برگزیدگان بخش بین الملل جشنواره قصه گویی معرفی شدند
برگزیدگان بخش بین الملل جشنواره قصه گویی از میان۳۹۷ اثر ارسالی به دبیرخانه این جشنواره انتخاب شدند و به مرحله نهایی راه یافتند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۰
 
برگزیدگان بخش بین الملل جشنواره قصه گویی معرفی شدند
 
برگزیدگان بخش بین الملل جشنواره قصه گویی از میان۳۹۷ اثر ارسالی به دبیرخانه این جشنواره انتخاب شدند و به مرحله نهایی راه یافتند.

به گزارش تحریرنو از ستاد خبری بیست و یکمین جشنواره قصه گویی، برگزیدگان بیست دوره گذشته جشنواره قصه گویی در مراحل بین المللی، ملی و منطقه ای و همچنین قصه گویان و مجریان حرفه ای دارای سابقه اجرا در رسانه ملی و تئاتر کشور در بخش بین الملل این جشنواره با یکدیگر به رقابت پرداختند. همچنین از ۳۰ کشور نیز علاقه مندان به قصه گویی در بخش بین الملل بیست و یکمین جشنواره قصه گویی به رقابت پرداختند.

از میان ۲۱۷ اثر ارسالی قصه گویان ایرانی، ۸ اثر و از ۱۸۰ قصه شرکت کنندگان خارجی، ۷ اثر به عنوان آثار برتر معرفی شدند تا از ۲۶ لغایت ۲۹ آذرماه قصه های خود را به صورت زنده به روی صحنه رقابت ببرند.

فاطمه روحی رحیم از تهران با قصه رستم و اسفندیار، اسماعیل ذبیحی از قم با قصه خرمشیر، پریسا صدایی آذر از اردبیل با قصه دختر لجباز،گلشن حسنوند از لرستان با قصه خانم کوچیک، نجمه احدزاده مروست از یزد با قصه یک روز پرماجرای خاله، سمیه امیری از لرستان با قصه خر برفت، مریم فهیم پور از خوزستان با قصه بز بلا، بز ناقلا و فرزاد شیرمحمدی از تهران با قصه شنگول و منگول و حبه انگور ، به عنوان برگزیدگان بخش بین الملل شناخته شدند.

همچنین از میان شرکت کنندگان خارجی، اولیویر ویلانوو از فرانسه، فلورکانالس باستیداس از اسپانیا، سیدا سیویچ از ترکیه، آلیسا دونجوبانگ از کره، کی ران شاه از استرالیا، احمدحسین ظاهر از لبنان و زهره شریفی از افغانستان به عنوان برگزیدگان این بخش انتخاب شدند.

بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی از ۲۶تا۲۹ آذرماه، به دبیری سروش صحت در مرکز آفرینش های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.
کد مطلب: 17450