بایرام فضلی، روح الله حجازی و سه فیلم‌اولی پروانه ساخت گرفتند
شورای پروانه ساخت امروز مجوز ساخت ۵ فیلمنامه را صادر کرد که در میان آنها نام کارگردانانی همچون روح الله حجازی و بایرام فضلی هم دیده می شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۶
 
بایرام فضلی، روح الله حجازی و سه فیلم‌اولی پروانه ساخت گرفتند
 
شورای پروانه ساخت امروز مجوز ساخت ۵ فیلمنامه را صادر کرد که در میان آنها نام کارگردانانی همچون روح الله حجازی و بایرام فضلی هم دیده می شود.

به گزارش تحریرنو ؛ میثم کزازی که پیش تر طراحی صحنه فیلم "کلاه قرمزی و بچه ننه" را بر عهده داشت، برای اولین فیلم سینمایی خود پروانه ساخت فیلمنامه "شین" را به تهیه کنندگی تقی علیقلی زاده دریافت کرده است. کزازی به جز کارگردانی، نگارش فیلمنامه "شین" را هم بر عهده داشته است.

دومین فیلمنامه ای که امروز شواری پروانه ساخت با تولید آن موافقت کرده است را حمیدرضا آذرنگ و ساناز بیان به نگارش درآوردند. فیلمنامه "زمان" را قرار است علاالدین پژهان کارگردانی کند و فاطمه ابوالقاسمی تهیه کنندگی آن را بر عهده گیرد. علا الدین پژهان بیش از این مدیریت جلوه های ویژه برخی فیلم های سینمایی از جمله "پاداش سکوت" و سریال "مختارنامه" را بر عهده داشت.

اما روح الله حجازی که آخرین فیلمش "مرگ ماهی" با شکست در گیشه روبرو شد، قرار بود بعد از آن، فیلم "گربه رو" را جلوی دوربین ببرد و حتی برای انتخاب بازیگر آن دست به یک فراخوان تلگرامی هم زد و محمدرضا گلزار به عنوان یکی از بازیگران این فیلم انتخاب شد. اما این کارگردان به تازگی پروانه ساخت فیلم جدیدی را با نام "اتاق فکر" دریافت کرده است که به جز کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی آن را هم بر عهده دارد.

دیگر فیلمنامه ای که امروز پروانه ساخت آن صادر شده، "موریانه" نام دارد که تهیه‌کنندگی آن را غلامرضا موسوی بر عهده دارد و مسعود حاتمی کارگردانی آن را انجام خواهد داد. حاتمی خود فیلمنامه "موریانه" را هم به نگارش درآورده است.

بایرام فضلی که سال گذشته اولین فیلم سینمایی خود را با نام "باز هم سیب داری؟" در گروه هنر و تجربه به نمایش درآورد، پروانه ساخت فیلمنامه "جن زیبا" را به تهیه کنندگی مهرداد فرید دریافت کرده است.

در میان این پنج فیلم، نام میثم کزازی، علاالدین پژهان و مسعود حاتمی به عنوان کارگردانان فیلم اولی دیده می شود.
کد مطلب: 11045