متخصص جراحی دهان، فک و صورت؛
درصد قابل توجهی از افراد جامعه مبتلا به مشکلات مزمن مفاصل فكی می باشند
متخصص جراحی دهان، فک و صورت گفت:درصد قابل توجهی از افراد جامعه مبتلا به مشکلات مزمن مفاصل فكی می باشند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴
 
درصد قابل توجهی از افراد جامعه مبتلا به مشکلات مزمن مفاصل فكی می باشند
 
متخصص جراحی دهان، فک و صورت گفت:درصد قابل توجهی از افراد جامعه مبتلا به مشکلات مزمن مفاصل فكی می باشند.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران، دکتر روزبه پهلوان، مسئول کارگاه های هفدهمین کنگره جراحان دهان، فک و صورت ایران اظهارداشت: بیش از ۴۰ کارگاه در حاشیه این کنگره بین المللی برگزار می‌شود که ۱۰ مورد آن به صورت جراحي زنده انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت کارگاه‌ها حدود ۴۰ تا ۲۵۰ نفر است، گفت: ۷ کارگاه تخصصی در زمینه جراحی های فک و صورت خواهیم داشت و از اين بين کارگاهی نیز در ارتباط با احیای قلبی_ ریوی و حمایت پايه حیاتی برای دندانپزشکان عمومی با همكاري و هماهنگي گروه طب اورژانس بيمارستان امام برگزار می‌شود.

این متخصص جراحی دهان، فک و صورت ادامه داد: کارگاهی نیز در ارتباط با عوارض جراحی دندان هاي نهفته و دو کارگاه نیز به صورت وبينار با حضور اساتید برجسته بین المللی به صورت انلاين در ارتباط با درمانهاي غير جراحي و جراحي مشكلات و بيماريهاي مفاصل فكي برگزار می‌شود.

پهلوان گفت: همچنین كارگاهي در زمينه لیفت ابرو، پیشانی و گردن با حضور اساتيد بين المللي برگزار خواهد شد.

مسئول کارگاه‌های هفدهمین کنگره بین المللی جراحان دهان، فک و صورت ایران در ادامه در ارتباط با مشکلاتی همچون صداهاي مفاصل هنگام جویدن، درد فک، محدودیت باز کردن دهان و دردهاي مزمن ناحیه صورت گفت: لين مشكلات به دلايل متفاوتي ايجاد شده و مسيرهاي درماني وسيعي از درمانهاي محافظه كارانه تا جراحي را شامل مي شود.

وی بیان داشت: تغییر رژیم غذایی و محدود كردن ميزان بازكردن دهان توسط خود بيمار و تمرينات خاص عضلاني و استفاده از پروتز هاي خاص از جمله درمان‌های محافظه کارانه برای این مشکلات بوده و در صورت عدم بهبودي در مراحل بعدي درمانهايي نظير شست و شوی مفصل و درمان‌های اندوسكوپي يا باز جراحي انجام خواهد شد.

پهلوان گفت: صدمات مفاصل در دوره رشد، ناهنجاری‌های رشدی، روابط فكي نا مناسب ، بي دنداني طولاني مدت از جمله عللی است که سبب بروز این مشكلات می شود و مانند ساير مفاصل جابه‌جایی های دیسک در ناحیه فک در بسياري از موارد مبدا بروز اين مشكلات خواهد بود، که جراحان فک و صورت با اقدام به موقع می‌توانند کمک لازم برای این بیماران را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه دندانپزشکان خط اول مراجعه این بیماران هستند، گفت: با برگزاری کارگاهی در این زمینه تلاش کردیم که آگاهی همکاران دندانپزشک را ارتقا و جدیدترین دستاوردهای علمی و درمانی را برای آنها ارائه دهیم.

مسئول کارگاه‌های هفدهمین کنگره جراحان دهان فک و صورت در ارتباط با برگزاری کارگاه صدمات و عوارض کشیدن دندان‌های عقل و نهفته گفت: صدمات عصبی، باز شدن سینوس، باقی ماندن ریشه، خونریزی و هماتوم و عفونت از جمله شایع‌ترین عوارض کشیدن دندان‌های عقل است که بهترین راه مقابله با این مشکلات پیشگیری بوده و از طریق برگزاری کارگاه مربوطه در تلاش بوده‌ایم که دانش همکاران دندانپزشک را ارتقا دهیم و شاهد کمتر شدن هرچه بیشتر این عوارض در میان بیماران باشیم.

مسئول کارگاه‌های هفدهمین کنگره جراحان دهان، فک و صورت با اشاره به اینکه اکنون بیش از ۴۰۰ جراح دهان، فک و صورت در کشور فعالیت می‌کنند خاطرنشان کرد: امسال در کنار کنگره جشن پنجاه سالگی جراحی دهان، فک و صورت نیز انجام می‌گیرد.

هفدهمین کنگره بین المللی جراحان دهان فک و صورت ایران همزمان با نهمین همایش بین المللی ایمپنت خلیج فارس و هفتمین سموزیوم پژوهشی محققین جوان ۳۰ بهمن ‌ماه تا ۳ اسفند ماه ‌سال ‌‌جاری در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن ۸۸۳۵۷۴۱۰ تماس حاصل فرمایند.
کد مطلب: 17896