صد سالگی نوو نوردیسک:
همواره متعهد به ارائه بهترین خدمات به بیماران هستیم
تعهد به ارائه بهترین خدمات برای یک شرکت دارویی با‌ارزش‌ترین تفاوت است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۷
 
همواره متعهد به ارائه بهترین خدمات به بیماران هستیم
 
تعهد به ارائه بهترین خدمات برای یک شرکت دارویی با‌ارزش‌ترین تفاوت است.

به گزارش تحریرنو ؛ دکتر آکین آکسکیلی، مدیرعامل شرکت نوو نوردیسک پارس، در مراسم صدمین سال تأسیس شرکت نوو نوردیسک در جمع تعدادی از پزشکان و اساتید غدد و متخصصان درمان دیابت گفت: بعد گذشت صد سال، داستان بنیان‌گذاران شرکت نوو نوردیسک، آگوست و ماری کروگ یادآور عشق آنها به یکدیگر و به همه انسان‌هاست. ماری، پزشکی بود که با دیابت زندگی می‌کرد و به‌خوبی می‌‌دانست که کشف انسولین چقدر اهمیت دارد. ماری و همسرش آگوست در سفری که به کانادا داشتند از کشف انسولین مطلع شدند. آگوست با تلاش فراوان موفق شد مجوز تولید انسولین را در دانمارک بگیرد و در نهایت نخستین انسولین‌های ساخت او و شریکش در سال ۱۹۲۳ به دست بیماران رسید. از آن سال به بعد، تلاش نوو نوردیسک همواره این بوده که بهترین درمان و خدمت را به بیماران ارائه دهد.

او درباره ورود نوو نوردیسک به ایران گفت: نو‌و نوردیسک پارس در سال ۲۰۰۵ در ایران تأسیس شد و در سال‌های بعد داروهای به‌روز دیابت و چاقی را در اختیار بیماران ایرانی قرار داد و در سال ۲۰۱۵ در تفاهم‌نامه‌ای با وزارت بهداشت ایران، اولین سرمایه‌گذاری خارجی مستقیم در حوزه دارو را در ایران برای تولید قلم های انسولین آغاز کرد. کارخانه ما در ایران که هشتمین کارخانه نوو نوردیسک در دنیاست در سال ۲۰۲۰ به بهره برداری رسید.

دکتر مریم دماوندی، مدیر ارشد بالینی، پزشکی و تحقیقات شرکت نوو نوردیسک، از حوزه های مختلف فعالیت نوو نوردیسک گفت و توضیح داد: نوو نوردیسک بیشتر به عنوان پیشرو در درمان دیابت شناخته می‌شود، اما در واقع در زمینه‌های دیگری ازجمله چاقی، بیماری‌های نادر، هموفیلی، اختلال رشد، کبد چرب، آلزایمر و همچنین اختلالات خونی هم فعال است. همچنین در راستای مسئولیت اجتماعی خود در زمینه فرهنگ‌سازی کنترل دیابت و آموزش پرستاران و افراد دیابتی تلاش‌های زیادی کرده‌است.
کد مطلب: 21269