نیما شاهرخ شاهی؛
«خونه یکی» روایتی شیرین و درخور از دورهمی های خانوادگی
نیما شاهرخ شاهی بازیگر سریال «خونه یکی» معتقد است بازیگران باید بیشتر مراقب انتخاب نقش هایشان در تلویزیون باشند. زیرا سریال ها بیشتر دیده می شوند و عمومیت دارند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۵
 
«خونه یکی» روایتی شیرین و درخور از دورهمی های خانوادگی
 
نیما شاهرخ شاهی بازیگر سریال «خونه یکی» معتقد است بازیگران باید بیشتر مراقب انتخاب نقش هایشان در تلویزیون باشند. زیرا سریال ها بیشتر دیده می شوند و عمومیت دارند.

به گزارش تحریرنو از مشاور رسانه ای سریال تلویزیونی «خونه یکی»، نیما شاهرخ شاهی بازیگر سریال «خونه یکی» با اشاره به این که بعد از یکسال دوباره با یک سریال در تلویزیون حضور دارد، بیان کرد: یکسالی بود که برای بازی در تلویزیون پیشنهادی نداشتم و در این مدت در چند فیلم سینمایی بازی کردم.

وی درباره علت انتخاب سریال تلویزیونی «خونه یکی» بیان کرد: این سریال یک تیم خوب و عوامل حرفه ای دارد. همه ما کارهای خوب و بد در کارنامه کاری مان داشته ایم اما به نظرم مهم است که بازیگران انتخاب های درستی به ویژه در حوزه سریال داشته باشند. زیرا سریال ها بیشتر دیده می شوند و عمومیت دارند.

این بازیگر ادامه داد: به نظرم سریال «خونه یکی» کاری قابل قبول است و روایتی شیرین و درخور از دورهمی های خانوادگی دارد. محسن تنابنده به عنوان طراح و سرپرست نویسندگان قصه خوبی نوشته است که موقعیت های آن به درستی کنار هم چیده شده اند. سریالی با یک لوکیشن که هنر نویسنده باعث روایت آن در ۱۳ قسمت شده و کارگردان و بازیگران نیز باید هنر این که به طور جذابی آن را روایت کنند، داشته باشند.

وی در پاسخ به این که نقش او در این سریال چقدر بار طنز را به دوش می کشد، توضیح داد: من نقش مرد بدشانسی را بازی می کنم که وارد یک خانواده و درگیر ماجراهایی خاص می شود. این نقش به خودی خود طنز نیست. بلکه سریال به طور کلی دارای موقعیت های این چنینی است و نقش من به خاطر این ویژگی در بعضی موقعیت ها شیرین و بامزه جلوه می کند.

بازیگر سریال «فاصله ها» درباره شرایط کاری بازیگران در تلویزیون و کم کاری های سال های اخیر که با ورود بازیگران جدید شدت یافته است، نیز عنوان کرد: من به شخصه از سینما به تلویزیون آمدم و خودم را بازیگر سینما می دانم. در طول سال های کارم نیز همواره ترجیح داده ام در سینما موقعیت خودم را تثبیت کنم. در بیش از ۱۲۰ کار بازی کرده ام که نیمی از آن ها تلویزیونی بوده است. معتقدم بازیگری که از کار خود مطمئن است و توانمندی دارد، نباید نگران ورود بازیگران جدید به این حرفه باشد.

وی افزود: اگرچه بی پولی و کمبود بودجه همیشه وجود دارد، اما نباید نگران بیکاری بود. این که بازیگران جدید وارد این حرفه شوند، اهمیت ندارد، بلکه این که آن ها چقدر ماندگار باشند، مهم است. من به شخصه موضعی در این باره ندارم. زیرا وقتی تولیدات سینما و تلویزیون کم می شود، شرایط برای همه یکسان است. به هر حال معیشت بازیگران از این حرفه تامین می شود و اگر برخی تهیه کنندگان و فیلمسازان به قول و تعهدشان عمل نکنند، حس بی انگیزه بودن بین بازیگران زیاد و به تبع از کیفیت کارها کم می شود.

وی در پاسخ به این که آیا فضای مجازی بر مناسبات کاری در فضای بازیگر تاثیر دارد، گفت: بی تاثیر نیست اما من چندان اهل فضای مجازی نیستم. گاهی تصاویری از کارهایم را منتشر می کنم. یکبار در برنامه «دورهمی» هم اعلام کردم اگر مجبور نبودم، حتما صفحه اینستاگرامم را حذف می کردم. اما گاهی لازم است درباره برخی مسائل اطلاع رسانی کنیم. مثلا زمانی که باید خبری را تکذیب یا منتشر کرد.

بازیگران سریال «موج و صخره» در پاسخ به این که آیا علاقه دارد به فیلمسازی یا سریال سازی ورود کند، عنوان کرد: اگر روزی بخواهم در عالم هنر انتخاب دیگری به جز بازیگری داشته باشم، کارگردانی یا تهیه کنندگی را انتخاب می کنم. اما هنوز که فرصت دارم نقش های جدید را تجربه کنم می خواهم همچنان بازیگر بمانم. با این وجود اگر روزی تهیه کننده شوم، حتما دستمزد بازیگران و عوامل را به موقع و کامل پرداخت می کنم(با خنده).

سریال تلویزیونی «خونه یکی» کاری از حامد تهرانی علوی به قلم محمد تنابنده و به تهیه کنندگی روشان امیری است. این سریال داستان ۴ خانواده را روایت می کند که در یک خانه کنار هم زندگی می کنند و در هر قسمت ماجرای یکی از آن ها برجسته می شود.
کد مطلب: 17141