متخصص مغز و اعصاب و درمانگر صرع عنوان کرد؛
حدود ۳۰۰ هزار بیمار مصروع در کشور نیاز به عمل جراحی دارند
متخصص مغز و اعصاب با اشاره به اینکه ۶۰ درصد بیماران مبتلا به صرع، کنترل بیماریشان با دارو محقق می‌شود، گفت: ۴۰ درصد دیگر این بیماران برای بهبودی نیاز به عمل جراحی دارند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۵
 
حدود ۳۰۰ هزار بیمار مصروع در کشور نیاز به عمل جراحی دارند
 
متخصص مغز و اعصاب با اشاره به اینکه ۶۰ درصد بیماران مبتلا به صرع، کنترل بیماریشان با دارو محقق می‌شود، گفت: ۴۰ درصد دیگر این بیماران برای بهبودی نیاز به عمل جراحی دارند.

به گزارش تحریرنو ؛ سید سهراب هاشمی فشارکی در آستانه برگزاری چهاردهمین کنگره بین المللی صرع اظهارداشت: برای اولین بار در ایران شاخه ILAE ایران عهده‌دار برگزاری این کنگره سالیانه شده است .توضیح اینکه ILAE یک سازمان بین المللی است که اخیرا ایران به عضویت آن در آمده است و مهمانانی از کشورهای کانادا، برزیل و آمریکا در این کنگره حضور خواهند داشت و جدیدترین دستاوردها و مطالب علمی در حوزه صرع توسط اساتید داخلی و خارجی مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

این درمانگر صرع گفت: در چهاردهمین کنگره بین المللی صرع سه کارگاه نوار مغزی، رادیولوژی صرع و نورو سایکوژی برگزار و جدیدترین مباحث در این حوزه‌ها ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه صرع یکی از قدیمی‌ترین بیماری‌ها در ایران و جهان به شمار می‌رود، گفت: با تولید داروهای ضد صرع انقلاب بزرگی در زمینه کنترل بیماری صرع در دنیا به وجود آمد و در حال حاضر ۵۰ تا ۶۰ درصد بیماران مصروع از طریق دارو بیماریشان کنترل می‌شود.

هاشمی فشارکی با بیان اینکه تعداد کمی از بیماران هستند که پس از قطع دارو مشکل آنها باز نمی‌گردد، گفت: برخی از بیماران علیرغم مصرف دارو، حمله‌های صرعشان ادامه یافته و زندگی آنها به صورت فلج کننده ادامه دارد که تعداد قابل توجهی از این افراد قابل عمل جراحی هستند.

متخصص مغز و اعصاب اضافه کرد: ۴۰ درصد بیماران درمان آنها و کنترل بیماری‌شان از طریق دارو انجام نمی‌شود که می‌توان از طریق جراحی به آنها کمک کرد بر همین اساس طی ۱۰ سال گذشته در ایران حدود ۴۰۰ مورد عمل جراحی در این زمینه انجام گرفته که نتایج بی‌نظیری به همراه داشته و تشنج بیمار بسیار اندک شده است.

مسئول کمیته کارگاه‌های چهاردهمین کنگره صرع با بیان اینکه طبق آمار سازمان بهداشت جهانی یک درصد مردم دنیا مبتلا به بیماری صرع هستند، گفت: بر اساس تخمین‌ها این رقم در ایران حدود ۸۰۰ هزار نفر بوده که ۳۰۰ هزار مورد آنها برای بهبودی نیاز به عمل جراحی دارند.

متخصص مغز و اعصاب عنوان کرد: بیماران مصروع در صورت عدم کنترل بیماری‌شان در ازدواج ،تحصیل، فعالیت‌های اجتماعی و ... دچار مشکل خواهند شد بنابراین توجه به درمان آنها مسئله‌ای بسیار حائز اهمیت است.چهاردهمین کنگره بین المللی صرع ۴ تا۶ بهمن در سالن همایش های بیمارستان میلاد اصفهان برگزار می شود. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.iranianiec.com مراجعه کنند.
کد مطلب: 14421