درمان مشکلات ادراری در کشور میسر شد؛
مثانه عصبی شایع‌ترین بیماری دستگاه ادراری
رئیس انجمن نورويورولوژی ایران با اشاره به میسر شدن درمان جراحی مشکلات ادراری از پوشش بیمه‌ای درمان مثانه عصبی در کشور خبر داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۲
 
مثانه عصبی شایع‌ترین بیماری دستگاه ادراری
 
رئیس انجمن نورويورولوژی ایران با اشاره به میسر شدن درمان جراحی مشکلات ادراری از پوشش بیمه‌ای درمان مثانه عصبی در کشور خبر داد.

به گزارش تحریرنو ؛ دکتر مهری مهراد جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری ، فوق تخصص مثانه و رئیس انجمن نورویورولوژی ایران اظهار کرد: اختلال نورویورولوژیک شایع ترین مشکل ناشی از اختلال در سیستم عصبی مثانه است که به واسطه آن اعصاب مثانه کارایی خود را از دست می دهد، اختلالی که به ۲نوع پر اداری ( از دست رفتن قدرت دفع ادرار و حس ادرار در مثانه ) و یا به شکل بی اختیاری ادرار و از دست رفتن قدرت ذخیره مثانه بروز می کند که البته نوع اول در ایران شیوع بیشتری دارد.

وی با تاکید بر اینکه مثانه عصبی یا اختلال نورویورولوژیک، بیماری نیست که خود به خود به وجود آید، ادامه داد: این اختلال در واقع عارضه ناشی از تروماهای مغزی و نخاعی و سایر بیماری های بسیار شایع همچون دیابت، تومورهای مغزی و نخاعی، پروستات و نظایر آن است شانس ابتلای به آن در مبتلایان به دیابت بیشتر است.

رئیس انجمن نورویورولوژی ایران همچنین با بیان میسر شدن درمان جراحی اختلال مثانه عصبی در کشورمان و تازگی این روش نوین درمانی، افزود: تا چند سال گذشته مبتلایان به اختلالات ادراری مثانه مجبور بودند که برای تخلیه مثانه از سوند استفاده کنند، در حالیکه این روش علاوه بر افزایش عفونت های مجاری ادراری در مبتلایان به بیماری هایی همچون ام اس یا سرطان به طور دائمی امکان پذیر نبود در حالیکه به تازگی امکان درمان این عارضه شایع به شیوه جراحی در کشورمان میسر شد.

وی ادامه داد: پیش از این درمان جراحی نوین اختلال نورویورولوژیک در ایران میسر نبود و بیماران مجبور بودند برای انجام چنین درمانی با پرداخت هزینه های بسیار گزاف به سایر کشور ها بروند در حالیکه خوشبختانه با ورود این روش نوین درمانی در ایران از سال گذشته تاکنون بالغ بر ۱۲ نفر در یکی از بیمارستان های خصوصی پایتخت تحت این جراحی با نتایج موفق آن قرار گرفتند و هم اکنون مشکلاتشان از نظر بی اختیاری اداراری و یا مشکل عدم پاسخگویی عصب مثانه به پر بودن آن ، به طور کامل رفع شده است.

این جراح کلیه و مجاری و فوق تخصص مثانه با اشاره به هزینه بیش از ۶۱ میلیون تومانی برای خرید دستگاه هوشمند برای درمان جراحی اختلال یورونورولوژیک افزود: با رایزنی ها و تلاش های مجدانه انجمن نورویورولوژی و طبق تفاهم صورت گرفته بین بیمه ها و شرکت تامین کننده دستگاه، بیماران می توانند با دریافت معرفی نامه از طرف انجمن نسبت به تهیه دستگاه از شرکت مذکور به صورت پوشش بیمه کامل بهره مند شوند البته میزان این پوشش به نحوه تعامل فرد با شرکت بیمه گذار دارد.
کد مطلب: 12642