عرفان ابراهیمی؛
فضای پیچیده «گاندو» مخاطب را به سوی خودش جلب می‌کند
عرفان ابراهیمی بازیگر «گاندو» فضای سریال را متفاوت تر از سایر مجموعه تلویزیونی هایی دانست و گفت: قبل از آغاز فیلمرداری این سریال تمرین‌های بسیاری داشته اند تا کارهایشان باور پذیر باشد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۶
 
فضای پیچیده «گاندو» مخاطب را به سوی خودش جلب می‌کند
 
عرفان ابراهیمی بازیگر «گاندو» فضای سریال را متفاوت تر از سایر مجموعه تلویزیونی هایی دانست و گفت: قبل از آغاز فیلمرداری این سریال تمرین‌های بسیاری داشته اند تا کارهایشان باور پذیر باشد.

به گزارش تحریرنو ؛ عرفان ابراهیمی، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، متولد ۱۱ مرداد ماه ۱۳۶۷ در تهران است. او بازیگری را سال ۱۳۸۷ از سریال «وضعیت سفید» به کارگردانی حمید نعمت‌‌الله آغاز کرد او در ادامه در سریال «آنام» به کارگردانی جواد افشار حضور داشت که سبب آشنایی کارگردان سریال کیمیا با وی شد و همین دلیلی شد تا در مجموعه «گاندو» که این روزها مورد توجه مخاطبان تلویزیون قرار گرفته است، به ایفای نقش بپردازد.

ابراهیمی درباره چگونگی حضورش در سریال «گاندو» گفت: نحوه آشنایی‌ام با آقای افشار به سریال «آنام» و بازی در نقش«بهنام» بر می‌گردد. به دلیل آشنایی‌ای که به نوع کار این کارگردان داشتم، زمانی که بازی در سریال «گاندو» به من پیشنهاد شد با رضایت کامل آن را قبول کردم.

این بازیگر جوان درباره حضورش در سریال «آنام» و تفاوت‌های آن با نقش جدیدش توضیح داد: نقشی که در سریال «آنام» به عهده داشتم به شخصیت خودم بسیار نزدیک بود و توانستم خیلی سریع با آن ارتباط بگیرم اما «گاندو» یک مجموعه جاسوسی است که سیستم بازی در آن کلا فرق می کرد. این تفاوت برایم شیرین بود و فضای جنایی کار را هم بسیار می‌پسندیدم.

باید خط به خط فیلمنامه را حفظ می‌کردیم

بازیگر نقش «امیر» همچنین درباره تجربه بازی در ژانر جنایی و اکشن عنوان کرد: این ژانر بسیار متفاوت از موضوعات دیگر است و سیستم دیالوگ گفتنمان نیز با دیگر فیلم‌هایی که بازی کرده بودم متفاوت بود. آقای افشار با وسواس بسیاری همه نکات را مرور می کرد، زمان فیلمبرداری باید خط به خط جزئیات متن فیلمنامه را حفظ می‌کردیم و اگر نکته‌ای از قلم می‌افتاد باید دوباره آن صحنه را بازی می‌کردیم که این روند باعث دقیق تر شدن و جدی گرفتن تمام جزئیات از سوی ما شد.

برای بازی در این سریال آموزش تیراندازی دیدیم

ابراهیمی ادامه داد: در سریال‌های دیگر خیلی وارد فضاهای پیچیده نمی‌شویم، اما در گاندو به‌شدت با تنوع مکان فیلمبرداری و لوکیشن مواجه بودیم و درخصوص کوچک‌ترین موضوعی گپ‌وگفت‌های طولانی داشتیم. حتی درخصوص تیراندازی کردن و نوع اسلحه به دست گرفتن و… آموزش‌هایی دیدیم و به میدان تیر رفتیم.

این بازیگر خاطر نشان کرد: تجربه‌هایی در این سریال کسب کردم اندازه بازی در چند سریال بود که برای من بسیار دوست‌داشتنی و جذاب بود.

وی با اشاره به بازخورد مردمی «گاندو» گفت: باتوجه به شنیده‌ها، فکر می‌کنم مردم این سریال را دوست دارند و در مقایسه با دیگر سریال‌هایی که در ژانر جنایی ساخته شده استقبال بیشتری از آن داشتند.

ابراهیمی در پاسخ به این سوال که سریال «گاندو» تا چه میزان توانسته حقیقت را در مورد نیروهای امنیتی و مسائل جاسوسی بیان کند؟ گفت: جوابی برای این سوال ندارم؛ بهتر است کارشناسان درباره آن نظر دهند.
کد مطلب: 18831