کامل درباره مبارزه با فرار مالیاتی برنامه‌ریزی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین جهت‌گیری سازمان امور مالیاتی کشور در سال‌های اخیر، اعتمادآفرینی، مودی‎مداری، برقراری عدالت اجتماعی، مبارزه با فرار مالیاتی و تعامل حداکثری با مردم بوده است گفت: در سال جاری سازمان امور مالیاتی کشور به این سمت که یک دستگاه محبوب باشد حرکت کرده است و ماحصل اقدام‌های صورت‌گرفته آن بوده است که امسال در خرداد و تیر شاهد بیشترین مشارکت مردم در پرداخت مالیات با کمترین تنش و مسئله‌ای بودیم.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه کارآیی این دستگاه صرفا به وصول درآمدها محدود نمی‌شود، گفت: تسهیل خدمات‌رسانی به مردم و رضایتمندی آنان از مجموعه اقدام‌های این دستگاه، معیار مهمی برای کارآیی این دستگاه است.

تقوی‌نژاد با اشاره به اینکه سال گذشته تقریبا ۱۰۰ درصد درآمدهای مالیاتی محقق شد، گفت: امسال با مجموعه تحول‌های صورت‌گرفته در نظام مالیاتی و همچنین تشدید مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی، شناسایی مودیان جدید و رسیدگی جدی به معوقه‌‌ها و مطالبات مالیاتی، قصد داریم درآمدهای مالیاتی پیش‌بینی شده را محقق کنیم و البته در این مسیر، لازم است رعایت بخش‌های مختلف اقتصادی به ویژه تولید، صادرات و اشتغال را داشته باشیم.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه بر انجام تجدیدنظر جدی درباره وضعیت معافیت‌های مالیاتی در کشور تاکید و خاطر نشان کرد: معافیت بخش بزرگی از تولید ناخالص داخلی از مالیات، باعث شده نتوان متناسب با ظرفیت اقتصاد کشور، مالیات وصول کرد.

تقوی‌نژاد با اشاره به وضعیت برجام و فشارهای آمریکا بر اقتصاد ایران گفت: در این وضع حساس باید بیشترین حمایت از نظام مالیاتی صورت بگیرد و همه دستگاه‌ها و بخش‌های اقتصادی، یکپارچه و هم‌افزا عمل کنند.

وی همچنین از آمادگی این دستگاه برای برون‌سپاری مالیات نقل و انتقال املاک خبر داد و گفت: زیرساخت‌های این اقدام به طور کامل ایجاد شده است و هر زمان که سازمان ثبت اسناد و املاک آمادگی خود را اعلام کند این فرایند به این سازمان برون‌سپاری خواهد شد.
کد مطلب: 16266