در شبکه های مختلف سیما؛
فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
شبکه های مختلف سیما فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی را در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) برای خانواده های ایرانی آماده کرده اند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۳
 
فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
 
شبکه های مختلف سیما فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی را در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) برای خانواده های ایرانی آماده کرده اند.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی سیما ؛ فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «بوسیدن روی ماه»، «زخم شانه حوا»، «پنجره»، «خاکستر نشین»، «گل برفی و راز بادبزن»، «سبز به رنگ زمرد»، «شیار ۱۴۳»، «تیک تاک»، «سرخ به رنگ عقیق»، «فرار از جهنم»، «هیهات»، «باجه تلفن»، «دو جریب زمین»، «دایره سرخ» و «تلافی» سه شنبه ۱ اسفند ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

شبکه یک سیما


فیلم سینمایی «بوسیدن روی ماه» به کارگردانی همایون اسعدیان، سه شنبه ۱ اسفند ساعت ۱۰:۳۰ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: احترام‌السادات و فروغ خانم دو پیرزن هستند که در همسایگی هم زندگی می کنند و بیش از بیست سال است که در انتظار فرزندانشان هستند. احترام السادات هفته ای یک بار به بنیاد شهید مراجعه می کند و می خواهد هر طور شده رد و اثری از فرزندش بیابد اما بنیاد شهید پاسخ مشخصی به او نمی دهد. بقیه فرزندانش که همگی صاحب خانواده هستند از او می خواهند که دست از این کار بردارد زیرا که به لحاظ جسمی حال و روز مساعدی ندارد و رفت و آمد در شهر آلوده تهران او را بیمارتر می کند اما گوش احترام السادات بدهکار نیست و ...

شیرین یزدان بخش، رابعه مدنی، مسعود رایگان و صابر ابر در فیلم سینمایی «بوسیدن روی ماه» ایفای نقش کرده اند.

فیلم سینمایی «زخم شانه حوا» به کارگردانی حسین قناعت، سه شنبه ۱ اسفند ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

«زخم شانه حوا» روايتگر حماسه سازي، اسطوره پروري و در عين حال زخم هاي پيدا و پنهان مادران سترگ ايران زمين در هشت سال دفاع مقدس است، بزرگ مادراني كه اگر نبودند حماسه ي مقاومت و البرز پايداري آنها، اكنون مام ميهن در چنگال اهريمنان متجاوز، بدترين روزگار خود را سپري مي كرد!

آهو خردمند، حسین عابدینی و زهیر یاری در فیلم تلویزیونی «زخم شانه حوا» هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه دو سیما

فیلم تلویزیونی «پنجره» به کارگردانی رهبر قنبری، سه شنبه ۱ اسفند ساعت ‌‌۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

فیلم روایت کننده داستان پسر بچه ای است که علاقه زیادی به نقاشی دارد. وی تصمیم می گیرد برای خوشحال کردن دختر معلولی که در همسایگیشان زندگی می کند، نقاشی هایی از طبیعت اطراف کشیده و به او نشان دهد تا او هم از دیدن این مناظر بی بهره نماند.

نسرین نکیسا و قربان نجفی در این فیلم بازی کرده اند.

فیلم تلویزیونی «خاکستر نشین» به کارگردانی وحید پرشاد، سه شنبه ۱ اسفند ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: سامان جوانی است که مشغول اداره کارگاه مینا کاری است. واردات اجناس چینی با قیمت ارزان کارگاه های تولیدی را متضرر کرده است و شکایت کارگران نیز موجب شده سامان نتواند کارگاه را سرپا نگه دارد. سامان در ابتدا تصمیم می گیرد که کارگاه را بفروشد و دلالی کند ولی نامزد او، یلدا با این کار مخالفت می کند و سامان نیز از این کار منصرف می شود. او سفارش کار تحویل گرفته که با قیمت پایین تر از قیمت چین باید تحویل دهد و برای همین کارگرانی را به استخدام در می آورد که حاضر باشند با دستمزد کمتر از قانون کار برایش کار کنند و در عوض مقداری از سود کار را به آنها اختصاص دهد. سامان برای پیدا کردن کارگری که از او شکایت نکند به مشکل بر می خورد و پیش روحانی مسجد می رود و ....

فیلم سینمایی «گل برفی و راز بادبزن» به کارگردانیوایان وانگ، سه شنبه ۱ اسفند ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی بینگ بینگ لی، جی یان جان و ویوان وو خواهیم دید: سوفیا بر اثر تصادف به بیمارستان می رود و خواهر خوانده اش نینا وقتی متوجه می شود او در کما است به بیمارستان می رود. نینا که به علت یک سوء تفاهم مدتی ست از نینا بی خبر است کنجکاو می شود که به چه علت این مشکل برای او پیش آمده و به سراغ دست نوشته های سوفیا می رود و ...

