رئیس سی‌وپنجمین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران؛
افسردگی و اضطراب در صدر مشکلات روانپزشکی/ عواقب بی‌اعتمادی اجتماعی
رئیس سی‌وپنجمین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران افسردگی و اضطراب را در صدر مشکلات روانپزشکی دانست و آنرا از عواقب بی‌اعتمادی اجتماعی برشمرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۲
 
افسردگی و اضطراب در صدر مشکلات روانپزشکی/ عواقب بی‌اعتمادی اجتماعی
 
رئیس سی‌وپنجمین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران افسردگی و اضطراب را در صدر مشکلات روانپزشکی دانست و آنرا از عواقب بی‌اعتمادی اجتماعی برشمرد.

به گزارش تحریرنو ؛ دکتر مریم رسولیان در استانه برگزاری سی‌وپنجمین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران به چالش روانپزشکان جوان اشاره کرد و گفت: پنلی در سی‌وپنجمین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران به این موضوع اختصاص داده شده چرا که پزشکان جوان از جمله روانپزشکان، امروزه هم مانند سایر جوانان با چالش‌های جدی حرفه‌ای مواجه هستند. موضوع گذراندن طرح کسب امتیاز برای مطب و سلیقه‌ای عمل کردن رؤسای دانشگاه‌ها در بکارگیری آنان از جمله‌ی این چالش‌ها است. فاصله زمانی بین تکمیل امتیاز مطب و اعلام عدم نیاز مراکز دولتی به خدمات آنان، مشکل گروهی از همکاران جوان است. عدم اجرای درست کدهای موجود در کتاب تعرفه‌ها از دیگر مشکلات حرفه‌ای آنان است. نگرش‌های ناشی از استیگما در حوزه روانپزشکی، عدم آگاهی گروهی از مسئولان نسبت به اهمیت اختلالات روانپزشکی و نقش مداخلات درمانی به موقع در سلامت روان شهر و جامعه یکی از موانع جدی به کارگیری مناسب همکاران جوان است.

رئیس انجمن علمی روانپزشکان عمومی ایران افزود: رفع این مشکلات پزشکان جوان جهت ارتقاء سلامت مردم امری ضروری است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

رسولیان با بیان این‌که اختلالات روانپزشکی هم‌چون افسردگی و اضطراب امروز گریبان‌گیر جامعه ما است، گفت: توانمندسازی جامعه در مقابله با استرس و اجرای برنامه‌های بین بخشی در سازمان‌های مختلف و همت عمومی برای اصلاح نگرش‌ها و باورهای نادرست فرهنگی در زمینه سلامت روان از جمله مسائلی است که در ارتقای سلامت روان نقش مهمی دارد.

وی افزود: هر چند که در مورد بی‌اعتمادی اجتماعی آمار دقیقی نداریم ولی علائم و نشانه‌ها مؤید این است که در بحران‌ها و نوسانات ارزی ماه‌های اخیر بی‌اعتمادی اجتماعی افزایش یافته که به صورت انبار و احتکار اقلام و مواد مختلف برای مصرف‌کنندگان خانگی یا فروشنده‌ها خود را نشان داده است.

رئیس سی‌وپنجمین همایش سالانه انجمن روانپزشکان ایران گفت: احساس ذهنی ناامنی اجتماعی موضوعی کم اهمیت‌تر از خود ناامنی اجتماعی نیست، این حس ذهنی سبب افت بیشتر اعتماد اجتماعی می‌شود. توجه به نقش رفتارهای فردی در بحران‌های اجتماعی و مدیریت یا تشدید این بحران‌ها موضوعی قابل اهمیت است.

سی‌ و پنجمین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران ۲۶ تا ۲۹ مهرماه سال جاری در سالن شهید غرضی بیمارستان میلاد با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته در حوزه روانپزشکی برگزار می‌شود.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.Ipacongress.irمراجعه و یا با شماره تلفن ۸۸۲۲۲۲۹۲ تماس حاصل فرمایند.
کد مطلب: 16818