پس از رکورد سال ۲۰۰۵؛
صادرات فیلم‌های کره‌ای به بالاترین حد رسید
صادرات فیلم کره جنوبی در سال ۲۰۲۲ بالاترین رقم خود را از سال ۲۰۰۵ تاکنون تجربه کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳
 
صادرات فیلم‌های کره‌ای به بالاترین حد رسید
 
صادرات فیلم کره جنوبی در سال ۲۰۲۲ بالاترین رقم خود را از سال ۲۰۰۵ تاکنون تجربه کرد.

به گزارش تحریرنو به نقل از اسکرین دیلی، شورای فیلم کره جنوبی خبر داده که صادرات فیلم این کشور در سال ۲۰۲۲ در مجموع به رقم ۷۱.۵ میلیون دلار رسید که نسبت به مدت مشابه در سال قبل، ۴۷درصد افزایش داشت.

این رقم پس از سال ۲۰۰۵ که با فروش ۷۶ میلیون دلار رکورددار بوده، دومین رقم بالای فروش ثبت شده است.

در این بازه زمانی فیلم‌هایی که به دلیل شیوع کرونا اکران‌شان به تعویق افتاده بود اکران شدند و با موفق بودن فیلم‌ها در جشنواره‌های جهانی، نتایج بهتری در بازارهای فیزیکی رقم خورد.

در این میان «تصمیم به ترک» ساخته پارک چان ووک و «دلال» اولین فیلم کره‌ای هیروکازو کورئیدا هر ۲ در جشنواره کن به نمایش درآمدند و به ترتیب پیش‌فروش تضمین شده‌ای در ۱۹۲ و ۱۷۱ کشور به دست آوردند.

از دیگر فیلم‌هایی که به جشنواره‌ها راه پیدا کردند می‌توان از تریلر جاسوسی لی جونگ جائه با عنوان «شکار» که برای اولین بار در کن نمایش داده شد و اکشن علمی تخیلی کیم هونگ سان با عنوان «پروژه شکار گرگ» که در تورنتو به نمایش درآمد و نتایج قابل توجهی کسب کردند، یاد کرد. در گزارش جزییات بیشتری درباره این نتایج قابل توجه بیان نشده است.

عملکرد قوی دنباله‌ها مانند «ساحره ۲» و «وظیفه محرمانه۲: بین‌المللی»، «گرد آوردن: هیچ راهی نیست» با بازی دون لی نیز در رسیدن به این رقم تاثیر داشته‌اند. این فیلم آخر که در ماه می ۲۰۲۲ اکران شد اولین فیلمی بود که پس از پاندمی توانست بیش از ۱۰ میلیون بلیت بفروشد.

تفکیک منطقه‌ای نشان می‌دهد آسیا با ۳۴.۴ میلیون دلار ۴۸.۲درصد خریدهای سینمایی کره‌ای را انجام داده است. اروپا با ۹.۵ میلیون دلار ۱۳.۳ درصد خرید را انجام داده و آمریکای شمالی با ۵.۸ میلیون دلار ۸.۱ درصد و آمریکای لاتین با ۱.۲ میلیون دلار ۱.۸درصد در خرید فیلم‌های کره‌ای نقش داشته‌اند./مهر
کد مطلب: 21272