با موسیقی سیاوش ولی‌پور؛
«سعدی نامه» شنیدنی شد/ آوازهایی از مجتبی عسگری
نسخه صوتی – موسیقایی کتاب «سعدی‌نامه» که آن را با نام «بوستان» می‌شناسیم با موسیقی سیاوش ولی‌پور و آوازهایی از مجتبی عسگری پیش روی مخاطبان قرار گرفت.
تاریخ انتشار : شنبه ۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۳
 
«سعدی نامه» شنیدنی شد/ آوازهایی از مجتبی عسگری
 
نسخه صوتی – موسیقایی کتاب «سعدی‌نامه» که آن را با نام «بوستان» می‌شناسیم با موسیقی سیاوش ولی‌پور و آوازهایی از مجتبی عسگری پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش تحریرنو از مهر، نسخه صوتی کتاب «سعدی نامه» اثر مصلح الدین سعدی شیرازی با دکلمه احسان چریکی، موسیقی سیاوش ولی پور و آواز مجتبی عسگری شنیدنی شد.

در توضیح این اثر موسیقایی آمده است: کتاب «سعدی‌نامه» که آن را با نام «بوستان» می‌شناسیم اولین کتاب شاعر، نویسنده و حکیم فارسی‌زبان قرن هفتم، مُصلِح بن عبدالله، متخلص به سعدی است. مضامین اشعار این کتاب که در قالب مثنوی سروده شده، در ده باب مختلف و درباره‌ی عشق، اخلاق، تربیت، سیاست و حکمت است. این کتاب به انتخاب نشریه گاردین جزو ۱۰۰ کتاب برتر تاریخ تمدن بشر قرار گرفته است.

نسخه صوتی این کتاب که مدت زمانش افزون بر ۱۰ ساعت است، براساس تصحیح دکتر غلامحسین یوسفی از کتاب و با بهره‌گیری از دیگر تصحیح‌های معتبرِ موجود، در سال ۹۵ و ۹۶ ضبط و در اول اردیبهشت‌ماه جلالی سال ۱۴۰۰، مصادف با روز سعدی، از نشر تِلِسک منتشر شد.

اشعار این کتاب را احسان چریکی خوانده و سیاوش ولی‌پور در نقش آهنگ‌ساز، همراه با آواز مجتبی عسگری، بخش‌هایی از بوستان سعدی را تصنیف کرده‌اند.

«درنیایش خداوند»، «باب اول – در عدل و تدبیر و رای»، «باب دوم- در احسان»، «باب سوم- در عشق و مستی وشور»، «باب چهارم- در تواضع»، «باب پنجم – در رضا»، «باب ششم – در قناعت» بخش‌های مختلف این اثر صوتی را تشکیل می‌دهند.

احسان چریکی دکلماسیون اشعار، سیاوش ولی پور آهنگساز و تنظیم کننده، مجتبی عسگری خواننده تصانیف و آوازها، ترگل خلیقی نوازنده تار و رباب، مژگان حسینی نوازنده قانون، مریم خدابخش نوازنده عود، ارسلان علیزاده نوازنده عود، حامد فکوری نوازنده سه تا و تک نواز تار، مهرداد مسعودی فرید نوازنده کمانچه، میثم مروستی نوازنده ویولن و ویولن آلتو، مهرداد عالمی نوازنده ویولن سل، جعفر قاضی عسگر نوازنده تمبک، کاوه ولی پور نوازنده کوزه و دف، سیاوش ولی پور نوازنده سنتور، قیچک، قیچک آلتو و کمانچه آلتو، احمد کاظمیان (استودیو سکوت) صدابردار بخش دکلماسیون، محسن نیک پور، احمد کاظمیان و طالب بالنده تدوین و تولید بخش دکلماسیون، مازیار مرتاضیه صدابرداری، میکس، مسترینگ قطعات موسیقی و تصانیف، ارژنگ آقاجری تدوین نهایی شعر و موسیقی، حمید فتح الله زاده تدوین نسخه نهایی، ارژنگ آقاجری مدیر هنری و حمید فتح الله زاده مدیر اجرایی گروه تولید پروژه «سعدی نامه» را تشکیل می‌دهند.
کد مطلب: 21077