همزمان با میلاد پیامبر اکرم(ص)؛
کمدی های "علیرضا خمسه"دربخش مرور آثار این هفته شبکه نمایش
کمدی های "علیرضا خمسه"دربخش مرور آثار این هفته شبکه نمایش پخش خواهد شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۲
 
کمدی های "علیرضا خمسه"دربخش مرور آثار این هفته شبکه نمایش
 
کمدی های "علیرضا خمسه"دربخش مرور آثار این هفته شبکه نمایش پخش خواهد شد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شبکه نمایش این هفته که متقارن با میلاد پیامبر اکرم(ص)است، در بخش مرور پرونده کاری بازیگران، فیلم هایی از "علیرضا خمسه"کمدین و بازیگر توانمند کشورمان ، دربخش صحنه گران (مرور آثار) پخش می شوند.

علیرضا خمسه بازیگر تئاتر، سینما، تلویزیون ایرانی است. خمسه در سال ۱۳۵۷ به فرانسه رفت و یک سال و نیم در مدرسه ون سن، آتلیه اگوستوبوال و آتلیه سیته یونیورسیته پاریس، دوره‌های مربوط به پانتومیم، حرکات بدنی و بازیگری را فراگرفت. در سال ۱۳۵۹ به ایران بازگشت و در سال ۱۳۶۰ برای اولین بار مقابل دوربین سینما رفت و در فیلم مرگ یزدگرد بازی کرد.

نوع خطوط چهره خمسه و تسلط او بر حرکات صورت (میمیک) و نرمی‌ای که در حرکات بدنش وجود دارد، از همان ابتدای ورود او به حیطه بازیگری، توجه کارگردان‌های کمدی‌ساز را به خود جلب کرد و بعد از فیلم جدی مرگ یزدگردبرنامه‌سازان تلویزیون سراغ او رفتند و در برنامه‌هایی مانند «نوروزنامه»، «هوشی و موشی»، «بورزید و بخندید»، «حواستو جمع کن» و «نگاه سوم» با اجرای قطعات نمایشی طنز در بین مخاطبان تلویزیون جایگاه ویژه ای پیدا کرد .

در سال ۱۳۶۷، خمسه در فیلم پرفروش "روز باشکوه" ساخته کیانوش عیاری در کنار علی نصریان، ایرج طهماسب و گوهر خیراندیش بازی کرد . هر چند این فیلم از سوی تماشاگران با استقبال خوبی روبه رو شد اما بازی در مجموعه تلویزیونی "هوشیار و بیدار" که سال ۱۳۶۷ از تلویزیون پخش شد، در معروفیت وی نقش مهمی ایفا کرد.

در سال ۱۳۶۹ با بازی در فیلم "آپارتمان شماره ۱۳" به کارگردانی یدالله صمدی در کنار زنده یاد جمشید اسماعیل خانی صفحه جدیدی در بازی کمدی او گشوده شد. در این فیلم، خمسه صاحب آپارتمانی در تهران بود که برای فروش آن از کرمان به تهران آمد . او با بیان خوب لهجه کرمانی و بازی روان خود توانست جایزه بهترین بازی ار از جشنواره پیونگ یانگ کره شمالی در سال ۱۹۹۲ از آن خود کند. این فیلم جشنواره نامزد ۷ سیمرغ بود و برنده ۲ سیمرغ جشنواره فجر نیز شد.

در سال ۱۳۷۲ حسن هدایت فیلم "چشم شیطان " را با ژانری حادثه ای و کاملا متفاوت از دیگری کارهای خمسه مقابل دوربین برد و نقش اول آن را به خمسه داد . در این فیلم، بازی پرتنش و فعال او را کاندیدای بهترین بازیگر نقش اول مرد در سال ۱۳۷۲ و دوازدهمین فیلم فجر کرد.

در سال ۱۳۸۷ خمسه با ایفای نقشی متفاوت و ماندگار در فیلم "بیست" موفق به دریافت جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد مکمل از بیست و هفتمین جشنواره فیلم فجر شد

علیرضا خمسه با بازی در نقش بابا پنجعلی، پدر نقی معمولی، در سری مجموعه تلویزیونی پایتخت مورد استقبال فراوان مخاطبان قرار گرفت.

فیلمهای "آپارتمان شماره ۱۳"، " جیب برها به بهشت نمی روند"، "روز با شکوه" ، "بوی خوش زندگی" ، "دونفر و نصفی" ، "بیست و من زمین را دوست دارم " از جمله آثار مطرحی هستند که با بازی این بازیگر به ترتیب از شنبه ۳ تا جمعه ۹ آذر ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می شوند.
کد مطلب: 17318