رئیس شورای شهر؛
برخی اتوبوس‌های شرکت واحد تهران ۵ مالک دارند
رئیس شورای شهر تهران می گوید یکی از مشکلات اتوبوس‌های شرکت واحد در پایتخت علاوه بر فرسودگی، مالکیت چندنفره است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۴
 
برخی اتوبوس‌های شرکت واحد تهران ۵ مالک دارند
 
رئیس شورای شهر تهران می گوید یکی از مشکلات اتوبوس‌های شرکت واحد در پایتخت علاوه بر فرسودگی، مالکیت چندنفره است.

به گزارش تحریرنو ؛ محسن هاشمی درباره فرسودگی اتوبوس‌های شرکت واحد گفت: شرکت واحد در دوران مدیریت شهری سابق اقدام به خصوصی‌سازی کرده است و اکثر اتوبوس‌ها خصوصی شده‌اند که در میان این اتوبوس‌ها، اتوبوس‌های فرسوده هم وجود دارند.

رئیس شورای شهر تهران با توجه به اینکه تردد اتوبوس‌های فرسوده مشکلاتی را ایجاد می‌کند، درباره مشکلات این اتوبوس‌ها افزود: در این باره نمی‌توانم نظر بدهم چون متصل به تعداد زیادی راننده است و برخی از این اتوبوس‌ها پنج مالک دارند که باید بررسی دقیق‌تری شود و نمی‌توان به راحتی درباره آنها صحبت کرد.

شورای شهر تهران نمی‌تواند درباره تغییر ساعت کاری نظری بدهد

وی در ادامه درباره شناور شدن ساعت اداری و تأثیر آن بر کاهش ترافیک در پایتخت نیز توضیح داد: این موارد عمدتا مربوط به شورای شهر تهران نیست بلکه به شورای عالی ترافیک مربوط است و در آنجا تصمیم‌گیری می‌شود و در نهایت به مصوبه دولت نیاز دارد چرا که ساعات اداری را دولت تعیین می‌کند و شورای شهر نمی‌تواند در این باره تصمیم‌ بگیرد.

هاشمی تأکید کرد: اکنون گزارش دقیقی از روند کاهش ترافیک در پی تغییر ساعت کاری به شورای شهر تهران داده نشده است، مگر اینکه از آقای پورسید آقایی بخواهیم نظر سنجی کنند که آیا این طرح موفق بوده یا خیر و پس از آن بتوانیم از وزیر کشور و شورای عالی ترافیک تقاضا کنیم که نظر شورای شهر را نیز مورد توجه قرار دهند. بعضی موارد وجود دارد که باید قدرت شورای شهر باشد اما به ما واگذار نشده است که ساعت رفت و آمد ادارات نیز یکی از این موارد است. شهری به این مهمی را در اختیار داریم اما نمی‌توانیم درباره ساعت کار تصمیم بگیریم.
کد مطلب: 16456