گزارش برنامه نود؛
علی کریمی بهترین هافبک هجومی بعد از انقلاب شد
در شب انتخاب علی کریمی به‌عنوان بهترین هافبک هجومی فوتبال بعد از انقلاب، تهیه‌کننده و مجری "نود" به اتفاقات هفته‌ی گذشته و پخش‌نشدن مصاحبه‌ی وزیر امور خارجه به‌صورت غیرمستقیم واکنش نشان داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۰
 
علی کریمی بهترین هافبک هجومی بعد از انقلاب شد
 
در شب انتخاب علی کریمی به‌عنوان بهترین هافبک هجومی فوتبال بعد از انقلاب، تهیه‌کننده و مجری "نود" به اتفاقات هفته‌ی گذشته و پخش‌نشدن مصاحبه‌ی وزیر امور خارجه به‌صورت غیرمستقیم واکنش نشان داد.

به گزارش تحریرنو، سئوال پیامکی برنامه‌ی این هفته به بهترین هافبک هجومی بعد از انقلاب اختصاص داشت که برای این سئوال هشت گزینه‌ی شاهرخ بیانی، مجتبی جباری، مسعود شجاعی، امیر قلعه‌نویی، علی کریمی، ایمان مبعلی، علیرضا منصوریان و محرم نویدکیا در نظر گرفته شده بود.

واکنش به اتفاقات هفته‌ی قبل

فردوسی‌پور ابتدا بدون اشاره به اتفاقات برنامه‌ی هفته‌ی گذشته و پخش‌نشدن مصاحبه‌ی محمدجواد ظریف، گفت: جا دارد از مردم، رسانه‌ها و سایت‌هایی که طی یک هفته‌ی گذشته از برنامه نود حمایت کردند، صمیمانه تشکر کنم.

وی افزود: در تمام این سال‌‌ها به حمایت و هم‌دلی شما متکی بودیم و از شما صمیمانه تشکر می‌کنم. امیدوارم با رعایت اصول خود، برنامه‌‌ای مطابق میل شما ارائه دهیم. ما دست شما را صمیمانه می‌فشاریم.

گلایه‌ی سردار از سرمربی کازان و واکنش به بازی در لیورپول

سردار آزمون میهمان حضوری برنامه‌ی این هفته نود بود و در گفت‌وگو با عادل فردوسی‌پور درباره‌ی مسائل مختلفی صحبت کرد:

لیورپول را به‌خاطر شما (عادل فردوسی پور) نمی‌روم (با خنده). شنیده‌ام شما طرف‌دار سرسخت این تیم هستید!

قبل از جام جهانی یک‌سری پیش‌نهادات داشتم. بعد از جام ملت‌های آسیا هم گفتند از آرسنال پیش‌نهاد داشتم که من حرفی نزدم. قبل از جام جهانی از آرسنال پیش‌نهاد داشتم ولی مهم بود که به جام جهانی بروم و بازی کنم که نشد. بعد از جام ملت‌ها پیش‌نهادی نداشتم.

سرمربی روبین کازان خوب بود و اوایل همه جوره پشت من بود. بعد از آن به‌صورت شفاهی اعلام کردم از نظر روحی شرایط خوبی ندارم و می‌خواهم قرضی به تیم روستوف بروم. اوکی داد ولی بعدا با بازیکنان جلسه گذاشت و گفت سردار ما را تنها گذاشت. این دو رو بودن مرا اذیت کرد. بعد از آن رابطه یک مقدار بدتر شد.

حقم نبود به جام جهانی بروم. بعد از این‌که متوجه شدم از نظر بدنی مشکل داشتم، پدرم از نظر بدنی با من کار کرد و بعد از آن در روبین کازان بیش‌تر پیش‌رفت کردم.

در پایان یک مسابقه هم‌بازی ما از یک نفر خواستگاری کرد. مترجمم به‌من گفت مراسم خواستگاری داریم! (در این هنگام تصویر خواستگاری پخش می‌شود که در این تصویر سردار آزمون برای هم‌بازی خود دست می‌زد). البته این دختر انگار مطمئن نبود و شک داشت که جواب مثبت بدهد (با خنده).

