"مشرف به کوچه بی‌نام" به جشنواره‌ی فجر می‌رسد
هاتف علیمردانی، کارگردان سینما ابراز امیدواری کرد سی‌و‌سومین جشنواره‌ی فیلم فجر فضایی مناسب و شایسته داشته باشد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۳
 
"مشرف به کوچه بی‌نام" به جشنواره‌ی فجر می‌رسد
 
هاتف علیمردانی، کارگردان سینما ابراز امیدواری کرد سی‌و‌سومین جشنواره‌ی فیلم فجر فضایی مناسب و شایسته داشته باشد.

تحریرنو: علیمردانی درباره‌ی جدیدترین فیلم خود و احتمال حضور آن در سی‌و‌سومین جشنواره‌ی فیلم فجر گفت: "مشرف به کوچه بی‌نام" در مرحله‌ی صداگذاری و آهنگ‌سازی است و فکر می‌کنم تا ۱۰ روز دیگر به دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر تحویل داده شود.


وی ادامه داد: امیدوارم دوره‌ی جدید این رویداد از نظر جو روانی در سطح بهتری نسبت به‌قبل قرار داشته باشد و به‌خصوص دوستان رسانه‌ای بدانند که باید باهر اثر سینمایی با احترام روبه‌رو شوند. من مدیریت آقای رضاداد را غنیمت می‌شمارم و جشنواره‌ی فیلم فجر را جشنواره‌ای جدی و با اعتبار به‌حساب می‌آورم، بنابراین سالن رسانه‌های جشنواره نیز نمادی از کل سینمای ایران است و شایسته‌تر است که رفتار همه‌ی ما در برخورد باهر فیلمی، سنجیده‌تر باشد و برخی از اتفاقات سال گذشته تکرار نشود.

علیمردانی افزود: امیدوارم جشنواره‌ی امسال عاری از هر‌گونه جوسازی منفی باشد. سال گذشته هنگام نمایش فیلمی مثل "پنجاه قدم آخر" کیومرث پوراحمد در سالن رسانه‌ها اتفاقاتی رخ داد که من به‌عنوان کسی‌که آن‌جا حضور نداشت و تنها شنیده‌ها به او منتقل شد، دچار پیش‌فرض منفی بودم اما وقتی ماه‌ها بعد به تماشای اثر نشستم بسیار از آن خوشم آمد و برای آن همه جوسازی منفی و بی‌مورد متاسف شدم.

وی در ادامه به اصحاب رسانه گفت: دوستان رسانه‌ای باید بدانند فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر، همگی از یک فیلتر خاص رد شده‌اند و به سطح معینی از استانداردها رسیده‌اند. اگر انتظار چیزی بیش‌تر از این است، این مسئله‌ی دیگری است. همه‌ی فیلم‌های حاضر در جشنواره بضاعت همان سال سینمایی به‌حساب می‌آیند و نباید توقع بی‌دلیل داشت.

علیمردانی درباره‌ی دو فیلم اخیر خود توضیح داد: من هر فیلم سینمایی را با توجه به نیاز روز جامعه و شرایط زمانی منحصربه‌فرد آن می‌سازم و به‌همین علت است که همیشه فکر می‌کنم جدیدترین فیلم من بهترین آن‌هاست. هنگامی که "مردن به وقت شهریور" را می‌ساختم موضوعی مثل عدم درک متقابل بین والدین و بچه‌ها برایم اهمیت داشت و گفتن واقعیت‌هایی در مورد آن از نگاه خودم لازم بود. امسال حرف دیگری داشتم و موضوعی مثل احترام به عقاید و افکار دیگران و ارزش نهادن به‌همه‌ی قومیت‌ها دغدغه‌ی من شده بود و می‌خواستم از اهمیت زندگی مسالمت‌آمیز در کنار یک‌دیگر صحبت کنم.

کارگردان "مشرف به کوچه بی‌نام" درباره‌ی داستان فیلم گفت: ماجرای این فیلم واقعی نیست، اما آدم‌های آن افرادی هستند که در جامعه به‌راحتی قابل‌مشاهده هستند و من نیز شخصیت‌پردازی‌ها را بر اساس مشاهدات خودم انجام دادم. اساسا فکر می‌کنم یک قصه می‌تواند باهر شکلی تعریف شود اگر بار دراماتیک کار در بیاید.

علیمردانی در پایان اظهار کرد: من برای انتخاب بازیگر نیز بر همین اساس به سراغ کسانی رفتم که می‌دانستم می‌توانند به‌سهم خودشان در درام اثر نقش داشته باشند و زوایای شخصیتی مورد نیاز ما را از دل کاراکتر بیرون بکشند و روی خودشان نصب کنند، فرهاد اصلانی یکی از همین افراد است. احساس الانم این است که "مشرف به کوچه بی نام" کامل‌ترین فیلم من است اما این حس تا زمانی پایدار است که بخواهم فیلم بعدی‌ام را شروع کنم، چون محور کار خود را بر پیش‌روی مثبت و گام‌به‌گام قرار داده‌ام.

علیرضا علویان، امیر آقایی، فرهاد اصلانی، پانته‌آ بهرام، ستاره پسیانی، فرشته صدرعرفایی، محمدرضا غفاری و باران کوثری بازیگران "مشرف به کوچه بی‌نام" هستند
کد مطلب: 1988