دنیای جان بخش عروسک ها راهی خانه ابدی شد
پیکر دنیا فنی زاده هنرمند تئاتر عروسکی امروز با حضور هنرمندان و هنردوستان از مقابل خانه سینما تشییع و راهی خانه ابدی در بهشت زهرا (س) شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۱
 
دنیای جان بخش عروسک ها راهی خانه ابدی شد
 
پیکر دنیا فنی زاده هنرمند تئاتر عروسکی امروز با حضور هنرمندان و هنردوستان از مقابل خانه سینما تشییع و راهی خانه ابدی در بهشت زهرا (س) شد.

به گزارش تحریرنو ؛ دنیا فنی زاده هنرمند ۴۱ ساله عروسک گردان "کلاه قرمزی"، "خاله قورباغه" و بی شمار عروسک های ماندگار دیگر که صبح دیروز (۸ دی) بعد از مبارزه ای ۱۱ ساله با بیماری در بیمارستان درگذشت؛ صبح امروز پیکر وی با حضور شماری از هنرمندان و علاقمندان در ساختمان شماره ۲ خانه سینما تشییع و برای آرام گرفتن در خانه ابدی راهی قطعه هنرمندان بهشت زهرا شد.

سپاسگزار بانوان در سینمای ایران هستم

مدیر عامل خانه سینما در این آیین پس از تسلیت به مناسبت درگذشت دنیا فنی زاده گفت: در این مراسم سپاسگزار بانوان و خواهران خودم در سینمای ایران هستم که کمتر دیده می شوند؛ آنها که پایه های پنهان سینما هستد.

منوچهر شاهسواری، حضور علاقمندان به فنی زاده را در این مراسم نشانه ای از هویت و حیثیت سینمای ایران دانست و گفت: سینمای ایران پایدار و مسلط است و این امر به یمن هنرمندانی میسر شده است که در این سینما کار می کنند.

دنیا را با شادی بدرقه کنیم

در ادامه فرشته طائرپور تهیه کننده سینما و از دوستان دنیا فنی زاده روی سن رفت و با بیان اینکه این هنرمند عرصه تئاتر عروسکی همواره خوب و با شادی زندگی کرد، گفت: او همه بهانه ها را برای غمگین بودن داشت ولی هرگز غمگین نبود.

تهیه کننده فیلم "آینه های روبرو" بابیان اینکه حلقه ایرج طهماسب، حمید جبلی و فاطمه معتمدآریا، دنیا فنی زاده را در سال های درد و رنج و بیماری، تنها نگذاشتند، یادآور شد: دنیا همواره به زندگی فکر می کرد و ما هم باید به زندگی و شادی فکر کنیم و با شادی او را بدرقه کنیم و بخواهیم که مهارت شاد بودن و شادکردن را داشته باشیم.

وی در این لحظه از حضار خواست تا برای دنیا فنی زاده دست بزنند و صدای دست های ممتد و بلند حضاری بلند شد که همزمان آرام، آرام می گریستند.

در سوگ دنیا به سووشون نشسته ایم

فاطمه معتمدآریا بازیگر برجسته و از دوستان دنیا فنی زاده نیز که به دلیل فیلمبرداری در این مراسم حضور نداشت پیام صوتی را به مراسم فرستاده و گفت: دنیا در همه لحظات زندگی اش لبریز از عشق و مهربانی و دوست بچه ها بود و ما امروز در سوگش به سووشون نشسته ایم.
وی افزود: برای دنیا از زندگی حرف می زنم؛ زندگی که پر از رنج و غم و شادی بود ولی هر چه بود کامل بود.

حمید جبلی و ایرج طهماسب کارگردانان و صداپیشه های مجموعه های کلاه قرمزی نیز در این مراسم حضور داشتند ولی به دلیل شدت ناراحتی در باره فنی زاده سخن نگفتند. سپس احسان کرمی، مجری و یکی از صداپیشه های جدید اضافه شده به مجموعه کلاه قرمزی روی سن رفت و پیامی را از سوی ایرج طهماسب و جبلی قرائت کرد.

آنها در این پیام آورده بودند: تصور نمی کردیم به این زودی دنیا فنی زاده را از دست بدهیم اما از آنجایی که مالک اصلی انسان خداست، تسلیم این اندوه بزرگ می شویم.

نویسندگان این پیام افزودند: فنی زاده شریف و نجیب بود و روش فرشته ها را در این مسیر در پیش گرفت. عشق عجیبی به کودکان و دنیای آنها داشت و هر چند شاید هیچ کودکی تا ابد او را نشناسد تاثیر کارهای او بر جای خواهد ماند.

در این مراسم همچنین مازیار میری کارگردان، مجید قناد مجری و برنامه ساز حوزه کودک، حبیب رضایی، ایرج نوذری، سعید پورصمیمی، ستاره اسکندری، الهام پاوه نژاد بازیگر، منصور ضابطیان (مجری)، حمید مدرسی تهیه کننده مجموعه کلاه قرمزی نیز حضور داشتند.

ایرج نوذری از دوستان نزدیک خانواده فنی زاده و عادل بزدوده هنرمند عرصه تئاتر عروسکی نیز لحظات کوتاهی از دنیا فنی زاده سخن گفتند.

در پایان پیکر دنیا فنی زاده در میان دست های حضار راهی قطعه هنرمندان شد تا با اجازه خانواده مهین بزرگی از هنرمندان دوبله ایران در طبقه فوقانی مزار او آرام گیرد.

در این مراسم ارشیا و سیاوش سهامی دو فرزند دنیا فنی زاده به سختی لحظات جدایی مادر را می دیدند و صدای ضجه های اعضای خانواده و دوستانش، ساختمان سینما را به ماتمکده ای تبدیل کرده بود.

براساس این گزارش، مجلس یادبودی برای دنیا فنی زاده روز شنبه (۱۱ دی) از ساعت ۱۲ در مسجد امام رضا (ع) میدان نیلوفر برپا می شود.
کد مطلب: 9168