رئیس انجمن علمی طب سنتی ایران؛
طب ایرانی در کنار طب رایج سلامت جامعه را تضمین می کند
رئیس اولین کنگره ملی طب ایرانی گفت: همراهی دانش طب ایرانی با طب رایج می تواند در ارتقای سلامت جامعه تاثیر بسزایی بگذارد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۱۳
 
طب ایرانی در کنار طب رایج سلامت جامعه را تضمین می کند
 
رئیس اولین کنگره ملی طب ایرانی گفت: همراهی دانش طب ایرانی با طب رایج می تواند در ارتقای سلامت جامعه تاثیر بسزایی بگذارد.

به گزارش تحریرنو؛ دکتر روشنک مکبری نژاد مدیر گروه طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس انجمن علمی طب سنتی ایران در مورد برگزاری اولین کنگره ملی طب ایرانی گفت: کنگره طب ایرانی اولین بار است که در کشور برگزار می شود.

او افزود: یکی از ظرفیتهای مغفول طبی در کشور، مکتب غنی طب ایرانی بوده که پیشینه تاریخی و فرهنگی آن بر کسی پوشیده نیست و امروزه با توجه به اقبال جامعه پزشکی و عموم‌ مردم به این طب، بهره گیری صحیح از آموزه های طب ایرانی در کنار طب رایج همواره دغدغه متخصصین این رشته بوده است به همین منظور این کنگره با هدف معرفی صحیح و بدور از افراط و تفریط این مکتب طبی همچنین ارتباط بیشتر بین متخصصان رشته های مختلف و متخصصان طب ایرانی و داروسازی سنتی برگزار می شود.

مکبری نژاد با تاکید بر اینکه در حال حاضر متخصصان طب ایرانی و داروسازی سنتی با مستند سازی آموزه های طب ایرانی و انتشار صدها مقاله علمی داخلی و بین المللی گام بلندی در جهانی سازی این طب و تلفیق با طب رایج برداشته اند، اولین کنگره طب ایرانی را فرصتی جهت معرفی این دستاوردها و تحقیقات طب ایرانی به جامعه علمی و متخصصین دانست.

دکتر مکبری نژاد رئیس اولین کنگره طب ایرانی با توجه به محورهای کنگره اظهار کرد: امروزه اهمیت طب سنتی و مکمل در ارتقای سلامت بیش از هر زمان دیگری مورد توجه بوده تا جایی که سازمان بهداشت جهانی در استراتژی های مکتوب خود، کشورهای عضو را به نهادینه کردن طب سنتی در نظام سلامت توصیه می کند لذا امیدواریم این رویداد علمی بتواند به ارتقاء دانش و توسعه طب سنتی ایرانی و طب مکمل در ایران بیش از پیش کمک کند.

رئیس انجمن علمی طب سنتی ایران به این موضوع اشاره کرده که این کنگره از ۹ تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ در مرکز همایش های رازی برگزار می شود و از کلیه متخصصان و صاحب نظران دعوت کرد تا با حضور فعال خود در این کنگره در همگرایی بیشتر دانش طب ایرانی و طب رایج سهیم باشند.

او اضافه کرد: شرکت در این کنگره دارای امتیاز بازآموزی است و علاقمندان می توانند تا ۳۱ اردیبهشت ماه خلاصه مقالات خود را به دبیرخانه کنگره ارسال کنند.
کد مطلب: 21383