۲۲ مرداد آخرین مهلت دریافت آثار پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت
آخرین مهلت ارسال آثار به پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت اعلام شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۹
 
۲۲ مرداد آخرین مهلت دریافت آثار پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت
 
آخرین مهلت ارسال آثار به پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت اعلام شد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی این رویداد سینمایی، ۲۲ مرداد ماه جاری آخرین فرصت ارسال آثار به بخش‌های مختلف مسابقه این دوره جشنواره مقاومت است. از این رو، متقاضیان شرکت در جشنواره فیلم مقاومت می‌توانند آثارشان را تا تاریخ مذکور برای دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

بر پایه این خبر، در ساختار مسابقات جشنواره امسال، برای نخستین بار به منظور کشف و حمایت از استعدادهای جوان بخش «روایت نو» مربوط به داوری آثار فیلمسازان اول ایجاد شده که به برترین فیلم این بخش، لوح تقدیر، جایزه نقدی و نشان شهید آوینی اهداء خواهد شد.

همچنین، شورای برگزاری این جشنواره، بخش ویژه «جلوه‌گاه نور» جشنواره را به مسابقه آثار سینمایی، کوتاه و مستند با موضوع و محوریت پیرامون «انقلاب و تاریخ انقلاب اسلامی» با هدف بازروایی و بازنمایی تاریخ انقلاب و توجه ویژه‌تر به محصولات سینمایی که در راستای ثبت و روایت انقلاب و مضامین و مفاهیم مرتبط با آن از قبیل: نقش انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در احیای «هویت ایرانی_اسلامی» ساخته شده‌اند، اختصاص داده است.

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت امسال با تغییر زمان از مهرماه به دهه اول آذر (همزمان با هفته گرامیداشت بسیج) و درآستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با حضور سینماگران داخلی و خارجی در بخش‌های اصلی «مسابقه سینمای ایران» و «مسابقه سینمای بین‌الملل» شامل: فیلم‌های سینمایی، فیلم‌های کوتاه داستانی، فیلم‌های مستند، بخش جلوه‌گاه نور، بخش روایت نو (مسابقه فیلمسازان اول) و مسابقه سینمای بین‌الملل شامل فیلم‌های سینمایی و کوتاه و مستند، جایزه عماد مغنیه و بخش‌های جنبی برگزار می‌شود.

شایان ذکر است این جشنواره به همت بنیاد فرهنگی روایت و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با همکاری سازمان‌ها و نهادهای مختلف فرهنگی و سینمایی کشور و به دبیری محمد خزاعی برگزار می‌شود.
کد مطلب: 16421