با همکاری معاونت صنایع دستی استان تهران؛
راه اندازی خانه های فرهنگی و هنری وپردیس صنایع دستی در منطقه ۱۱
در روز صنایع دستی چالش های پیش روی صنایع دستی (تامین،تولید،توزیع) از منظر کارآفرینی آسیب شناسی شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰
 
راه اندازی خانه های فرهنگی و هنری وپردیس صنایع دستی در منطقه ۱۱
 
در روز صنایع دستی چالش های پیش روی صنایع دستی (تامین،تولید،توزیع) از منظر کارآفرینی آسیب شناسی شد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، این نشست تخصصی با مشارکت و میزبانی مرکز خدمات اجتماعی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۱۱، معاون صنایع دستی استان تهرا ن،مدیرعامل اتحادیه صنایع دستی و اشیاء قدیمی تهران ، ،هنرمندان و فعالین و کارآفرینان صنایع دستی برگزار شد.

در حاشیه این نشست رمضان لطفی معاون توانمند سازی و کارآفرینی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در ارتباط با اقدامات اجرای شهرداری در حوزه صنایع دستی گفت: شهرداری تهران در حمایت از صنایع دستی سلسله نشست هایی را با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در راستای ایجاد بازار و ایجاد فضای فروش آثار صنایع دستی در شهر تهران برگزار می کند که تشکیل بازارچه های صنایع دستی و همچنین ایجاد پردیس صنایع دستی در منطقه ۱۱ از جمله اهداف این نشست ها است.

لطفی همچنین در ارتباط با سایر برنامه های پیش بینی شده سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در جهت حمایت از کارآفرینان در بخش صنایع دستی افزود:راه اندازی خانه های فرهنگی و هنری همچون خانه سفال،خانه گلیم،خانه میناکاری از جمله اقدامات پیش بینی شده شهرداری تهران جهت ترویج فرهنگ خرید و استفاده از صنایع دستی توسط شهروندان تهرانی است.

لطفی همچنین از حمایت از ۱۰ هزار هنرمند فعال در بخش صنایع دستی در شهر تهران خبر داد و در ارتباط با این حمایت ها گفت:ایجاد بازارچه های تخصصی برای فروش صنایع دستی از جمله بازارچه دست آفرین در منطقه ۱۱،حمایت در جهت فرهنگ سازی و ـآموزش های تجاری به هنرمندان و کارآفرینان این حوزه وخرید محصولات صنایع دستی به عنوان هدایا توسط شهرداری تهران از جمله این اقدامات است.

در این نشست عبداللهی رئیس اتحادیه صنایع دستی شهر تهران ضمن بر شمردن اهمیت صنایع دستی گفت:صنایع دستی دارای محتوای فرهنگی و هنر ایرانی است که خلاقیت و ذوق هنرمند در تولید و خلق اثر نقش دارد.

عبداللهی در ارتباط با چالش های اصلی پیش روی این صنعت گفت:رکود بازار،عدم فرهنگ سازی مناسب ،قرار نداشتن در سبد کالا،سنتی وتکراری بودن و کاربردی نبودن را می توان از مهمترین چالش های پیش روی این صنعت دانست.

رئیس اتحادیه صنایع دستی همچنین افزود:برای صادرات صنایع دستی کارگروه های تخصصی در حوزه بسته بندی و برندینگ مشغول به فعالیت هستند و می کوشیم تا با همکاری با شهرداری تهران و در اختیار گرفتن بازارچه های تخصصی صنایع دستی به ترویج این هنر ایرانی و رونق آن بپردازیم.

گفتنی است همچنین در ادامه این نشست دو کارآفرین برتر حوزه صنایع دستی به بیان تجارب و مشکلات خود در صادرات آثار صنایع دستی پرداخته و در پایان نیز از بازارچه تولید و فروش صنایع دستی دست آفرین به عنوان یکی از مراکز موفق در این عرصه بازدید شد.
کد مطلب: 16066