با تلاش پژوهشگر ایرانی؛
روش جدید درمان میگرن ابداع شد
پژوهشگر ایرانی که مدیر گروه جراحی پلاستیک بیمارستان کیس امریکاست با روش جدید جراحی، میگرن را درمان می‌کند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶
 
روش جدید درمان میگرن ابداع شد
 
پژوهشگر ایرانی که مدیر گروه جراحی پلاستیک بیمارستان کیس امریکاست با روش جدید جراحی، میگرن را درمان می‌کند.

به گزارش تحریرنو ؛ دکتر بهمن غیوران در حاشیه دهمین کنگره جراحان پلاستیک و زیبایی ایران گفت: از ۲۰ سال پیش بر روی درمان میگرن پژوهش کرده و تاکنون با جراحی از طریق پیشانی توانسته ایم بیش از ۹۰ درصد بیماران را درمان کنیم.

وی با اشاره به ۴۰ مقاله‌ای که در این باره در رسانه‌های معتبر جهانی به چاپ رسانده است گفت: در روش جراحی که ما کار کرده ایم ۷ نقطه که میگرن از آنجا شروع می‌شود را پیدا کرده ایم و با آنچه که عصب را اذیت می‌کند برمی داریم به این طریق میگرن از بین می‌رود.

رئیس بخش بین الملل دهمین کنگره جراحان پلاستیک و زیبایی ایران افزود: این عمل‌ها سرپایی است به طور مثال شریانی که روی عصب است و آن را تحت فشار قرار می‌دهد برمی داریم یا یک قسمت کوچک عصب را برمی داریم نمونه ساده‌ای را می‌توان مثال زد، مثل یک سیم برق که روکش ندارد و سیم لخت است که هر آنچه با آن برخورد کند ایجاد خطر می‌کند در میگرن نیز آن لایه میلین سر جای خود نیست و هر ضربان شریان یا انقباض عضله یا فشار‌های دیگر عصب را تحریک می‌کند ما اول آن عامل اذیت کننده را برمی داریم تا عصب را از فشار آن ازاد کنیم.

دکتر غیوران گفت: من ۲۰ سال پیش برای نخستین بار وقتی روی پیشانی کار می‌کردم این روش را پیدا کردم و با تحقیق‌های بسیار هم اکنون شاهد موفقیت و درمان بیش از ۹۰ درصد بیماران مبتلا به میگرن هستم.

گفتنی است دهمین کنگره جراحان پلاستیک و زیبایی ایران توسط انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی تا اول آبان در بیمارستان امام خمینی در حال برگزاری است.
کد مطلب: 19795