یک متخصص زنان عنوان کرد؛
شیوع اختلالات کف لگن در زنان/ عوارض بی اختیاری ادراری
سودابه درویش متخصص زنان و فلوشیپ اختلالات کف لگن، با تشریح بیماری های اختلالات کف لگن در زنان به دو نوع بی اختیاری ادراری استرسی و فوریتی اشاره کرد و افزود: برای کنترل این عارضه ها، درمان های جراحی و غیر جراحی وجود دارد که درمان غیر جراحی شامل فیزیوتراپی کف لگن و تزریق بوتاکس داخل مثانه است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۲
 
شیوع اختلالات کف لگن در زنان/ عوارض بی اختیاری ادراری
 
سودابه درویش متخصص زنان و فلوشیپ اختلالات کف لگن، با تشریح بیماری های اختلالات کف لگن در زنان به دو نوع بی اختیاری ادراری استرسی و فوریتی اشاره کرد و افزود: برای کنترل این عارضه ها، درمان های جراحی و غیر جراحی وجود دارد که درمان غیر جراحی شامل فیزیوتراپی کف لگن و تزریق بوتاکس داخل مثانه است.

به گزارش تحریرنو از دبیرخانه سومین کنگره بین المللی چالش های بالینی در مامایی ،زنان و نازایی دکتر سودابه درویش متخصص زنان و فلوشیپ اختلالات کف لگن در آستانه برگزاری سومین کنگره بین المللی چالش های بالینی در مامایی ،زنان و نازایی که در روزهای ۱۶ الی ۱۸ بهمن ماه در تهران برپا می شود،اظهار داشت؛ شیوع اختلالات کف لگن، ۵۰ درصد زنان بالای ۵۰ سال را درگیر می کند.

این متخصص زنان به علل بروز بی اختیاری ادراری زنان اشاره کرد و گفت: افزایش سن، تعداد زایمان و حاملگی، نوع نژاد، فشارهای مزمن داخل شکمی و...، از مهم ترین علل بروز بی اختیاری ادراری در زنان است.

درویش به درمان های محافظه کارانه یا همان درمان های دارویی برای کنترل اختلالات کف لگن و بی اختیاری ادراری اشاره کرد و افزود: درمان نوع شدید این اختلالات، نیاز به جراحی دارد.

به گفته وی، کیفیت زندگی زنان گرفتار بی اختیاری ادراری تحت تاثیر قرار می گیرد و باعث می شود فعالیت های اجتماعی و حضور این قبیل زنان در جامعه کم رنگ و محدود شود.
کد مطلب: 20254