دبیر کارگروه کیفیت چهارمین نمایشگاه اسباب بازی:
آغاز بکار چهارمین نمایشگاه اسباب بازی و سرگرمی از فردا
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۸
 
آغاز بکار چهارمین نمایشگاه اسباب بازی و سرگرمی از فردا
 
دبیر کارگروه کیفیت چهارمین نمایشگاه اسباب بازی در آستانه برگزاری چهارمین نمایشگاه اسباب بازی و سرگرمی گفت: گروهی از اسباب بازی ها به منظور آموزش رفتارهای اجتماعی مانند سبک زندگی، آپارتمان نشینی، فرهنگ ترافیک طراحی شده اند و خوشبختانه در کشور ما و مجموعه تولید ملی هم مثال های زیادی از آنان داریم.

به گزارش تحریرنو ؛ دکتر محمد رحیمی در ارتباط با وضعیت اسباب بازی از نظر کیفی در کشور اظهارداشت : کیفیت تولید در بعضی بخش های تولید اسباب بازی مثل محصولات مقوایی و کاغذی و اسباب بازی های پلاستیکی تقریبا به مرز قابل قبول رسیده است و امروز بعضی محصولات مان حتی در سطح استانداردهای جهانی در حال تولید و توزیع است.

وی افزود: البته در بعضی بخش های تولیدی مثل اسباب بازی‌های چوبی هنوز به کیفیت قابل قبولی نرسیده‌ایم. دلیلش هم این است که در کشور ما امکان دسترسی به چوب صنعتی خشک تقریبا ممکن نیست و روش های فرآوری و رنگ آمیزی چوب کاملا بدوی و سنتی است. به همین دلیل با تولید اسباب بازی با کیفیت چوبی فاصله زیادی داریم.

کارشناس حوزه کودک و نوجوان در مورد اینکه خانواده‌ها چه ویژگی‌هایی را برای خرید اسباب بازی کودکان خود باید مورد توجه قرار دهند؟ عنوان کرد: ویژگی های کودکان کاملا با یکدیگر متفاوت است و والدین معمولا با مراجعه به متخصصان و مربیان مربوطه می توانند ویژگی های فرزندان خود را یافته و با دقت و تمرکز بیشتر بر توانایی ها و ضعف های آنها، محصولاتی را انتخاب کنند که مناسب فرزندشان باشد.

رحیمی اظهارداشت: اسباب بازی، در گروه آموزش های غیر مستقیم، بیشترین سهم را در انتقال مفاهیم آموزشی به کودکان دارد. سطحی از یادگیری در بازی با اسباب بازی طراحی شده توسط متخصصین به کودکان منتقل می شود که کاملا اثرگذار و ماندگار است و از این نظر اسباب بازی در همه گروه های آن رقیبی ندارد.

دبیر کارگروه کیفیت چهارمین نمایشگاه اسباب بازی تصریح کرد:استفاده به هنگام و مناسب این گروه محصولات قطعا مفید و موثر خواهد بود. علاوه بر رشد روانی کودک و رشد شخصیت.بازی سبب کسب مهارت های اجتماعی می شود.از آنجا که بازی راه را برای دوستی و تعامل میان کودکان همسال می گشاید و کودک خود را عضوی از یک جمع می داند،احساس می کند به ارزیابی منصفانه رفتار و کردار خویش و همبازی هایش می پردازد.

وی گفت: نمایشگاه اسباب بازی و سرگرمی،فرصتی است تا تولید کنندگان و فروشندگان اسباب‌بازی دستاورد های این حوزه را به مخاطبان خود ارائه کنندو خانواده ها هم از این فرصت استفاده خواهند کرد تا اسباب بازی های مناسب را در یک محل مشاهده و خرید کنند در حال حاضر خانواده ها کمتر وقت دارند که برای خرید اسباب بازی به فروشگاه ها مراجعه کنند.

دبیر کارگروه کیفیت چهارمین نمایشگاه اسباب بازی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه در کنار سایر برنامه های جانبی این فرصت را برای خانواده ها فراهم می کند تا با آگاهی و شناخت کافی در کنار فرزندان خود نسبت به انتخاب اسباب بازی اقدام نمایند.

رحیمی افزود: امسال این دومین نمایشگاه فروش اسباب بازی در سطح تهران است که با مجوز شورای نظارت بر اسباب‌بازی برگزار خواهد شد، این نمایشگاه‌ با حضور صاحبان امر، مخاطبین، تولیدکنندگان و عرضه کنندگان این بخش‌ها، جلوه‌های رقابت وتوسعه به این صنعت را بارزتر می‌کند و این نمایشگاه به عنوان ویترین تمام عیار و آیینه‌ خوش نمای موفقیت‌های بزرگ صنعت اسباب بازی و سرگرمی تلاش خواهد کرد تا توانمندی‌ها و ظرفیت‌های تولیدی و خدماتی در این صنعت را در بالاترین سطح به مخاطبین معرفی نماید.

قطعا این چنین نمایشگاه هایی با ایجاد سازوکار مناسب زمینه های ایجاد و توسعه صنعت اسباب بازی را فراهم می کند تا توانمندی های داخلی منجر به تولید فاخر ملی شده و نتایج حاصل از آن و محصولات مناسب در اختیار خانواده ها قرار گیرد.

گفتنی است، چهارمین نمایشگاه اسباب‌بازی و سرگرمی، از ۲۶ تا ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان حجاب تهران، با حضور بیش از ۱۲۰ تولیدکننده ایرانی، از ساعت ۱۰ صبح تا ۹ شب پذیرای علاقمندان خواهد بود.
کد مطلب: 21231