علی سرتیپی: ذائقه‌ی سینمایی مردم تغییر کرده
علی سرتیپی گفت: خوش‌بختانه شاهد تغییر ذائقه در مخاطب هستیم و همین امر موجب شده تا شاهد فروش خوب فیلم‌ها باشیم.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۱
 
علی سرتیپی: ذائقه‌ی سینمایی مردم تغییر کرده
 
علی سرتیپی گفت: خوش‌بختانه شاهد تغییر ذائقه در مخاطب هستیم و همین امر موجب شده تا شاهد فروش خوب فیلم‌ها باشیم.

تحریرنو: تهیه‌کننده‌ی فیلم سینمایی "شکاف" با تاکید بر لزوم حفظ و صیانت از تماشاگران سینمای ایران اظهار کرد: اگر قرار است در سینما رشد نداشته باشیم حداقل می‌توانیم همین تعداد تماشاگر را حفظ کنیم. چرا که در سال ۹۳ فروش فیلم‌ها دو برابر شده و آثاری که در جشنواره‌ی سی‌و‌سوم حضور دارند، فیلم‌هایی که از جشنواره جا مانده‌اند و فیلم "محمد (ص)" مجید مجیدی، نوید سال خوبی را برای سینمای ایران می‌دهد.

تهیه‌کننده‌ی فیلم "شهر موش‌ها ۲" درباره‌ی حضور جوانان فیلم‌ساز و موج جدید ایده‌ها و فیلم‌هایی که به سینما تزریق‌ شده‌اند، اظهار کرد: در جشنواره‌ی سی‌و‌سوم آثار خوبی با حضور کارگردانان جوان دیده‌ایم، اما فیلم‌هایی که مرتبط با سینمای بدنه باشند کم‌تر بودند. خوش‌بختانه شاهد تغییر ذائقه در مخاطب هستیم و همین امر موجب شده تا شاهد فروش خوب فیلم‌ها باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلات و کاستی‌های تلویزیون، نسل جوان کشور به سینما روی آورده و این جای امیدواری دارد.

سرتیپی یادآور شد: فروش فیلم‌ها در سینما ارتباطی به اوضاع اقتصادی مردم جامعه ندارد، چرا‌که با اندکی پول می‎توان به‌هم‌راه خانواده سفری کوتاه به سینما داشت، بنابراین این صنعت می‌تواند بهترین فروش را داشته باشد؛ همان‌طور که در زمان جنگ نیز این تجربه را داشتیم و امیدوارم که سینما از نظر اقتصادی بتواند شرایطی بهتر پیدا کند.
کد مطلب: 2542