۲۸ آذر آخرین مهلت دریافت فیلم‌های سودای سیمرغ
مدیر امور اجرایی و دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم فجر با اشاره به این‌که آثار متقاضی شرکت در بخش مسابقه‌ی سینمای ایران به دبیرخانه ارائه‌ شده‌است، گفت: فیلم‌های این بخش در نوبت بازبینی قرار دارند و نتیجه‌ی آن اعلام می‌شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۲۸
 
۲۸ آذر آخرین مهلت دریافت فیلم‌های سودای سیمرغ
 
مدیر امور اجرایی و دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم فجر با اشاره به این‌که آثار متقاضی شرکت در بخش مسابقه‌ی سینمای ایران به دبیرخانه ارائه‌ شده‌است، گفت: فیلم‌های این بخش در نوبت بازبینی قرار دارند و نتیجه‌ی آن اعلام می‌شود.

تحریرنو: ناصر باکیده، مدیر امور اجرایی و دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی سی‌وسوم بیان کرد: بازبینی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ از ابتدای آذرماه آغاز شده‌است که درنهایت باید از این میان ۲۰ اثر برگزیده شود.

وی تصریح کرد: همان‌گونه که در مقررات اعلام‌شده، متقاضیانی که برای حضور در جشنواره ثبت‌نام کردند از ابتدای آذرماه فیلم‌های‌شان باید آماده‌ی تحویل باشد تا بر اساس زمان‌بندی که از سوی دبیرخانه اعلام می‌شود فیلم‌ها جهت بازبینی به دبیرخانه تحویل داده شود.

باکیده با اشاره به نزدیک‌شدن به پایان زمان بازبینی فیلم‌های "نگاه نو" اعلام کرد: برنامه‌ی ما این است که تا پایان هفته‌ی جاری (۲۷ آذرماه) بازبینی فیلم‌های بخش "نگاه نو" به پایان برسد و در هفته‌ی بعد نتایج این بخش را اعلام کنیم و از ۲۷ آذرماه تمرکز هیئت انتخاب روی بازبینی آثار بازبینی نشده‌ی بخش "سودای سیمرغ" باشد تا بتوانیم با یک برنامه‌ریزی شبیه بخش "نگاه نو" بازبینی آثار این بخش نیز در زمان مقرر به پایان برسد.

وی ادامه داد: از همه‌ی متقاضیان بخش سودای سیمرغ که هنوز نسخه‌ی بازبینی فیلم‌شان را تحویل نداده‌اند و یا نسخه‌ی تحویل داده‌شده نسخه‌ی نهایی نیست می‌خواهیم به‌منظور پیش‌گیری از انباشت فیلم‌های این بخش برای بازبینی روزهای پایانی هر‌چه زودتر و حداکثر تا روز جمعه ۲۸ آذرماه نسخه‌ی مورد نظرشان را به دبیرخانه‌ی ارائه کنند تا برنامه‌ی بازبینی دچار مشکل نشود.

مدیر امور اجرایی و دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر تاکید کرد: در حال حاضر برای این‌که بتوانیم اسامی برگزیدگان بخش سودای سیمرغ را اعلام کنیم لازم است در روزهای آتی فیلم‌های بازبینی نشده، متقاضی این بخش به دبیرخانه تحویل داده شود تا در جدول پیش‌بینی نوبت بازبینی قرار گیرند.

باکیده ضمن تشکر از هم‌راهی تهیه‌کنندگان و کارگردانان بخش "نگاه نو" که به‌دلیل رساندن به‌موقع آثارشان برای بازبینی، دبیرخانه‌ی جشنواره را یاری نمودند گفت: تاکنون توانسته‌ایم برنامه‌ی منظمی برای بازبینی هیئت‌های انتخاب داشته باشیم.

وی تاکید کرد: امیدواریم با هم‌کاری و هم‌آهنگی که از سوی متقاضیان بخش سودای سیمرغ در این ایام با دبیرخانه‌ی جشنواره صورت می‌پذیرد بتوانیم همین نظم را تا پایان آذرماه حفظ کنیم.

شایان‌ذکر است، طبق مقررات جشنواره "قول" و "فرار از قلعه رودخان" دو فیلم برگزیده‌ی بیست‌و‌هشتمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان‌ به‌صورت مستقیم در بخش سودای سیمرغ سی‌و‌سومین جشنواره‌ی فیلم فجر حضور خواهند داشت تا جمعا ۲۲ فیلم در این بخش به نمایش گذاشته شود.
کد مطلب: 1992