برای نخستین بار در نظام بانکی کشور انجام شد؛
اجرای طرح پایش متمرکز امنیت در بانک دی
طرح پایش متمرکز امنیت برای نخستین بار در نظام بانکی کشور در قالب یک مانور سه روزه در بانک دی برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۶
 
اجرای طرح پایش متمرکز امنیت در بانک دی
 
طرح پایش متمرکز امنیت برای نخستین بار در نظام بانکی کشور در قالب یک مانور سه روزه در بانک دی برگزار شد.

به گزارش تحریرنو از اداره روابط عمومی و تبلیغات بانک دی، محمد علی بخشی زاده، معاون فناوری اطلاعات وبانکداری الکترونیک بانک دی با اعلام این خبر گفت: در این مانور که با همت کارشناسان اداره امنیت و شبکه معاونت فناوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک بانک دی اجرایی شد، زیر ساخت ارتباطی و اطلاعاتی بانک در حوزه پیوندهای برون سازمانی، درون سازمانی، سرورها و سایت اصلی به همراه لینک های زیر مجموعه به صورت همزمان تحت پایش قرار گرفتند.

بخشی زاده با بیان این که بانک دی در حال حرکت به سمت بانکداری باز می باشد گفت: نتیجه این شیوه بانکداری، ارائه خدمات بانكی آسان، شخصی سازی شده و سریع به طیف گسترده ای از مشتریان در بستر بانکداری الکترونیک و مجازی است اما به میزان رشد فناوری از تهدیدهای ناشی از آن نیز نباید غافل شد و بایستی تدابیر لازم برای پیشگیری و مقابله با مشکلات احتمالی پیش بینی شوند.

وی افزود: یکی از اصلی ترین حوزه های بانکداری الکترونیک، حوزه امنیت می باشد و امنیت سیستم بانکی موجب افزایش رضایتمندی در مشتریان و ارتقای برند بانک شده و حس اعتماد مشتریان به سیستم بانکی را تقویت می کند.

بخشی زاده با یادآوری این که معاونت فناوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک بانک دی اقدامات گسترده ای را با تدوین سند مدیریت امنیت اطاعات بانک، تشکیل کمیته پدافند غیرعامل، مدیریت بحران و امنیت اطلاعات و انجام مانور BCP انجام داده است گفت: این معاونت برای اولین بار در نظام بانکی کشور اقدام به اجرای پایش متمرکز امنیت اطلاعات در سطح مجموعه بانک و در قالب پروفایل ها و سناریوهای متفاوت امنیتی در بازه سه روز به صورت متمرکز نموده است.

معاون فناوری اطلاعات وبانکداری الکترونیک بانک دی در پایان خاطر نشان کرد: با اجرای موفق این پایش در معاونت فناوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک در مجموع ۱۰۷ لینک، سامانه و سرور مورد بررسی قرار گرفت که نتایج آن در قالب یک گزارش تخصصی ۹هزار صفحه ای با بررسی امنیت در ابعاد مختلف منتشر گردید.

گفتنی است در گزارش نهایی پایش متمرکز امنیت معاونت فناوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک بانک دی ، آسیب پذیری زیر ساخت های ارتباطی و اطلاعاتی بانک در ۴ حوزه با سه شاخص ریسک پذیری زیاد، متوسط و کم مورد ارزیابی قرار گرفت.
کد مطلب: 16630