در برنامه دعوت عنوان شد؛
حمله بی‌رحمانه به باغ پیرمرد سنندجی
برنامه دهم «دعوت» شب گذشته میزبان حاج مراد زالی و خانواده‌اش بود؛ حاج مراد قصه ازدواج خود را شرح داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۱
 
حمله بی‌رحمانه به باغ پیرمرد سنندجی
 
برنامه دهم «دعوت» شب گذشته میزبان حاج مراد زالی و خانواده‌اش بود؛ حاج مراد قصه ازدواج خود را شرح داد.

به گزارش تحریرنو ؛ حاج مراد قصه ازدواج خود را شرح داد و گفت: سال ۶۹ ازدواج کردم و دو بچه دارم ماریا و مازیار اما بعد از مدتی از همسرم جدا شدم؛ مقصر این اتفاق من بودم؛ بعد از گذشت مدتی مجدداً با همسر اول‌ام ازدواج کردم اما باز هم از یکدیگر جدا شدیم. همسرم هیچ گناهی نداشت؛ ۵ سال بچه‌ها رابدون مادر بزرگ کردم؛ کارمند جهاد کرمانشاه بودم؛ بعد از آمدن از اداره ساعت سه نصف شب مسافرکشی می‌کردم؛ کسی که زندگی و زن خوب داشته باشد از دین و ایمان چیزی کم ندارد.

همسر دوم حاج مراد که در کنار او و در برنامه حضور داشت نحوه خواستگاری‌ همسرش را شرح داد و گفت: اولین بار برای خرید سیب‌زمینی به منطقه ما آمده بود؛ هیچ‌گاه فکر نمی‌کردم قصد ازدواج داشته باشد؛ اولین بار به من گفت دنبال هوای نفس نیستم؛ من متولد ۶۱ هستم زمانی که به خواستگاری‌ام آمد گفت که دو فرزند دارند؛ خواستگار زیاد داشتم اما هیچ‌کس را قبول نکردم تا اینکه به خانه ما آمد و او را انتخاب کردم. به پدرم گفتم او صادق است و برای همین او را انتخاب می‌کنم. بعد از مدتی همسرم به من گفت تو هم باید بچه‌دار شوی اما من به او گفتم دو فرزند تو کافی‌ست اما او گفت که تو هم باید مادر شوی؛ خداراشکر من هم مادر شدم؛ بعد از مادر شدن حس مادری که داشتم بسیار زیاد شد؛ به همسر اول شوهرم اجازه داده‌ام که به منزل ما بیاید و بچه‌هایش را ببیند؛ برای عروسی بچه‌هایش هم او را دعوت کردم.

در این بخش حجت‌الاسلام برمایی در صحبت‌هایی با بینندگان گفت: بسیاری از مخاطبان و خانم‌های متولد دهه ۶۰ به ما پیام داده‌اند و خواسته‌اند در مورد ازدواج آنها صحبت کنیم؛ آنها اظهار می‌کنند به ما می‌گویند همسر ‌دوم شوید؛ شوخی چندهمسری هم زشت است اما ازدواج را اولویت یک زندگی‌تان بگذارید؛ اگر آدرس غلط به شما داده‌اند ایرادی ندارد اما با معیارهایی که امکان بروز کردن آنها وجود دارد یک دختر دهه شصتی با محبت می تواند همسر خود را انتخاب کند.

در ادامه برنامه حاج مراد قصه دیگری از زندگی خود را تعریف کرد و گفت: من کارمند جهاد کشاورزی بودم سال ۸۴ به من گفتند به علت مجروحیت جنگی و جانبازی که داری دیگر نمی‌توانی به کار خود ادامه دهی؛ به هیچ کس و هیچ کجا اعلام نکرده بودم که جانباز هستم؛ همان سال بدون دریافت هیچ مبلغی از اداره اخراج شدم؛ بعد از بیکار شدن جانبازی‌ام را اعلام کردم و دوباره به مسافرکشی روی آوردم. سال ۸۹ درخواستی به مقام معظم رهبری دادم؛ بعد از مدتی جوابیه‌ای برای من آمد که به جهاد مراجعه کنم؛ سپس کوی بایری را در اختیار من گذاشتند که من آن‌را به باغ تبدیل و در آن درخت‌کاری کردم.

اما قصه حاج مراد به اینجا ختم نشد ویدیوی کوتاه از حادثه‌ای تلخ در این هنگام پخش شد که همراه با اشک‌های حاج مراد بود؛ حمله با باغ او و قطع تمامی درختان باغ که بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ اصله درخت بودند؛ حاج مراد بیان کرد: به شکلی درختان را شقه کرده‌اند که دیگر امکان رویش آنها وجود نداشته باشد؛ تمام سرمایه خود را از دست داده‌ام؛ حاج مراد با ناراحتی بسیار زیاد گفت: زمانی که متوجه این اتفاق شدم نفس‌ام بند آمد و بستری شدم؛اینجا از مقام معظم رهبری تقاضا دارم مسبب این اتفاق را پیدا کنند؛ به عنوان یک کرد قول می‌دهم اگر دلیل این کارش را توضیح دهد حتما او را می بخشم؛ من چه گناهی مرتکب شده‌ام که او با من این کار را کرد. من هیچ کمکی از مردم و این برنامه انتظار ندارم هر کمکی که قرار است به من بکنید را به بیمارستان سنندج و هموطنانی که در آنجا بستری هستند برسانید.

ویژه‌برنامه «دعوت» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مجتبی کشاورز، سردبیری محیا اسناوندی و حضور حجت‌الاسلام محمد برمایی کارشناس خانواده کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیما است که امسال با حفظ رسالت ذاتی خود یعنی پرداختن به مبحث مهم خانواده و با رویکرد اصلی نگاه ویژه به خاندان و بزرگ خاندان ایرانی در ایام ماه مبارک رمضان هر روز ساعت ۱۹:۱۵ پخش می‌شود.
کد مطلب: 21073