با ساخت نخستین اسپین‌آف سریال؛
کدام ستاره‌ها به ادامه «بازی تاج و تخت» می‌پیوندند
نخستین اسپین‌آف سریال «بازی تاج و تخت» این روزها در ایرلند شمالی در حال فیلمبرداری است که چند بازیگر معروف هالیوود در جمع عوامل آن حضور دارند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۱
 
کدام ستاره‌ها به ادامه «بازی تاج و تخت» می‌پیوندند
 
نخستین اسپین‌آف سریال «بازی تاج و تخت» این روزها در ایرلند شمالی در حال فیلمبرداری است که چند بازیگر معروف هالیوود در جمع عوامل آن حضور دارند.

به گزارش تحریرنو ؛ سریال «بازی تاج و تخت (Game of Thrones) سرانجام بعد از ۸ فصل به پایان رسید، ولی طرفداران این مجموعه تخیلی - حماسی همچنان کنجکاوند تا سرنوشت وستروس و قهرمان‌هایش را دنبال کنند. تا امروز اخبار و شایعاتی درباره ساخت چند پروژه اسپین آف (سریالی که بر اساس یکی از خطوط داستانی سریال اصلی ساخته می‌شود) از حوادث پیش و پس از داستان «گیم آو ترونز» منتشر شده است که شبکه HBO مشغول کار روی آنهاست؛ اما آیا فیلم سینمایی «بازی تاج و تخت» هم در کار خواهد بود؟

طرفداران مشتاق سریال بی‌صبرانه منتظر تماشای ماجراهای بیشتری از این دنیای شگفت فانتزی هستند. همچنان که ساخت سریالی از ماجراهای پیش از حوادث «گیم آو ترونز» در اچ. بی. او. دنبال می‌شود، این شبکه امریکایی از احتمال ساخت پروژه‌های دیگری بر اساس تاریخ «وستروس» خبرداد، که یکی از آنها فیلم سینمایی «بازی تاج و تخت» است. البته فعلا این تنها چیزی است که از فیلم احتمالی Game of Thrones می‌دانیم.

پیشتر HBO در سال ۲۰۱۷ از ساخت اسپین آفی از دنیای گیم آو ترونز خبر داده بود و گفته ‌شد این شبکه ۴ نویسنده برای نوشتن دنباله‌های احتمالی داستان به خدمت گرفته است. جرج آر آر مارتین نویسنده اصلی داستان مدتی پیش در وبلاگ خود اعلام کرد که سه سریال اسپین آف پیشرفت خوبی داشته اند و دو سریال هم هنوز در مرحله نگارش فیلمنامه هستند. در هر صورت اچ بی او اعلام کرده که فعلا برنامه‌ای برای ساخت فیلم سینمایی از این داستان ندارد.

اخیرا اطلاعاتی درباره نخستین اسپین آف سریال Game of Thrones منتشر شده که مراحل فیلمبرداری آن در بلفاست، ایرلند شمالی، طی می‌شود و ماجراهای آن به لحاظ زمانی پیش از حوادث سریال اصلی اتفاق می‌افتد.

نام فعلی سریال Bloodmoon است و ستاره هالیوودی «نائومی واتس» ایفاگر یکی از نقش‌های اصلی آن است. دیگر بازیگران این مجموعه جدید میراندا ریچاردسون بازیگر Good Omens، جاش وایتهاوس بازیگر سریال «پولدارک» و جیمی کمبل بائر بازیگر فیلم «گرگ و میش» هستند. بر اساس خلاصه منتشرشده از داستان سریال، مجموعه کاملا جدیدی از کاراکترها در این محصول جدید حضور خواهند داشت.

در خلاصه داستان سریال می‌خوانیم: ماجرا چند هزار سال پیش از تاریخ «بازی تاج و تخت» روی می‌دهد. شاهد افول جهان از دوران طلایی قهرمانان به قعر تاریکی هستیم؛ از رازهای هراس‌انگیز تاریخ وستروس تا خاستگاه واقعی وایت واکرها، از اسرار سرزمین‌های شرقی تا استارک‌های افسانه‌ای؛ تنها چیزی که از آن یقین داریم این است که ماجرا آنطور که ما فکر می‌کنیم نیست.

مارتین تنها این نکته را افشا کرده است که استارک‌ها با داستان سریال جدید بازخواهند گشتند؛ البته در هیئتی کاملا متفاوت با آنچه از آنها می‌شناسیم. او به مجله اینترتیمنت ویکلی گفت: استارک‌ها قطعا آنجا خواهند بود!

البته در فصل پایانی گیم آو ترونز سرنخ‌هایی از دنباله‌های احتمالی سریال وجود دارد که یکی از آنها خط داستانی آریا استارک (با بازی میسی ولیامز) است که در اپیزود پایانی فصل هشتم کاراکتر او به تنهایی می‌تواند آغازگر ماجرای یک سریال جدید باشد. در پایان «بازی تاج و تخت» دیدیم که آریا استارک سفری را با هدف اکتشاف غرب وستروس آغاز کرده است.

«نیکولای کاستر والدا» بازیگر نقش جیمی لنستر بعد از پایان پخش سریال در صفحه اینستاگرام خود ویدئویی منتشر کرده که در آن می‌گوید: «من شنیدم آنها در حال ساخت سریالی از ماجراهای قبل از تاریخ گیم آو ترونز هستند. چطور است دنباله‌ همین سریال را از ماجراهای آریا بسازید؟!» او از طرفداران خواست عریضه‌ای به HBO بنویسند و خواهان ساخت دنباله ماجراهای «بازی تاج و تخت» با محوریت آریا استارک شوند.

مترجم: عاطفه بزرگ‌نیا
کد مطلب: 18958