لیگ برتر فوتبال؛
نخستین شکست استقلال تهران برابر قهرمان فصل گذشته
تیم فوتبال استقلال تهران نخستین شکست فصل جدید لیگ برتر باشگاه های ایران را مقابل استقلال خوزستان که مدافع عنوان قهرمانی است، تجربه کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۰
 
نخستین شکست استقلال تهران برابر قهرمان فصل گذشته
 
تیم فوتبال استقلال تهران نخستین شکست فصل جدید لیگ برتر باشگاه های ایران را مقابل استقلال خوزستان که مدافع عنوان قهرمانی است، تجربه کرد.

به گزارش تحریرنو ، تیم فوتبال استقلال خوزستان مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر یکشنبه شب از هفته دوم لیگ برتر باشگاه های ایران در ورزشگاه غدیر اهواز میزبان تیم مدعی استقلال تهران بود و به برتری ۲بر یک دست یافت تا امسال نیز خود را در قواره یک تیم بزرگ نشان دهد.

استقلال تهران که در فصل نقل و انتقالات خریدهای متعدد و گران قیمتی انجام داده است نیز با قبول این باخت، یک امتیازی باقی ماند.

قضاوت این دیدار که در حضور حدود ۱۰ هزار تماشاگر برگزار شد را "موعود بنیادی فر" بر عهده داشت.

این دیدار با احتیاط و ارزیابی از سوی هر دو تیم آغاز شد و در دقیقه ششم نخستین فرصت گلزنی برای استقلال تهران به دست آمد که "جابر انصاری" در مصاف تک به تک با دروازه بان میزبان توپ را به بیرون زد.

شاگردان "علیرضا منصوریان" با رد و بدل کردن پاس های متعدد در میانه میدان، برای دقایقی توپ و میدان را در اختیار گرفتند، همین امر سبب شد تا پاس در عمق "بختیار رحمانی" به "جابر انصاری" برسد که ضربه این مهاجم با واکنش دروازه بان برزیلی استقلال خوزستان مواجه شد و راهی به دروازه پیدا نکرد.

در ادامه بازیکنان میزبان با شهامت بیشتری کار را دنبال کردند و در دقیقه ۲۵ شوت "حسن بیت سعید" به "محمدحسین کنعانی زادگان" برخورد کرد و دور از دستان "سیدمهدی رحمتی" به گل تبدیل شد.

پس از این گل داور به دلیل گرمای شدید بازی را به مدت دو دقیقه متوقف کرد تا بازیکنان پس از نوشیدن آب به دیدار ادامه دهند.

در دقایق باقی مانده نیمه نخست بازیکنان استقلال تهران برای جبران گل خورده به ارسال های از جناح ها روی آورد که فرصتی به دست نیاوردند تا استقلال خوزستان در ۴۵ دقیقه نیمه نخست به پیروزی یک بر صفر برسد.

در نیمه دوم، استقلال تهران با اتکاء به حرکات خسرو حیدری و غفوری از جناح راست به دنبال گل تساوی بود.

در دقیقه ۶۰، علیرضا منصوریان که نتیجه را از دست رفته می دید، علی قربانی را به جای فرشید باقری به میدان فرستاد تا با این تعویض هجومی به توان بیشتری به دنبال جبران باشد.

در دقیقه ۶۳، حرکت زیبای خسرو حیدری و ارسال او با ضربه علی قربانی و در ادامه جابر انصاری همراه شد که با واکنش مناسب دروازه بان استقلال خوزستان به گل منجر نگردید.

در دقیقه ۷۷، ارسال های خسرو حیدری جواب داد و کاوه رضایی با ضربه سر تماشایی گل تساوی استقلال تهران را به ثمر رساند.

در دقیقه ۸۳، حرکت تیمی فوق العاده بازیکنان استقلال خوزستان توپ را به "حسن بیت سعید" رساند تا این مهاجم دومین گل خود و تیمش را به ثمر برساند.

در دقایق اندک باقی مانده اتفاق خاصی رخ نداد تا استقلال تهران با هدایت سرمربی جدیدش در هفته دوم لیگ برتر مقابل مدافع عنوان قهرمانی با نتیجه ۲ بر یک شکست خورده و یک امتیازی باقی بماند، استقلال خوزستان نیز با این پیروزی ارزشمند، چهار امتیازی شد.

ترکیب استقلال خوزستان:

رافائل روبالو، عقیل کعبی، محمد طیبی، پیمان شیرزادی(فرشاد جانفزا)، سیدجلال عبدی، میثم دورقی، عزت اله پورقاز، فرشاد سالاروند (علی اصغر آشوری)، مهدی مومنی(فرانک سیلوا)، حسن بیت سعید و رحیم زهیوی.

ترکیب استقلال تهران:

سیدمهدی رحمتی، هرائر مگوئیان(میثم مجیدی)، محمد حسین کنعانی زادگان، رابسون جانواریو، وریا غفوری، فرشید باقری(علی قربانی)، امید ابراهیمی، بختیار رحمانی(فرشید اسماعیلی)، جابر انصاری، کاوه رضایی و خسرو حیدری.
کد مطلب: 6806