در تیم ملی بیش‌تر از همه با مهدی (طارمی) رفیقم. صد بار به مهدی گفته‌ام بیاید اروپا. هواداران پرسپولیس مرا نزنند! من صد بار به مهدی گفتم بیا اروپا. حق مهدی است که به اروپا بیاید. صد‌درصد پیش‌نهاد خوب به مهدی می‌رسد. امیدوارم همین‌طور ادامه بدهد و وارد حاشیه نشود.

من دوست دارم به تیم امید کمک کنم و امیدوارم رایزنی‌های تیم امید با باشگاه روستوف نتیجه بدهد.

تصمیم تاسف‌بار در لیگ فوتبال جوانان

در خلال صحبت‌های سردار آزمون تصاویر تاسف‌باری از لیگ فوتبال جوانان پخش شد. در دیدار بین دو تیم ذوب‌آهن با پدیده یکی از بازیکنان ذوب‌آهن به‌شدت با دروازه‌بان حریف برخورد کرد و کُلیه‌ی او آسیب دید. پس از این اتفاق فرهادی بازیکن مصدوم ذوب‌آهن با شرایط حاد به کنار زمین منتقل شد ولی ناظر بازی مانع انتقال این بازیکن با آمبولانس به بیمارستان شد.

ناظر بازی که با این تصمیم می‌توانست منجر به مرگ این بازیکن شود، سرانجام بعد از ۴۰ دقیقه از موضع خود کوتاه آمد و اجازه داد آمبولانس این بازیکن را به بیمارستان ببرد. پدر فرهادی در گفت‌وگویی اعلام کرد که راننده‌ی آمبولانس به او گفته بود ما این‌جا دکور هستیم!

پخش گزارشی از پیش‌کسوتی که لب‌هایش را دوخت

هم‌چنین گزارشی از وضعیت منوچهر شفقتیان، پیش‌کسوت پرسپولیس که در اعتراض به‌وضعیت بد رسیدگی به پیش‌کسوتان دهانش را دوخته بود پخش شد که وی خواستار توجه بیش‌تر به پیش‌کسوتان بود. در ادامه مصاحبه و گزارشی از رضا چاچا یکی از فوتبالی‌های خوزستان که چند روز پیش از دنیا رفت، پخش شد.

گل سیاه جامگان به استقلال نادرست بود

نظری کارشناس داوری در مورد مسابقه تراکتورسازی و استقلال گفت: در صحنه‌ای که توپ خسرو حیدری به‌دست مدافع تراکتور در محوطه‌ی جریمه برخورد کرد، مدافع توپ را نمی‌بیند و خطای پنالتی نیست. کارت زرد دوم شجاع خلیل‌زاده درست بود و با بی‌پروایی خطا انجام داد.

وی درباره‌ی مسابقه‌ی نفت تهران و استقلال اهواز گفت: توپ در محوطه‌ی جریمه به‌دست مدافع نفت تهران خورد و زمانی‌که دست از بدن جدا باشد باید خطای هند پنالتی اعلام شود.

نظری، گل سیاه جامگان به استقلال را هم نادرست دانست و گفت: توپ کامل از خط دروازه عبور نکرد.

کریمی با اختلاف بهترین هافبک هجومی شد

در حالی‌که در برنامه‌ی این هفته بسیاری از آیتم‌ها از جمله بازی استقلال با سیاه جامگان و لیگ دسته اول پخش نشد، فردوسی‌پور به یک‌باره اعلام کرد که وقت برنامه به اتمام رسیده است. البته او چندبار تاکید کرد که پنج، شش دقیقه وقت دارد ولی همین دقایق کوتاه هم برای او فراهم نشد تا برنامه ساعت ۲ بامداد به اتمام برسد. آمار پیامکی برنامه‌ی نود این هفته حدود یک‌میلیون‌و۵۵۰هزار پیامک بود که ۷۰درصد مخاطبان برنامه، علی کریمی را به‌عنوان بهترین هافبک هجومی بعد از انقلاب انتخاب کردند. بعد از کریمی، مجتبی جباری با ۱۲درصد قرار داشت.
کد مطلب: 3916