فوق تخصص غدد؛
پوشش بیمه‌ای انسولین‌های نسل جدید به نفع جامعه است
یک فوق تخصص غدد و متابولیسم گفت: پوشش بیمه‌ای انسولین‌های نسل جدید تولید داخل باعث کاهش قیمت برای مصرف‌کننده می‌شود و از عوارض بیماری دیابت پیشگیری می کند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۳۷
 
پوشش بیمه‌ای انسولین‌های نسل جدید به نفع جامعه است
 
یک فوق تخصص غدد و متابولیسم گفت: پوشش بیمه‌ای انسولین‌های نسل جدید تولید داخل باعث کاهش قیمت برای مصرف‌کننده می‌شود و از عوارض بیماری دیابت پیشگیری می کند.

به گزارش تحریرنو؛ محمدرضا مهاجری تهرانی، با عنوان این مطلب که انسولین دگلودک-آسپارت تنها ترکیب انسولینی موجود در دنیا است که دو نوع انسولین کوتاه‌مدت و طولانی‌مدت را در یک قلم جا داده است، افزود: تا قبل از ظهور این نوع انسولین نسل جدید فرد باید برای کنترل مناسب قند خون در طول روز معمولاً تا چهار مرتبه انسولین تزریق می‌کرد که اثر کوتاه‌مدت و طولانی‌مدت داشته و قندخون فرد را کنترل کنند.

وی ادامه داد: این انسولین نسل جدید با توجه به خاصیتی که دارد می‌تواند در روزهای مختلف همراه با وعده غذایی اصلی بیمار تزریق شود. به طور مثال اگر فرد در یک روز صبحانه با کربوهیدرات بالا مصرف می‌کند می‌تواند تزریق انسولین را صبح قبل از صبحانه انجام دهد و اگر در روز دیگر شام پر کربوهیدرات میل می‌کند می‌تواند شب قبل از خوردن وعده غذایی انسولین را تزریق کند.

این استاد دانشگاه افزود: یکی دیگر از مزایای انسولین‌های نسل جدید این است که طبق بسیاری مطالعات میزان افت قند خون و نوسانات قند خون کمتری نسبت به بسیاری از انسولین‌های دیگر دارد.

مهاجری تهرانی توضیح داد: بخش طولانی اثر این انسولین‌های نسل جدید بعد از تزریق، به حالت رشته‌ای در زیر پوست تجمع کرده و به‌تدریج در طول شبانه روز وارد جریان خون می‌شود و این مکانیسم باعث طول اثر بسیار طولانی این انسولین می‌شود.

این فوق تخصص غدد و متابولیسم گفت: قرار گرفتن این دارو تحت پوشش بیمه‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، زیرا به دلیل فواید متعدد سبب می‌شود که قبل از اینکه فرد دچار عوارض دیابت شود، پیشگیری صورت گیرد و از تحمیل هزینه‌های بیشتر بر دوش مردم، بیمه و دولت کاسته شود.

وی افزود: در کنگره سالانه انجمن متخصصان داخلی که امسال با استقبال بسیار بالا از سوی متخصصان مختلف از جمله متخصصان غدد، قلب، کلیه و…، همراه بود و طی آن در زمینه آخرین دستاوردهای علمی تبادل اطلاعات شد، سمپوزیوم انسولین نسل جدید را نیز داشتیم.
کد مطلب: 21389