درمان کودکان ناشنوای سیستان و بلوچستان آغاز شد
اولین گروه کودکان ناشنوای شناسایی شده سیستان و بلوچستان بهمراه خانوادههای خود و به منظور انجام مراحل درمان و کاشت حلزون شنوایی وارد مشهد مقدس شدند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۸
 
درمان کودکان ناشنوای سیستان و بلوچستان آغاز شد
 
اولین گروه کودکان ناشنوای شناسایی شده سیستان و بلوچستان بهمراه خانواده های خود و به منظور انجام مراحل درمان و کاشت حلزون شنوایی وارد مشهد مقدس شدند.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی بنیاد خیریه شنوایی بخشی شفاء (بخشش) به دنبال اعزام گروه جهادی "بخشش" شامل پزشکان و متخصصین حوزه کاشت حلزون شنوایی و تعدادی از ادیولوژیستهای متخصص شنوایی شناسی در تیر ماه سال جاری به ایرانشهر و انجام امور تشخیصی برای ۲۲۰ نفر از کودکان مبتلا به عارضه ناشنوایی، عملیات تکمیلی درمانی کودکان که نیازمند کاشت حلزون شنوایی هستند از ۲۳ آذر ماه آغاز شد.

بنا بر این گزارش دکتر محمد اجللوئیان، مدیرعامل بنیاد "بخشش" گفت: در برنامه جهادی که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر صورت پذیرفت، تعداد ۶۱ کودک ناشنوای نیازمند کاشت حلزون شنوایی شناسایی شده که عملیات تکمیلی و درمانی این عزیزان در قالب ۱۰ گروه ۶ نفره با همراهی و مشارکت تخصصی و علمی مرکز کاشت حلزون شنوایی خراسان رضوی از نیمه دوم آذر ماه سال جاری در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود، گروه نخست این بیماران بهمراه خانوادههای خود در روز شنبه ۲۳ آذر ماه سال جاری وارد شهر مشهد شده و با همکاری آستان قدس رضوی در اقامتگاه این مجموعه اسکان داده شده تا با برنامه ریزی بنیاد "بخشش" و مرکز کاشت حلزون شنوایی خراسان رضوی طی ۳ روز متوالی امور درمانی آنها انجام شود.

مدیرعامل "بخشش" اظهار داشت: مراحل اولیه امور درمانی این بیماران در بهمن ماه سال جاری پایان یافته و مرحله دوم نیز سریعا آغاز میگردد.

شایان ذکر است، این اقدام نیک اندیشانه با برنامه ریزی و هماهنگی مشترک بنیاد "بخشش"، دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، حمایت های تخصصی و علمی مرکز کاشت خراسان رضوی، پشتیبانی آستان قدس رضوی و حمایت مالی خیرین حقیقی و حقوقی بویژه بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام )ره( به مرحله اجرا در آمده است.
کد مطلب: 20055