مهتاب کرامتی با "ارغوان" در جشنواره‌ی فیلم فجر
کیوان علی‌محمدی و امید بنکدار زوج هنری فیلم‌ساز این‌روزها مشغول آخرین مراحل آماده‌سازی فیلم "ارغوان" هستند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۸
 
مهتاب کرامتی با "ارغوان" در جشنواره‌ی فیلم فجر
 
کیوان علی‌محمدی و امید بنکدار زوج هنری فیلم‌ساز این‌روزها مشغول آخرین مراحل آماده‌سازی فیلم "ارغوان" هستند. فیلمی عاشقانه با داستانی لطیف که قرار است در سی‌و‌سومین جشنواره‌ی فیلم فجر به نمایش دربیاید.

تحریرنو: علی‌محمدی درباره‌ی وضعیت آماده‌سازی این فیلم گفت: این‌روزها مشغول میکس نهایی صدا هستیم و امیدواریم فیلم تا پایان هفته‌ی جاری آماده شود.

او که پیش از این با هم‌راهی امید بنکدار دو فیلم "شبانه" و "شبانه‌روز" را ساخته است، درباره‌ی تفاوت‌های "ارغوان" با این دو فیلم توضیح داد: "ارغوان" ادامه‌ی منطقی فیلم‌های قبلی ما است و در وجوهی با آن دو فیلم مشترک است اما به‌دلیل ذات قصه تفاوت‌های اساسی دارد.

این کارگردان سینما اضافه کرد: "ارغوان" فیلمی عاشقانه است که داستان لطیفی دارد و روابط بین شخصیت‌ها را به تصویر می‌کشد و همین موضوع باعث می‌شود تا فرم و ساختار متفاوتی نسبت به "شبانه" و "شبانه‌روز" داشته باشد. چرا که اصولا فیلمی قصه‌گو است، درحالی‌که دو فیلم قبلی ما فضاهای ذهنی داشتند و فرم روایی و ساختارشان می‌طلبید به‌شیوه‌ی دیگری ساخته شوند.

فیلم‌نامه‌ی "ارغوان" بر اساس داستان کوتاهی از علی‌اکبر حیدری و توسط وی، امید بنکدار و کیوان علی‌محمدی نوشته شده‌است.

عوامل این فیلم به شرح زیر هستند:
مدیر فیلم‌برداری: مرتضی پورصمدی، طراح چهره‌پردازی: سودابه خسروی، طراح صحنه: امیرحسین قدسی، طراح لباس: شیده محمودزاده، صدابردار: مهدی صالح‌کرمانی، طراحی صدا: بامداد افشار، آهنگ‌ساز: بردیا کیارس، تدوین: سیاوش پورخلیلی، امید بنکدار و کیوان علی‌محمدی، مجری طرح: ناهید دل‌آگاه، تهیه‌کنندگان و کارگردانان: امید بنکدار و کیوان علی‌محمدی، بازیگران: مهتاب کرامتی، مهدی احمدی، شقایق فراهانی، آزاده صمدی، الهام کردا، یاسمین پازوکی، با معرفی مرتضی اسماعیل کاشی، با حضور نسیم ادبی و رابعه مدنی، با هنرمندی مریم بوبانی، بازیگر کودک: نیکی نصیریان.

این فیلم در بخش سودای سیمرغ سی‌وسومین جشنواره‌ی فیلم فجر به نمایش درمی‌آید.
کد مطلب: 2227