تلویزیون همراه با شب زنده داران لیالی قدر
مراسم شب های قدر از اماکن متبرکه روی آنتن شبکه های مختلف سیما می رود.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۳
 
تلویزیون همراه با شب زنده داران لیالی قدر
 
مراسم شب های قدر از اماکن متبرکه روی آنتن شبکه های مختلف سیما می رود.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی سیما؛ در آستانه‌ شب‌های پرفیض قدر و نزول قرآن، هر یک از شبکه‌های سیما با توجه به ماموریت خود، مراسم ویژه‌ای را از اماکن مقدس، تکایا و مساجد پخش خواهند کرد.

شبکه یک سیما
قرائت دعای «جوشن کبیر» را از بارگاه «ثامن‌الحجج» روی آنتن برده و اجرای مراسم احیاء در حرم رضوی توسط حجج الاسلام «رئیسی»، «رفیعی» و «علم‌الهدی» به ترتیب در شب‌های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم پخش خواهد شد.

شبکه دو سیما
حضور در حرم مطهر حضرت معصومه (س)، مراسم این شب‌ها را پوشش داده و ذاکران اهل بیت (ع)، زائران و مخاطبان مومن را میهمان حرم کریمه اهل بیت خواهد کرد. همچنین ححج الاسلام «سعیدی»، «رئیسی» و «میرباقری» به ترتیب مراسم شب‌های نوزدهم تا بیست و سوم را اجرا می‌کنند که از این شبکه پخش می‌شود.

شبکه سه سیما
قرائت دعای «ابوحمزه ثمالی» در طول لیالی قدر در دستور کار شبکه سه سیما بوده و حجت‌الاسلام‌والمسلمین «انصاریان» عهده‌دار اجرای مراسم این شب‌ها در حسینیه «همدانی‌ها» خواهد بود. همچنین قرائت دعای «جوشن کبیر» از امام‌زاده «علی اکبر چیذر» نیز روی آنتن این شبکه می رود.

شبکه چهار سیما
مراسم شب نوزدهم را از دانشگاه امام صادق(ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین «علی اکبری» پوشش می‌دهد. در شب بیست و یکم نیز دوربین این شبکه با حضور در مصلای حضرت امام خمینی(ره) سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین «پناهیان» را روی آنتن برده و در آخرین شب از عزیزترین شب‌های سال؛ این آیین از دانشگاه تهران با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین «قرائتی» پخش خواهد شد. یادآور می‌شود پخش دعای «جوشن کبیر» در هر سه شب از اماکن یادشده در دستور کار قرار دارد.

شبکه پنج سیما
حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) از دیگر اماکن متبرکه است که هر سال در شب‌های قدر میزبان خیل عظیم عاشقان و روزه‌داران است. به همین مناسبت آنتن شبکه پنج به این حرم شریف اختصاص یافته است؛ بینندگان این شبکه در طول ایام قدر می‌توانند از دعای «جوشن کبیر» همراه با حاضران در حرم، فیض ببرند. همچنین حجج‌الاسلام «رفیعی»، «خاتمی» و «حسینی بوشهری» به ترتیب از شب‌های نوزدهم تا بیست و یکم با اجرای مراسم ویژه این شب‌ها همراه مخاطبان خواهند بود.

شبکه قرآن سیما
در شب‌های نوزدهم و بیست و یکم با حضور در مرقد امام خمینی(ره) اجرای این مراسم را توسط حجج‌الاسلام «هاشمیان» و «ناطق نوری» پوشش خواهد داد. اجرای احیای شب بیست وسوم نیز بر عهده حجج‌الاسلام والمسلمین «پناهیان» است که از مصلای امام خمینی(ره) پخش خواهد شد. لازم به ذکر است؛ دعای «جوشن کبیر» در طول این سه شب از مکان‌های سخنرانی روی آنتن این شبکه می‌رود.

شبکه آموزش
علاوه بر پخش دعای «جوشن کبیر» از مصلای امام خمینی(ع)، دانشگاه تهران و حرم امام‌زاده صالح(ع)؛ اجرای مراسم احیاء و سخنرانی توسط حجج‌الاسلام «پناهیان»، «قرائتی» و «رئیسی» را از همین اماکن پخش خواهد کرد.
کد مطلب: 16034