دو و میدانی قهرمانی آسیا؛
ایران با ۴ طلا و یک برنز تاریخ ساز شد
بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی دو ومیدانی آسیا درحالی به پایان رسید که ملی پوشان کشورمان با کسب چهار مدال طلا و یک برنز بهترین عملکرد در تاریخ شرکت در این رقابت ها را کسب کرده و تاریخ ساز شدند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۱
 
ایران با ۴ طلا و یک برنز تاریخ ساز شد
 
بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی دو ومیدانی آسیا درحالی به پایان رسید که ملی پوشان کشورمان با کسب چهار مدال طلا و یک برنز بهترین عملکرد در تاریخ شرکت در این رقابت ها را کسب کرده و تاریخ ساز شدند.

به گزارش تحریرنو ؛ آخرین نماینده ایران دررقابت های قهرمانی آسیا امروز(یکشنبه) در ماده پرش طول با رقبای خود مصاف کرد و حذف شد،"احسان طاهرخانی" در ماده پرش طول رقابت های آسیایی ۲۰۱۷ با پرشی به طول ۷ متر و ۵۶ سانتیمتر دراین ماده دهم شد و دستش از مدال کوتاه ماند.

پرش های اول و دوم طاهر خانی از سوی داوران با خطا همراه بود و مورد قبول واقع نشد، در ادامه نماینده کشورمان رکورد ۷ متر و ۵۶ سانتیمتر را به نام خود ثبت و با کسب رده دهم این ملی پوش، پرونده تیم ایران دراین رقابت ها بسته شد.

بیست و دومین دوره رقابت های دو و میدانی قهرمانی آسیا پنجشنبه گذشته در ایالت ادویشای هند آغاز و امروز با پرش طول طاهرخانی برای تیم اعزامی کشورمان به پایان رسید اما این رقابت ها همچنان برای سایر کشورهایی که در مسابقات ورزشکار دارند، ادامه دارد.

دراین رقابت ها،احسان حدادی در پرتاب دیسک، علی ثمری در پرتاب چکش،‌ حسن تفتیان در دو صد متر و حسین کیهانی در دو، سه هزارمتر با مانع ضمن کسب عنوان قهرمانی ، مدال طلا گرفتند و مسلم نیادوست نیز در رقابت‌های ۱۵۰۰ متر مدال برنز گرفت تا بهترین عملکرد ملی پوشان دو و میدانی ایران درطول شرکت دراین رقابت ها را بدست آید.

بهترین نتیجه ای که پیش از این تیم ملی دو و میدانی ایران در رقابت های قهرمانی آسیا بدست آورده است به مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۰۷ اردن و کسب دو طلا توسط احسان حدادی در پرتاب دیسک و محسن ربانی پرتاب نیزه،‌۴ نقره رضا بوعذار ۴۰۰متر،سجاد مرادی دردوهای ۸۰۰ و ۱۵۰۰ متر و هادی سپهر زاد دررقابت های دهگانه و سه برنز عباس صمیمی پرتاب دیسک،محمد عاکفیان دو ۴۰۰ متر و لیلا ابراهیمی سه هزار متر باز می گردد.

ملی پوشان کشورمان در این مسابقات ۹ مدال کسب کردند که از نظر مرغوبیت نسبت به سال ۲۰۰۷ با کسب ۴ مدال طلا ارتقا یافته اند.

جدول رده بندی توزیع مدال دو و میدانی آسیا ۲۰۱۷ هند:
۱-هند/ ۷ طلا/۴ نقره/۹ برنز/ مجموع ۲۰ مدال
۲- چین/۵ طلا/ ۶ نقره/۴ برنز/مجموع ۱۵ مدال
۳-ایران/۴ طلا/ بدون نقره/ یک برنز/ مجموع ۵ مدال
۴- قزاقستان/۳ طلا/ ۲ نقره/ یک برنز/ مجموع ۶ مدال

احسان حدادی، محمد صمیمی (پرتاب دیسک)، رضا مقدم (پرتاب چکش)، حسن تفتیان (۱۰۰ متر)، سبحان طاهرخانی (پرش طول)، میلاد سیار (۱۱۰ متر بامانع)، علی ثمری (پرتاب وزنه)، مسلم نیادوست (۱۵۰۰ متر)، حسین کیهانی (۳۰۰۰ متر بامانع)، کیوان قنبرزاده (پرش ارتفاع)، علی خدیور (۴۰۰ متر)، امیر مرادی (۸۰۰ متر)، بهزاد مصطفوی (۵۰۰۰ متر) و سحر ضیایی (پرتاب نیزه)، برای تیم دو و میدانی کشورمان دراین مسابقات به میدان رفتند.

این رقابت ها همچنان درایالت اودیشای هند درحال برگزاری است و ممکن است تغییراتی در جدول رده بندی ایجاد شود.
کد مطلب: 12261