شبکه سه سیما

فیلم تلویزیونی «سبز به رنگ زمرد» به کارگردانی سیدروح‌الله حجازی، سه شنبه ۱ اسفند ساعت ۹ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: جنگ چند سالی است که به پایان رسیده است و مادر پیری در خانه‌اش بالای تپه مشرف به روستا و در کوران زمستان سوزناک در انتظار بازگشت فرزند مفقودالاثرش است. اتاق، وسایل و حتی مغازه پسرش را در روستا نگه داشته به امید روزی که پسرش بازگردد. او به همین نیت چندین سال است که روضه‌ای برپا می‌کند و نذری می‌دهد که فرزندش برگردد. اما امسال بارش برف زیاد و بسته شدن جاده مانع ادای نذرش می‌شود. او نگران ادای نذرش است که از سوی مداح در راه مانده کسی خودش را به مجلس روضه پیرزن می‌رساند و ...

رابعه مدنی، رحمان باقریان، علیرضا جعفری و مروارید کاشیان بازیگران «سبز به رنگ زمرد» هستند.

فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» به کارگردانی نرگس آبیار، سه شنبه ۱ اسفند ساعت ۱۵ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

داستان فیلم از این قرار است که: پسری جوان به جبهه رفته و مادر او در نبود پسرش روزهای تلخی را می‌گذراند و منتظر است او روزی از جبهه بازگردد؛ این مادر نمی داند پسرش اسیر شده یا در جنگ کشته شده است.

مریلا زارعی، مهران احمدی، گلاره عباسی، جواد عزتی، حسام بیگدلو، یدالله شادمانی و زهرا مرادی در فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» نقش آفرینی کرده اند.

شبکه پنج سیما

فیلم تلویزیونی «تیک تاک» به کارگردانی محمدعلي طالبي، سه شنبه ۱ اسفند ساعت ۸ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: مادر حسن براي تشويق فرزندش، كه در كلاس دوم دبستان درس مي خواند، ساعتي را كه يادگار شوهرش است به معلم مي سپارد تا به حسن بدهد. سعيد ساعت حسن را در كيف خود مي گذارد و معلم پس از بازگرداندن آن به حسن از او مي خواهد كه ديگر ساعت را سر كلاس نياورد. وجود ساعت موجب مي شود كه بين حسن و سعيد دوستي و صميميت به وجود بيايد. حسن ساعتش را به سعيد امانت مي دهد و او آن را به پدربزرگش نشان مي دهد. پيرمرد به تصور اين كه در مدرسه ساعت را به سعيد جايزه داده اند آن را در گنجه ي قديمي اش پنهان مي كند. سعيد و حسن كوشش مي كنند ساعت را از گنجه درآورند، اما موفق نمي شوند. وقتي مادر حسن براي پس گرفتن ساعت اقدام مي كند پيرمرد به تصور اين كه سعيد ساعت را ربوده او را شماتت مي كند و تصميم مي گرد كه سعيد را به روستاي زادگاهش نزد پدر و مادرش بازگرداند. پا در مياني مادر حسن و اعتراض سعيد و الفتي كه بين سعيد و حسن وجود دارد مانع مي شود كه پيرمرد تصميم خود را عملي كند.

نگين صدق گويا، شيرين بينا، سعيد قرايی، حسن قاسمخانی و عباس صادقی نژاد در این فیلم بازی کرده اند.

فیلم تلویزیونی «سرخ به رنگ عقیق» به کارگردانی سید روح الله حجازی، سه شنبه ۱ اسفند ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

این فیلم داستان پیرزنی است به نام ننه عقیق که سال هاست که پسرش بهروز مفقودالاثر است و حالا که می خواهند جسدش را بیاورند به جنوب بازگشته است . او به خانه زهره و همسرش مسعود رفته است. زهره نامزد بهروز بوده که پس از اینکه بهروز مفقود شده با مسعود ازدواج کرده و یک دختر به نام تارا دارند. مسعود به دنبال یک عکس از بهروز است که روی سنگ قبرش حک نمایند ولی بهروز هیچ عکسی ندارد. ننه عقیق و تارا به هر کجا که فکر می کنند عکسی از بهروز موجود باشد مثل مدرسه اش و یا یک رزمنده که از بچه های جبهه عکس می گرفته سر می زنند ولی عکسی در کار نیست . بالاخره جسد شهید را می آورند و او را با حضور عزاداران دفن می کنند.

رابعه مدنی، علی دهکردی، شیوا ابراهیمی، گیلدا ویشکی و میثم راشدی بازیگران این فیلم هستند.

شبکه نمایش

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «فرار از جهنم»، «هیهات»، «باجه تلفن»، «دو جریب زمین»، «دایره سرخ» و «تلافی» سه شنبه ۱ اسفند ساعت ۱۱، ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.
کد مطلب: 14919