گردش ٩٧٠٠ میلیارد ریالی منابع بانک صادرات در استان بوشهر
​بانک صادرات ایران با پرداخت قریب به ١٣ درصد تسهیلات شبکه بانکی در استان بوشهر، دیار «رئیس علی دلواری» طی سال ٩٦، حمایت های فراوانی از اقتصاد این منطقه بعمل آورده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱
 
گردش ٩٧٠٠ میلیارد ریالی منابع بانک صادرات در استان بوشهر
 
بانک صادرات ایران با پرداخت قریب به ١٣ درصد تسهیلات شبکه بانکی در استان بوشهر، دیار «رئیس علی دلواری» طی سال ٩٦، حمایت های فراوانی از اقتصاد این منطقه بعمل آورده است.

به گزارش تحریرنو به نقل از بانک صادرات ایران، ارائه خدمات بانکی به بخش‌های مختلف اقتصادی در حوزه‌های صنعت، نفت، گاز و پتروشیمی، صنعت سیمان، بنادر و دریانوردی، بهداشت و درمان و ظرفیت‌های بزرگ خدماتی و تمرکز بر تسهیلات خرد و اعطای وام به پرسنل زیر مجموعه بخش‌ها و شرکت‌های طرف قرارداد، از جمله اهداف کلان بانک صادرات ایران در استان بوشهر طی سال ٩٦ بوده است.

این اقدام ارزنده درحالی رخ داد که مانده تسهیلات اعطایی این بانک در پایان بهمن‌ماه سال گذشته از ٩٧٣٣ میلیارد ریال فراتر رفت و قریب به ١٣ درصد تسهیلات پرداختی شبکه بانکی در این استان را برعهده داشته و از این رو گستردگی ٥٣ شعبه بانک صادرات استان بوشهر، جایگاه ویژه ای در تامین منابع مالی مورد نیاز صنایع مختلف دارند.

علاوه بر این، ٢٩٦١ فقره تسهیلات در قالب برنامه های اقتصاد مقاومتی به ارزش قریب به ٥٥٨ میلیارد ریال در سال ٩٦ مهمترین اقدامات این بانک در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و حمایت از رونق تولید دربنگاه های کوچک و متوسط بوده است.

اعطای ٢٠٩٠ فقره وام قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه، ساخت ٥ واحد حمام روستایی، نوسازی وبهسازی ٢١٩ مسکن روستایی، پرداخت ١٧٤ فقره وام خرید و ساخت مسکن خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران، حمایت از ١٥ واحد تولیدی کوچک و متوسط، پرداخت ٢٤٤ فقره وام ضروری و درمان و کمک به آزادی ٩ زندانی نیازمند از اقدامات انجام شده توسط بانک صادرات ایران در استان بوشهر در ١٢ ماه سال گذشته بوده است.

در این میان اهدای وام مشاغل خانگی به معرفی شدگان سازمان های حمایتی همچون کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی به ارزش بیش از ٣٥ میلیارد ریال زمینه اشتغال مستقیم ٢٠٥ نفر از متقاضیان را فراهم کرده است.

شایان ذکر است، مشارکت بانک در این استان منجر به ساخت یک واحد آموزشی در روستای کری شهرستان تنگستان بوشهر شد که در سال آموزشی ٩٧ -٩٦ به بهره برداری رسید.
کد مطلب: 15896